Постанова № 68620503, 04.09.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2017
Номер справи
815/4178/17
Номер документу
68620503
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/4178/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2017 року

14год.00хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

Розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Оушен Лінк» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Оушен Лінк», в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 29 травня 2017 року за №0011671408, у якому визначено ТОВ «Глобал Оушен Лінк» суму грошового зобов'язання з податків на прибуток іноземних юридичних осіб у розмірі двадцять п'ять тисяч шістсот тридцять одна гривня 91 коп., з яких 20527,30 грн. - за податковим зобов'язанням та 5104,61 грн. - за штрафними санкціями.

В обґрунтування своїх вимог вказує, що Головним управлінням ДФС України в Одеській області 29 травня 2017 року товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал Оушен Лінк» відповідно до статті 54 Податкового кодексу України надіслано (вручено) податкове повідомлення-рішення за № 0011671408, у якому з посиланням на пункт 127.1 статті 127 Податкового кодексу України та на підставі акта перевірки від 13.05.2017 року №415/15-32-14 -05/36554180 та висновку щодо розгляду заперечень від 25.05.2017 року №72/15-32-14-02/36554180 визначено суму грошового зобов'язання з податків на прибуток іноземних юридичних осіб в сумі двадцять п'ять тисяч шістсот тридцять одна гривня 91 коп., з яких 20527,30 грн. - за податковим зобов'язанням та 5104,61 грн. - за штрафними санкціями. Правовою підставою цього рішення контролюючим органом вказано порушення платником податків пп. 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України

Позивач вважає наведене податкове повідомлення-рішення суперечить вимогам закону, підлягає визнанню протиправним та скасуванню з огляду на наступне.

Податкове повідомлення-рішення від 29.05.2017 року було прийнято за результатами документальної перевірки ТОВ «Глобал Оушен Лінк», результати якої оформлені актом від 13.05.2017 року №415/15-32-14 -05/36554180. У зв'язку з незгодою зі змістом та висновками цього акту перевірки позивачем були надані заперечення від 17.05.2017р. №2053, відповідь на які отримано листом від 25.05.2017 № 4586/10/15-32-14-02-03. Крім того, податкове повідомлення-рішення було оскаржене позивачем до Державної фіскальної служби України, яке рішенням від 26.07.2017 № 16111/6/99-99-11-01- 01-25 залишило скаргу без задоволення.

Позивач у своєму адміністративному позові зазначає, що позиція контролюючого органу, який проводив перевірку, та з якою погодилося керівництво Державної фіскальної служби України, ґрунтується на твердженні, що до спірних правовідносин з оподаткування компанії нерезидента «ODYSSEY SHIPPING SERVICES L.L.C (OAE) слід застосовувати положення Глави 10 Податкового кодексу України, зокрема статті 103 «порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування» та підпункту 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України, яка визначає ставку податку в розмірі 15 відсотків суми доходів нерезидента з джерелом його походження з України, отриманого від провадження господарської діяльності.

При цьому, оцінюючи характер існуючих господарських відносин між ТОВ «Глобал Оушен Лінк» (Україна) та компанією «ODYSSEY SHIPPING SERVICES L.L.C (Об'єднані Арабські Емірати), та зокрема, на підставі договору (контракту) про надання послуг від 01.07.2013 року №OSS -000205/13, службові особи ГУ ДФС в Одеській області не визнають в особі цієї компанії-нерезидента перевізника та не вбачають за нею право на отримання фрахту, як компенсації, що сплачується за договорами перевезення вантажів повітряними суднами.

На думку позивача, органом ДФС в Одеській області необґрунтовано застосовано до вказаних правовідносин пункти 103.2 та 103.3 статті 103, підпункту 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України, та безпідставно не застосовано при тому приписи підпункту 141.4.4 пункту 141.4 статті 141 ПК України.

Від представника позивача до суду 31.08.2017 року надійшло письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадження у зв'язку із неприбуттям в судове засідання представника відповідача.

Представник відповідача в судове засідання 31.08.2017р. не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином та завчасно (повістку отримано представником 17.08.2017р.).

Суд зауважує, що ухвалою суду від 11.08.2017 року відкрито провадження в адміністративній справі, зобов'язано відповідача, в разі заперечення проти позову, в строк до 23.08.2017р. подати до суду письмові заперечення проти позову, всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов та закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на "31" серпня 2017 року о 10:00 год. Проте, 31.08.2017 року представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмові заперечення та докази, які слугували підставою для прийняття спірного податкового повідомлення-рішення, до суду не надав.

Відповідач не виконав свій обов'язок та не надав до суду докази правомірності прийнятого рішення.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що фахівцями ГУ ДФС в Одеській області, на підставі направлень №1182/14-09 від 10.04.2017 р. , №1184/14-09 від 10.04.2017 р. №1181/14-09 від 10.04.2017 р. №1183/14-09 від 10.04.2017 р. було проведено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Оушен Лінк", (код за ЄДРПОУ 36554180) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2016, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2016

За результатами перевірки податковим органом складено Акт від 13.05.2017 року № 415/15-32-14-36554180 «Про результати позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Оушен Лінк", (код за ЄДРПОУ 36554180) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2016, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2016».

