Постанова № 6867112, 27.08.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.08.2009
Номер справи
2а-539/09/2670
Номер документу
6867112
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

          11:41           № 2а-539/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С.

при секретарі судового засідання Давиденко Д.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

до Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Галактика»

про стягнення податкової заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (надалі ДПІ у Святошинському районі міста Києва, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Галактика»(надалі ЗАТ «Страхова компанія «Галактика», відповідач) 245271,30 грн. податкової заборгованості.

Ухвалою суду від 30.03.2009 р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем відповідно до облікової картки платника податків обліковується заборгованість на загальну суму 245271,30 грн., яка складається з штрафних санкцій за порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Позивачем було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності ЗАТ «Страхова компанія «Галактика», про що складено акт перевірки від 01.04.2008 р. № 34/22-025/30026143. За результатами перевірки виявлені порушення п. 1 п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»від 06.07.1995 р.; п.. 2.11, ст..2 Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», пп.. 7.2.3. п. 7.2. ст.. 7, п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 р. Керуючись п. 1 розділу 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, позивачем було складено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за формою «С»від 14.04.2008 р. № 000362200/0 на суму 299116,36 грн., від 04.07.2008 р. № 000362200/1 на суму 245271,30 грн. та від 03.09.2008 р. № 000362200/2 на суму 245 271,30 грн. Таким чином заборгованість складає в розмірі 245271,30 грн.

Позивач стверджує, що ним було вжито передбачених Законом України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, а тому позивач, посилаючись на пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 вказаного Закону, просить стягнути з відповідача податкову заборгованість.

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштової кореспонденції, яка отримана ним особисто.

У зв’язку з нез’явленням відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство «Страхова компанія «Галактика»зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією, свідоцтво № 093643 від 03.08.2007 р. Згідно з вказаним свідоцтвом ідентифікаційний номер відповідача як суб’єкта підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 30026143. Відповідача взято на облік платника податків у ДПІ в Святошинському районі м. Києва за № 1299 Юридична адреса підприємства –03115 м. Київ, вул. Котельникова 23.

Позивачем –ДПІ в Святошинському районі м. Києва було проведено планову перевірку фінансово-господарської діяльності відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 р. по 30.09.2007 р., який здійснює діяльність у сфері надання послуг страхування за адресою: м. Київ, вул. Котельникова 23. На підставі перевірки було складено акт № 34/22-025/30026143 від 01.04.2008 р.

Актом перевірки № 34/22-025/30026143 від 01.04.2008 р. встановлено порушення:

пп. 7.2.3. п. 7.2. ст. 7, п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 р. –занижено податок на прибуток на суму 27389 грн.;

п. 1 п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»від 06.07.1995 р.;

п. 2.11, ст..2 Постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»;

пп. 4.2.1 пп.4.2.9 «г», «д», «е», пп. 4.2.9, 4.2.15, 4.2.7, п. 4.2, ст. 4, п. 7.1, ст. 7., пп. 8.1.1. ст. 8, п.п. 9.12.2. п. 9.12., п.п. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9, п.п. «а»п. 17.2 ст. 17 п.п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»;

п. 13.6 ст. 13 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»- занижено податок на прибуток іноземних юридичних осіб за 4 квартал 2006 року на суму 4311 грн.;

п. 4, 9, 10 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору;

п. 5.2 ст. 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні –встановлено надлімітні готівкові кошти.

На підставі даного акта перевірки було винесено податкове-повідомлення-рішення від 14.04.2008 №000362200/0, яким відповідачу донараховано штрафних фінансових санкцій в сумі 299 116,36 грн. Так, п. 5.2 ст. 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 40/10320 передбачено, що установлення ліміту каси проводиться підприємством самостійно. Установлений ліміт каси затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства.

Згідно п. 5.4 ст. 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні небанківські фінансові установи самостійно визначають порядок розрахунку ліміту каси з урахуванням особливостей діяльності та режиму роботи цих установ, обсягу готівкових надходжень (видатків), строків здавання готівки тощо і на підставі зазначеного встановлюють розмір ліміту каси.

