а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
__________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-3965/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мультян Марини Бондівни,
При секретарі судового засідання: Задерей Ірина Василівна
За участю представників сторін:
позивача : Дробчак О.О.- представник за дорученням;
відповідача : не з'явився, причини неявки суду не відомі
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Чернівецького районного центру зайнятості
до: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Урожай"
про: стягнення 10423,01 грн. заборгованості
ВСТАНОВИВ :
14.09.2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Чернівецького районного центру зайнятості до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Урожай" про стягнення 10423,01 грн. заборгованості, в тому рахунку 2856,17 грн. недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та 7566,84 грн. пені.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 15.09.2009 року за даним позовом відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що СТОВ "Урожай" є платником внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В ході проведеної перевірки було виявлено, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі проводилась сплата страхових внесків до Фонду ЗДССнВБ, за що відповідачу було нараховано пеню в розмірі 7566,84 грн. Крім того за відповідачем рахується заборгованість зі внаслідок чого утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 2856,17 грн., яка виникла станом на 01.07.2009р.
Разом з тим, 22.10.2009 року від позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, у звязку з проведенням відповідачем часткового розрахунку, відповідно до якої до стягнення заявлено 7566,84 грн. пені.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав, в судове засідання не зявився, свого повноважного представника в суд не направив, про причини неявки не повідомив, хоча про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений судовою повісткою, факт вручення якої підтверджується повернутою в суд розпискою про одержання повістки.
Відповідно ж ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
За таких обставин, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. З огляду на вказане та зважаючи, що клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними у справі документами. відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено наступне.
СТОВ "Урожай" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з 14.02.2000 року.
Чернівецький районний центр зайнятості, провівши планову перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування СТОВ "Урожай" страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, виявив заборгованість зі сплати страхових внесків, за що відповідачу було нараховано пеню в розмірі 7566,84 грн. За результатами перевірки було складено акт №26 від 16.04.2009 року (а.с.6-7). Розрахунок заборгованості та пені за результатами перевірки наведено у додатку 2 до акту перевірки (а.с.9).
Крім того, станом на 01.07.2009 року у відповідача утворилась недоїмка зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 3236,17 грн., що підтверджується розрахунковою відомістю відповідача за 1-ше півріччя 2009 року, актом перевірки №26 від 16.04.09, та розрахунком заборгованості.
20.08.2009 року відповідач частково погасив заборгованість в розмірі 380 грн., про що свідчить виписка УДК у Чернівецькому районі за 20.08.2009 року (а.с.11-12).
Таким чином, станом на момент звернення з позовом сума заборгованості відповідача становила 10423,01 грн., в тому рахунку 2856,17 грн. недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та 7566,84 грн. пені.
Наявність вказаної заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 2856,17 грн. також актом звірки взаємних розрахунків між сторонами станом на 01.07.2009 року (а.с.19).
Водночас, як встановлено судом року відповідач 08.10.2009 частково сплатив суму боргу за даним позовом (погасив заборгованість в розмірі 2856,17 грн. зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття), що підтверджується копією виписки УДК у Чернівецькому районі від 08.10.2009 року (а.с.28).
За вказаних обставин борг відповідача станом на день розгляду справи в суді становить 7566,84 грн. пені.
Відносини, що виникають з загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані, зокрема, нормами Закону України від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі Закон), який набрав чинності, відповідно до п. 1 розділу VШ „Прикінцеві положення”, з 01.01.2001 року та Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” (далі-Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 за № 339, якими встановлено наступне.
Статтею 35 Закону та п. 8.1 Інструкції передбачено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески (розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування установлено Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”).
Згідно п. 2 ст. 10 Закону, управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду, а в силу ч. 1 ст. 12 Закону, виконавча дирекція як виконавчий орган правління забезпечує виконання рішень правління. При цьому, функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
Частиною 2 ст. 12 Закону визначені повноваження робочих органів виконавчої дирекції Фонду, до яких, зокрема, належать: проведення збору страхових внесків (п.2); контроль правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття (п.5); представництво інтересів Фонду в судових та інших органах (п.6).
Статтею 38 Закону передбачено відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків.
Відповідно до п. 9.11 Інструкції усі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку.
Подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право Державний центр зайнятості, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтями 35, 38 Закону України від 2 березня 2000 року N 1533-III (з подальшими змінами і доповненнями) “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець як страхувальник зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду, а також пеню, що обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Доказів погашення решти боргу станом на день розгляду справи у суді відповідачем не надано.
Відповідно до ст.ст.71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у звязку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог в сумі 7566,84 грн. пені.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути на користь Чернівецького районного центру зайнятості (вул. Лісова, 19, смт Чернівці, Вінницька область, 24120) з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Урожай" (с. Біляни, вул. Леніна, 25, Чернівецька область, 24110, код ЄДРПОУ 03731891) 7 566,84 грн. (сім тисяч п'ятсот шістдесят шість гривень 84 копійки) пені.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 23.10.09
СуддяМультян Марина Бондівна