Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2-а-1153/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.11
Код - 03
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, представник – Шибаєв А.М.;
відповідача: Тячівське виробниче управління житлово –комунального господарства, представник – не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Тячівського виробничого управління житлово –комунального господарства про стягнення 12328 грн. адміністративно –господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць та 1430 грн. пені, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 жовтня 2009 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 21 жовтня 2009 року.
Позивач, Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовною заявою до Тячівського виробничого управління житлово –комунального господарства про стягнення 12328 грн. адміністративно –господарської санкції за недотримання нормативу робочих місць та 1430 грн. пені.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач повторно в судове засідання не з’явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
У відповідності зі ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" № 875, (далі Закон) для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі фізичні особи, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 Закону (в редакції від 06.10.2005 р. № 2960-ІV), вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Підстав звільнення від виконання обов'язку Закон не містить.
Тячівським ВУЖКГ подано до відділення звітність форма №10-ПІ річна "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік", з якого випливає, що відповідач вимоги Закону не виконав. Згідно рядка 03 звіту, середньооблікова кількість інвалідів які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст.19 Закону становить дві особи, в той же час, згідно рядка 02 звіту, на підприємстві протягом 2007 року середньооблікова кількість осіб-інвалідів складала одну особу.
Згідно ст. 20 Закону підприємства де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують адміністративно-господарські санкції сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Отже, відповідач повинен був самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулось порушення, розрахувати та сплатити адміністративно-господарські санкції. Оскільки середньорічна зарплата штатного працівника у відповідача в 2007 році становила 6 164 грн., то за не працевлаштування інваліда відповідач повинен сплатити в дохід Державного бюджету 12328 грн..
Однак відповідач цю суму до 15.04.2008 року, строк встановлений законом, самостійно не сплатив. Згідно ст. 20 Закону "Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк."
На день подачі позовної заяви до суду 30.01.2009 р. строк прострочення платежу становить 290 днів, а отже пеня, при обліковій ставці НБУ 12% становить - 1430 грн.
У відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкти владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на вищенаведене, керуючись ст. ст. 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст. ст. 11, 70, 71, 86, 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів – задовольнити.
2. Стягнути з Тячівського виробничого управління житлово –комунального господарства (90500, м. Тячів, вул. Леніна, 15 код ЄДРПОУ 03344183) адміністративно –господарські санкції та пеню в сумі 13758 (тринадцять тисяч сімсот п’ятдесят вісім) грн. на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.М. Шешеня