Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2009 р. справа № 2а-18089/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Галатіної О.О.
при секретаріОвчаренко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул.. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції в Донецькій області до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 3480,00 грн.-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 3480,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач є субєктом підприємницької діяльності фізичною особою, та здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію від 11.02.1997 року та перебуває на обліку в Шахтарській ОДПІ, як платних податків.
Рішенням від 16.06.2009 року, за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 1780,00 грн.
Рішенням від 16.06.2009 року, за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 1700,00 грн.
До теперішнього часу сума фінансових санкцій у встановлені законом строки відповідачем не сплачена. Загальна заборгованість по несплаченим штрафним санкціям становить - 3480,00 грн., просили суд стягнути зазначену заборгованість із відповідача в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином. На адресу суду від відповідача надійшла заява про визнання адміністративного позову, просив розглянути справу за його відсутністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Судом встановлено, що позивач Шахтарська ОДПІ є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач є субєктом підприємницької діяльності та здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію та перебуває на обліку в Шахтарській ОДПІ, як платних податків.
На підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 04.12.1990 року була проведена перевірка СПД фізичної особи ОСОБА_2
Актом перевірки від 02.06.2009 року № 0046/05/27/23/НОМЕР_1 податковим органом були встановлені порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (здійснення розрахункових операцій на суму 78,00 грн. без застосування РРО та невидача розрахункового документа встановленої форми).
Відповідно до п. 1 ст. 17 зазначеного закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. За ці порушення вимог зазначеного закону відповідачу податковим органом був визначений штраф у розмірі 390,00 грн.(розрахунок штрафних санкцій додається).
Крім того, за результатами проведеної перевірки було встановлено порушення п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків передбачена фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до вимог статті 22 зазначеного закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Отже відповідачу було визначено штраф у розмірі 1390,00 грн.(розрахунок штрафних санкцій додається).
Рішенням № 0000342343/46 від 16.06.2009 року за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 1780,00 грн. (390,00 грн. +1390,00 грн. = 1780,00 грн.).
Крім того, за результатами проведеної перевірки були виявленні порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв».
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700,00 гривень (абз.13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв»)
Оскільки, під час проведення перевірки відповідача податковим органом було встановлене зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, то рішенням про застосування фінансових санкцій № 462/23-3 від 16.06.2009 року до відповідача були застосовані фінансові санкції відповідно до абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв» на суму 1700,00 грн.
Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій були отримані відповідачем особисто.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
На день подання позивачем даного позову, сума фінансових санкцій у відповідачем сплачена не була.
Отже, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позов Шахтарської ОДПІ.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції в Донецькій області до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 3480,00 грн.
Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 суму несплачених фінансових санкцій на користь держави
1780,00 грн. на розрахунковий рахунок № 31112104700093, код платежу 3021080900 в УДК у м. Шахтарську ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687038;
1700,00 грн. на розрахунковий рахунок № 31110106700093, код платежу 3021081111 в УДК у м. Шахтарську ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687038.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 24 листопада 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.