Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11:15 № 2а-2887/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Давиденко Д.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Стратегії”
до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва
про визнання недійсним рішення
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Стратегії” (далі ТОВ „Стратегії”) звернулось до суду з позовом про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № 0028951510/0 від 20.02.2009р. Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва (надалі ДПІ у Голосіївському районі міста Києва, відповідач).
Позовні вимоги обґрунтовані неправомірністю висновків ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, зроблених 09.02.2009 року під час проведеної невиїзної документальної перевірки щодо своєчасності подання звітності платника податку на прибуток позивача за 9 місяців 2008 року.
За результатами даної перевірки, на підставі Акту № 204/15-125 від 09.02.2009 року, яким було встановлено порушення абз. 2. п. 16.4. ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997р. №283-97/ВР із змінами і доповненнями, ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було прийняте податкове повідомлення-рішення №0028951510/0 від 20.02.2009 року, яким визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) у розмірі 170,00 гривень.
Позивач стверджує, що ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було відмовлено у прийнятті податкової звітності за 9 місяців 2008р. З метою недопущення порушень вимог законодавства щодо строків подання податкової звітності та на підстві пп. 4.1.2. Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від. 21.12.2000р № 2181-ІІІ (далі Закон 2181-ІІІ), позивач надіслав декларацію 10 листопада 2008 року по пошті з описом вкладеного та повідомленням про вручення.
Відповідачем позову не визнано, заперечення викладені письмово та наявні у матеріалах справи. В обґрунтування наведених заперечень відповідач наводить положення Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженого Наказом ДПА України від 29.03.2003 року № 143, якими в свою чергу обґрунтовані й позовні вимоги у даній справі, та зазначає, що податковий орган діяв з дотриманням вимог чинного законодавства та правомірно прийняв податкове повідомлення-рішення № 0028951510/0 від 20.02.2009 року про накладення штрафних санкцій в розмірі 170 грн. Враховуючи те, що у супровідному листі від 10.11.2008 р. № 010/11/08-01 не зазначено прізвище службової особи, яка відмовила прийняти декларацію, відповідач вважає, що позивачем не доведено факт відмови у прийнятті податкової звітності.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Акту ДПІ у Голосіївському районі міста Києва № 204/15-125 від 09.02.2009р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності встановлено, що ТОВ „Стратегії” несвоєчасно подано податкову декларацію з податку на прибуток за 9 місяців 2009р.
Відповідно до пункту 1.11 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
В силу положень п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
10 листопада 2008 року посадовою особою сектора обробки податкової звітності юридичних осіб ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було відмовлено у прийнятті податкової звітності за 9 місяців 2008 року.
Згідно з абз. 2 п.п. 4.1. Закону України від 21.12.2000р № 2181-ІП "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", якщо посадова особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у добровільній формі, із зазначенням дати відмови прийняття декларації посадовою особою. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті. А граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7. не застосовуються.
Позивач згідно з супровідним листом від 10.11.2008 р. за вих. 010/11/08-01 надіслав Декларацію з податку на прибуток підприємства за 9 місяців 2008 року поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, з дорученням супроводжуючого листа до звітності.
Податкова декларація, що була надіслана позивачем до податкового органу за 9 місяців 2008 р. з відміткою про отримання 12.11.2008 р. міститься у матеріалах справи у належним чином засвідченій копії. У вказаній декларації заповнені всі обов’язкові реквізити (зазначено звітний період за який подається декларація, назва підприємства, ідентифікаційний код, код виду економічної діяльності, місцезнаходження підприємства …), декларація підписана керівником товариства Поповим О.В. який є повноважним представляти підприємство (довідка № 182477 про знаходження ТОВ „Стратегії” в ЄДРПОУ, протокол № 3 загальних зборів учасників ТОВ „Стратегії” від 12.05.2008р.) та вказані обставини відповідачем не заперечуються.
За подання декларації після закінчення граничного строку подання на підставі вказаного акту перевірки, згідно з пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0028951510/0, яким визначено суму штрафної санкції в розмірі 170 грн.
Суд вважає обґрунтованими заявлені позивачем вимоги щодо визнання недійсним податкового повідомлення-рішення рішення відповідача від № 28951510/0 від 20.02.2009р, оскільки подана декларація на прибуток підприємства за 9 місяців 2008 року в силу положень абз. 2 п.п. 4.1. Закону України від 21.12.2000р № 2181-ІП "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважається своєчасно поданою податковою декларацією.
Враховуючи все вищевикладене, позовні вимоги суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва від 20.02.2009 р. № 0028951510/0.
3. Стягнути з рахунків Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Стратегії»(01033, м. Київ вул. Саксаганського, 52 А, код ЄДРПОУ 33060323, р/р 26006011035172 в КФ ВАТ КБ „Промекономбанк”, м. Київ, МФО 380032) 3,40 грн. (три гривні 40 копійок) судових витрат.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –27.07.2009
Суддя Винокуров К.С.