Постанова № 6875960, 12.11.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.11.2009
Номер справи
2а-10976/09/8/0170
Номер документу
6875960
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.11.09Справа №2а-10976/09/8/0170 (09:30) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданніадміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Акціонерного товариства закритого типу "Інвестиційний фонд "Кримська приватизація"

про стягнення заборгованості

Представники сторін:

від позивача: не з’явився;

від відповідача : не з’явився.

Суть спору: ДПІ у мСімферополі звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з відповідача заборгованості з податку на прибуток у сумі 14443,59грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Ухвалами суду від 22.09.2009р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.

Сторони явку своїх представників у судове засідання 12.11.2009р. не забезпечили.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 12.11.2009р. не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином – оголошення у газеті«Все для всех» №44 від29.10 – 04.11.2009р. Заяви від відповідача про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, про причини не прибуття в судове засідання суду не повідомлено.

12.11.2009р. до Окружного адміністративного суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи у відсутність його представника.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство закритого типу«Інвестиційний фонд Кримська приватизація» 01.08.1994р. зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК, ідентифікаційний код 22235933, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 432594 (а.с.14) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сімферополі.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування ” та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

28.02.2008р. ДПІ у м. Сімферополі було проведено виїзну позапланову перевірку Акціонерного товариства закритого типу«Інвестиційний фонд Кримська приватизація» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005р. по 08.02.2008р. В ході перевірки встановлено порушення п.п.5.2.1 п.5.2, ст.5, п.п.7.6.1, 7.6.3, 7.6.4 п.7.6 ст. 7, п.п.8.4.4 п.8.4 ст.8, п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р. (із змінами та доповненнями) (далі Закон № 334) – були виявлені заниження та завищення податку на прибуток за різні періоди.

Результати перевірки були відображені в акті №1458/22-1/22235933 від28.02.2008р. (а.с.6-8).

На підставі акту №1458/22-1/22235933 від28.02.2008р. та за порушення п.п.5.2.1 п.5.2, ст.5, п.п.7.6.1, 7.6.3, 7.6.4 п.7.6 ст. 7, п.п.8.4.4 п.8.4 ст.8, п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р. ДПІ в м.Сімферополі було винесене податкове повідомлення-рішення №0000242200/0 від12.03.2008р., яким нараховане Акціонерному товариству закритого типу«Інвестиційний фонд Кримська приватизація» податкового зобов’язання в розмірі 14605,00грн. штрафних (фінансових) санкцій. Вказане повідомлення-рішення було отримане відповідачем 14.03.2008р., про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення – рішення №0000242200/0 від12.03.2008р.(а.с.9).

Відповідач частково сплатив заборгованість у сумі 161,41грн., що підтверджується розрахунком позивача (а.с. 3).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначене податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням вимог діючого законодавства.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобов’язання, нараховані контролюючим органом.

Таким чином за відповідачем склалася узгоджена податкова заборгованість у розмірі 14443,59грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0000242200/0 від12.03.2008р.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Об’єкти, суб’єкти оподаткування, а також порядок оподаткування прибутку підприємств визначається Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.1997 р.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2. ст.5 Закону №334 до складу валових витрат включаються зокрема суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.

Згідно з п.п.7.6.1 п.7.6. ст.7 Закону №334 платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами.

Якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Якщо протягом звітного періоду доходи від продажу кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, отримані (нараховані) платником податку, перевищують витрати, понесені (нараховані) платником податку внаслідок придбання цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду (з урахуванням від'ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами чи деривативами такого ж виду минулих періодів), прибуток включається до складу валових доходів такого платника податку за результатами такого звітного періоду.

Усі інші витрати та доходи такого платника податку, крім витрат та доходів за операціями з цінними паперами (корпоративними правами) та деривативами, визначеними цим підпунктом, беруть участь у визначенні об'єкта оподаткування такого платника податку на загальних умовах, встановлених цим Законом.

Норми цього пункту не поширюються на операції з емісії корпоративних прав або інших цінних паперів, що здійснюються платником податку, а також з їх зворотного викупу або погашення таким платником податку.

Відповідно до п.п.7.6.3 п.7.6. ст.7 Закону №334 під терміном "витрати" слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю цінних паперів та деривативів як компенсація їх вартості.

До складу витрат включається також сума будь-якої заборгованості покупця, яка виникає у зв'язку з таким придбанням.

Згідно п.п.7.6.4 п.7.6 ст.7 Закону №334 під терміном "доходи" слід розуміти суму коштів або вартість майна, отриману (нараховану) платником податку від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів та деривативів, збільшену на вартість будь-яких матеріальних цінностей чи нематеріальних активів, які передаються платнику податку в зв'язку з таким продажем, обміном або відчуженням.

До складу доходів включається також сума будь-якої заборгованості платника податку, яка погашається у зв'язку з таким продажем, обміном або відчуженням.

Відповідно до п.п 8.4.4 п.8.4. ст.8 Закону №334 у разі виведення з експлуатації основних фондів груп 2, 3 і 4 у зв'язку з їх продажем балансова вартість групи зменшується на суму вартості продажу таких основних фондів (вартості продукції, робіт, послуг, отриманих платником податку в межах бартерних (товарообмінних) операцій). Якщо сума вартості основних фондів дорівнює або перевищує балансову вартість відповідної групи, її балансова вартість прирівнюється до нуля, а сума перевищення включається до валового доходу платника податку відповідного періоду.

Згідно п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону №334 датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку - дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.

Відповідачем було занижено податок на прибуток:

-          за 1 квартал 2006р. на 26194грн.;

-          за 1 півріччя 2006р. на 25365грн.;

-          за 1 квартал 207р. на 3015грн.;

-          за півріччя 2007р. на 611грн.

завищено податок на прибуток:

-          за три квартали 2006р. на 1517грн.;

-          за 2006 рік на 10340грн.

Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобов’язання - це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п. «б» п.п.п. 4.2.2. п.п.4.2. ст.4 Закону № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Відповідно до п.п.17.1.3. п.п.17.1. ст.17 Закону № 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Постанову складено у повному обсязі 12.11.2009 року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу«Інвестиційний фонд Кримська приватизація» (95000, АРК, м. Сімферополь, вул. Генерала Васильєва, б.44/, ідентифікаційний код 22235933, р/р №2610531019 Керченська філія ВАТБанк«Морський», м.Керч, МФО384414; р/р26510200014003 Сімферопольська філія АТ«Укрінбанк», м.Сімферополь; р/р26517200014006 Сімферопольська філія ВТ«Укрінбанк», м.Сімферополь, МФО384782; р/р26519200014004 , Сімферопольська філія ВТ«Укрінбанк», м.Сімферополь, МФО384782) заборгованість з штрафних санкцій у сумі 14443,59 грн. на р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, код ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026, код платежу11021000.

3. Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                         Кушнова А.О.