а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2009 р. Справа № 2-а-4115/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сауляка Юрія Васильовича,
При секретарі судового засідання: Подолян Н.В.,
За участю представників сторін:
позивача : Годуна К.О., Березюка О.Г.,
відповідача : не з'явився,
розглянувши матеріали справи
за позовом: прокурора Липовецького району Вінницької області в інтересах Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції у Вінницькій області
до: Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" в особі Липовецької районної філії "Липовець "Райагроліс"
про: стягнення податкового боргу в сумі 59412,45 гривень
ВСТАНОВИВ :
Липовецькою міжрайонною державною податковою інспекцією у Вінницькій області заявлено позов до Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" про звернення стягнення податкового боргу по податку та зборах Липовецької районної філії Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" в сумі 59412,45 гривень за рахунок активів (грошових коштів) боржника -Липовецької районної філії "Липовець "Райагроліс".
Позовна заява мотивована тим, що станом на 03.09.2009 року за філією "Липовець "Райагроліс" рахується заборгованість з узгоджених податкових зобовязань не сплачених в строк, що становить: 59412,45 грн., з яких: 6303 грн. основний платіж по податку на додану вартість; 38895,81 грн. основний платіж по податку на прибуток, 1157,77 грн. пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання; 5639,40 грн. основний платіж по збору за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення, 88,72 грн. - пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання; 7141грн. основний платіж по збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, 183,75 грн. пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання.
Ухвалою суду від 24 вересня 2009 року за згаданим позовом відкрито провадження у адміністративній справі № 2-а-4115/09/0270 та призначено її до розгляду на 8 жовтня 2009 року.
Представники позивача в судовому засідання позов підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в адміністративному позові.
Представник прокуратури Вінницької області в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не зявився та не вказав причини неприбуття. Відповідно до вимог статті 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Як вбачається з розписок про вручення повісток в матеріалах адміністративної відповідач був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Ці дії свідчать про небажання відповідача приймати участь в судовому розгляді справи і направлені на затягування розгляду справи. Судом були прийняті всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день і місце розгляду справи. Таким чином, враховуючи дані обставини, судом прийнято рішення продовжити розгляд справи у відсутність відповідача, і вирішити справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши докази, суд встановив наступне.
Філія Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" - "Липовець "Райагроліс" включена до ЄДРПОУ з присвоєнням ідентифікаційного коду - 26245377 (без права юридичної особи), взята на облік в Липовецькій міжрайонній державній податковій інспекції як платник податків і зборів (а.с.6).
Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до частини 1 статті 14 названого Закону податок на додану вартість включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Станом на 09.11.2009 року за відповідачем рахується податкова заборгованість по податку та зборах в загальній сумі 59412,45 гривень, з них яких:
- 6303 грн. основний платіж по податку на додану вартість;
- 38895,81 грн. основний платіж по податку на прибуток, 1157,77 грн. пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання;
- 5639,40 грн. основний платіж по збору за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення, 88,72 грн. - пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання;
- 7141грн. основний платіж по збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, 183,75 грн. пеня за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання.
Зазначена сума податкової заборгованості підтверджуються: податковими деклараціями з податку на додану вартість ( а.с.39-46); корінцями податкових повідомлень - рішень форми "Ю1" № 1/33 від 14.04.2003 року, форми "Ю2" № 2/45 від 22.05.2003 року, форми Ш№000001150/0 від 10.02.2009 року, форми Ш№0002941501/0 від 11.09.2008 року, форми Ш№0000801501/0 від 09.04.2009 року, форми Ш№0000011501/0 від 10.02.2009 року, форми Р№0000222301/0 від 10 серпня 2009 року, форми Ш№0003241501/0 від 27.08.2008 року, форми Ш№0003231501/0 від 27.08.2008 року, форми Ш№ 0002221501/0 від 15.07.2008 року, форми Ш0002211501/0 від 15 липня 2008 року, форми Ш№0001411501/0 від 20 травня 2008 року, форми Ш№0000981501/0 від 09.04.2008 року, форми Ш№0000971501/0 від 09.04.2008 року, форми Р№0000232301/0 від 10.08.2009 року (а.с.12, 25-34); розрахунками збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду (а.с.35-38), витягами з облікової картки платника по вказаним видам платежу (а.с.47-61) та обопільно підписаним з відповідачем актами звірки стану розрахунків від 09.11.2009 року на загальну суму 59412,45 гривень, враховуючи рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 25 серпня 2009 року у адміністративній справі №2-а-а3024/09/0270.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту Закон).
Згідно з пункту 1.2 статті 1 Закону податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
В силу пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Жодних доказів оскарження в адміністративному та судовому порядку перелічених вище податкових повідомлень-рішень матеріали справи не містять та відповідачем не підтверджено.
Таким чином, заявлена до стягнення сума зобовязань по вищезазначених податках та зборах є узгодженою станом на час розгляду справи.
Як вбачається з наявних у справі документів, фактичний борг відповідача по податках та зборах складає - 59412,45 гривень.
В силу частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування " встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.
Примусове стягнення податкового боргу передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно підпункту 7.1.1 пункту 7.1 статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами (підпункт 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 вказаного Закону).
У відповідності до підпункту 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, активів, достатніх для погашення його податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи, на які може бути звернено стягнення згідно з цим Законом.
Згідно підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Відповідач доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" в особі філії - Липовецький "Райагроліс" (вул. Першотравнева, 5, м. Липовець, Вінницька область, 22500, код ЄДРПОУ 26245377) кошти в загальній сумі 59412,45 гривень (пятдесят девять тисяч чотириста дванадцять гривень сорок пять копійок), які перерахувати на наступні розрахункові рахунки:
- 6306 гривень (шість тисяч триста шість гривень) по податку на додану вартість до державного бюджету на р/р 31113029700273, код платежу 14010100;
- 5728,12 гривень (пять тисяч сімсот двадцять вісім гривень дванадцять копійок) по збору за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення до державного бюджету на р/р 31116015700273, код платежу 13010100;
- 7324,75 гривень (сім тисяч триста двадцять чотири гривні сімдесят пять копійок) по збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення до місцевого бюджету на р/р 31413502700274, код платежу 13010200;
- 40053,68 гривень (сорок тисяч пятдесят три гривні шістдесят вісім копійок) по податку на прибуток до місцевого бюджету на р/р 33216860700274, код платежу 11020200.
Отримувач: держбюджет, код отримувача: 34701099, МФО 802015, ГУДКУ у Вінницькій області.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 11.11.09
СуддяСауляк Юрій Васильович