Згідно п. 5.10 ст. 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку та підприємства або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства наступного робочого дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

В перевіреному періоді підприємством встановлений ліміт каси згідно наказів по підприємству:

-          2005 рік ліміт каси 1 000 грн., затверджений банком в 2001році;

-          з 01.12.2005 ліміт каси 1 700 грн., наказ № 1 - лк від 01.12.05;

-          03.01.2006 ліміт каси 7 000 грн., наказ № 2- лк від 03.01.06;

-          з 07.02.2006 ліміт каси 9 000 грн., наказ № 3 - лк від 06.02.06;

-          з 01.03.2006 ліміт каси 12 200 грн., наказ № 4 - лк від 28.02.06;

-          з 03.04.2006 ліміт каси 21 200 грн., наказ № 5 - лк від 03.04.06;

-          з 03.05.2006 ліміт каси 29 900 грн., наказ № 6 - лк від 03.05.06;

-          з 01.06.2006 ліміт каси ЗО 400 грн., наказ № 7 - лк від 01.06.06;

-          з 01.03.2007 ліміт каси 67 100 грн., наказ № 0001-к від 01.03.07. Перевіркою встановлено понадлімітні готівкові кошти в сумі 140 700,98 грн., які частково були здані до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку в сумі, що не перевищує встановлений ліміт каси.

В зв'язку з наданням додаткових документів із Запереченням від 07.04.2008 року № 02-3/0040 (вх. № 4703/10 від 07.04.08 р.) до акту перевірки від 01.04.08 р. № 34/22-025/30026143 сума понадлімітних готівкових коштів уточнена і складає 122 635,65 грн.

Отже, в порушення п. 5.2 ст. 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року №637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 40/10320, встановлено понадлімітні готівкові кошти в сумі 122 635,65 грн.

Згідно розрахунку штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касі донараховані штрафні санкції - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день в сумі 246 271,30 грн.

Згідно розрахунку штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки по акту перевірки від 01.04.2008 № 34/22/-025/30026143 за видачу коштів під звіт без належно оформлених документів (відсутні посвідчення про відрядження) донараховані штрафні санкції в сумі 8 386.44 грн. та за видачу коштів під звіт на бензин орендованих автомобілів, страхування орендованих автомобілів, орендна плата за приміщення та експлуатаційні витрати донараховані штрафні санкції в сумі 44 458,62 грн.

Відповідач подав скаргу на податкове повідомлення-рішення до ДПА у м. Києві від 13.05.2008 № 02-3/059. Згідно рішення ДПА у м. Києві про результати розгляду скарги, в частині застосування фінансових санкцій в сумі 52 846,06 грн. скасовано, а в сумі 245 271,30 грн. залишено без змін.

Відповідно до прийнятого рішення, ДПІ у Святошинському районі м. Києва винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008 р. № 000362200/1 на суму 245 271,30 грн.

Також, відповідач подав скаргу на податкове повідомлення-рішення до ДПА України, в результаті розгляду якого винесено рішення від 22.08.2008 №17069/7/25-0415, згідно якого податкове повідомлення-рішення ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 14.04.2008 №000362200/0 в частині застосування фінансових санкцій залишено без змін з урахуванням рішення ДПА у м. Києві від 24.06.2008 №8572/7/25-214. Враховуючи викладене, ДПІ у Святошинському районі м. Києва винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 03.09.2008 р. № 000362200/2 на суму 245 271,30грн.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 245 271,30 гривень, яка станом на день розгляду справи відповідачем не сплачена.

Факти порушення відповідачем законодавства, зафіксовані в акті перевірки, підтверджується встановленими обставинами та матеріалами справи, належними і допустимими доказами відповідачем не спростовані. Відповідачем не спростовано привильності розрахунку визначених податковим органом штрафних санкцій.

Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5).

Рішення від 04.07.2008 р. № 000362200/1 на суму 245271,30 грн., було отримано представником відповідача 07.07.2008 р., про що свідчить підпис на корінці поштового-повідомлення про вручення.

Таким чином, сума штрафних санкцій, визначена вищезазначеним рішенням про застосування штрафних санкцій вважаються узгодженими з моменту, визначеному Законом.

Сума визначена в них на день розгляду справи залишається не сплаченою.

Вказані обставини підтверджені матеріалами справи та відповідачем не спростовані.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції:

- здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів;

- забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами;

- подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено податковим органом правомірно і в межах компетенції контролюючого органу, встановленої законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Галактика»(03115, м. Київ, вул. Котельникова, 23, р/р 265000083 у ВАТ «Кредитпромбанк»у м. Києві, МФО 300863, код ЄДРПОУ 30026143) до Державного бюджету України (р/р 31110104700009, в УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945 у банку ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019) податкову заборгованість у розмірі 245271,30 грн. (двісті сорок п’ять тисяч двісті сімдесят одна гривня 30 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –18.09.2009

Суддя                                                                                 Винокуров К.С.