Постанова № 6874561, 19.10.2009, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2009
Номер справи
2-а-3961/09/0270
Номер документу
6874561
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-3961/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Мультян Марини Бондівни ,

При секретарі судового засідання: Задерей Ірина Василівна

За участю представників сторін:

позивача : Семенюшко Т.С.- представник за дорученням

відповідача : не з'явився з невідомих для суду причин, про поважність яких не повідомив

розглянувши матеріали справи

за позовом : Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі

до : Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

про : стягнення 695,95 грн. заборгованості

ВСТАНОВИВ :

14.09.2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення 695,95 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 15.09.2009 року за даним позовом відкрито провадження у справі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що фізична особапідприємець своєчасно не сплачувала страхові внески, у звязку з чим утворилась заборгованість по сплаті штрафних санкцій та пені в загальній сумі 695,95 грн.

Відповідач в судове засідання 07.10.2009 року не зявився, свого повноважного представника в судове засідання не направив, про причини неявки суд не повідомив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений ухвалою суду від 15.09.2009 р., яка направлена відповідачу на його адресу, про що свідчить реєстр поштових відправлень, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с.21). В судове засідання 19.09.2009 року відповідач не з'явився повторно, хоча про дату і час слухання справи був повідомлений судовою повісткою, що підтверджується реєстром рекомендованих листів за 08.10.2009 (а.с.24). За таких обставин, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Також відповідач не виконав і вимог суду щодо надання письмових заперечень та не надав письмових пояснень на обґрунтування поважності причин невиконання ухвали суду щодо явки в судове засідання та ненадання витребуваних документів.

Враховуючи викладене, та зважаючи, що в силу ч. 1 ст. 122 КАС України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, справа розглядається без участі представника відповідача згідно положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне..

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України у Калинівському районі і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Рішенням начальника управління ПФУ у Калиновському районі №398 від 16.05.09, на підставі п.2 ч.9 ст. 109 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", до відповідача за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків застосовано штраф в розмірі 676,95 грн. та нараховано 159,68 грн. пені, яке отримано відповідачем 20.05.2008 року (а.с.14).

04.08.2009 року відповідачу надіслано вимогу про сплату боргу, що одержана останнім 11.08.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с.16).

Відповідно до пп.1 п.8 Прикінцевих положень вказаного Закону, до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах та в порядку, визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Враховуючи зазначене та положення ч.1 ст.19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальники, в тому і ті, що обрали особливий спосіб оподаткування, зобов'язані нараховувати на суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників страхові внески у встановленому розмірі та сплачувати їх у встановлені строки та в повному обсязі.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003 р., до страхувальників відносяться роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають згідно п. 1 ч.1 ст.11 Закону №1058-IV громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

В силу п.3 ст. 106 вказаного Закону, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки, страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до ч.2 ст.106 Закону №1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплатою страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, що підлягає обрахуванню на підставі ч.ч. 8, 9 ст.106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003 року.

Згідно з п.5 ч.9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі Закон) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.13 с. 106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення №398 від 16.05.2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені одержане відповідачем 20.05.2009 року, а вимога про сплату боргу від 04.08.2009 року - 11.08.2009 року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення №3670 від 20.05.2009 року та № 231 від 11.08.2009 року, копії яких містяться в матеріалах справи (а.с.14,16).

Проте, доказів оскарження у встановленому порядку вказаних рішення та/або вимоги відповідачем не надано. Добровільно суму штрафу та пені відповідач не сплатив.

Відповідно до ст.ст.71, 86 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані сторонами докази та матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в розмірі 695,95 грн.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) 562,87 грн. (п'ятсот шістдесят дві гривні 87 копійок) заборгованості зі сплати штрафних санкцій, 133,08 грн. (сто тридцять три гривні 08 копійок) пені на користь Управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі (вул. Дзержинського, 24, м. Калинівка, Вінницька область, 22400, код ЄДРПОУ 21726913).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 19.10.09

Суддя Мультян Марина Бондівна