В акті перевірки встановлено наступне порушення (серед інших):п.п. 141.4.2 п.141.4 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), що призвело до не нарахування та не сплати податку на прибуток нерезидента у сумі 20527,30 грн.

17.05.2017 року позивач подав заперечення на акт перевірки від 17.05.2014 року № 2053 (вх. ГУ ДФС в Одеській області № 2173/10/15-32 від 17.05.2017 року). В зазначених запереченнях позивач не погодився з висновками акту в частині щодо порушення підприємством п.141.4.2 п.141.4 ст.141 Податкового кодексу України, що призвело до не нарахування та не сплати податку на прибуток нерезидентів в сумі 20527,30 грн.

Відповідач 25.05.2017 року листом надав відповідь на заперечення № 4586/10/15-32-14-02-03, в якій зазначив, що висновок щодо порушення ТОВ «Глобал Оушен Лінк» вимог пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток іноземних юридичних осіб у 2015 році на суму - 10 318, 09 грн., у 2016 році на суму 10 209, 21 грн., залишається без змін, а заперечення - без задоволення.

29.05.2017 року ГУ ДФС в Одеській області на підставі висновків акту перевірки від 13.05.2017 № 415/15-32-14-05/36554180 та висновку щодо розгляду заперечень від 25.05.2017 № 4586/10/15-32-14-02-03 було сформоване податкове повідомлення-рішення від 29.05.2017 року № 0011671408, яким позивачеві за порушення пп.141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), визначено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб у розмірі двадцять п'ять тисяч шістсот тридцять одна гривня 91 коп., з яких 20527,30 грн. - за податковим зобов'язанням та 5104,61 грн. - за штрафними санкціями.

Позивач, не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням від 29.05.2017 року № 0011671408, звернувся до Державної фіскальної служби України зі скаргою на зазначене податкове повідомлення-рішення.

31.07.2017 року за вих. № 59/14 Державної фіскальною службою України було прийнято рішення про результати розгляди скарги, яким залишено без змін податкове повідомлення рішення ГУ ДФС в Одеській області від 29.05.2017 року № 0011671408, а скаргу без задоволення.

В подальшому, не погоджуючись зі спірним податковим повідомленням-рішенням, позивач оскаржив його в судовому порядку.

Вирішуючи спір по суті позовних вимог, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що між компанією «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» (OAE) (Виконавець) та ТОВ "Глобал Оушен Лінк" (Замовник) був укладений договір (контракт) № OSS-000205/13/ від 01.07.2013 року про надання послуг (а.с.34-40).

Згідно умов зазначеного договору ( п.1.1.) Виконавець зобов'язується надати чи забезпечити надання Замовнику послуг, що пов'язані з транспортуванням вантажів морським, повітряним і наземним транспортом, перевалкою та іншим обслуговуванням імпортних, експортних, транзитних вантажів Замовника та вантажів Замовника в 20-ти, 40-ка і вище 40-ка-футових контейнерах стандарту ISO по маршрутам, що вказані Замовником, а Замовник зобов'язується сплатити надані Виконавцем послуги на умовах, передбачених цим договором.

Як було встановлено судом та підтверджуються матеріалами справи, на виконання умов значеного договору виконувалися послуги з перевезення вантажів повітряним транспортом, перераховувалась компенсація за авіаперевезення, про що свідчить акти виконаних робіт (послуг) та платіжні документи, зокрема: від 16.02.2015, 07.04.2015 року, 14.12.2015 року, 18.01.2016 року, 10.03.2016 року, 23.05.2016 року, 13.06.2016 року, 17.06.2016 року, 18.08.2016 року, 23.08.2016 року, 30.09.2016 року, 27.10.2016 року, 10.11.2016 року, 15.11.2016 року (а.с.41-69).

Як вбачається із Акту перевірки Головного управління ДФС в Одеській області, під час здійснення виплат на користь компанії «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» (ОАЄ) доходів із джерел їх походження з України, ТОВ «"Глобал Оушен Лінк" здійснило перерахування до бюджету податку на доходи нерезидента за ставкою 15 % (ТЕО та демередж) в сумі 205 229, 43 грн., 6% (авіа фрахту) в сумі 14 236, 47 грн.

Однак, на думку органу ДФС, ТОВ «Глобал Оушен Лінк» не надало до перевірки будь-які документи, що підтверджують, що компанія-нерезидент «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» (ОАЄ) фактично має право на отримання авіа фрахту, тобто є фактичним власником виплачених доходів (бенефіціаром), що є вимогою п. 103.3 статті 103 Податкового кодексу України; при цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така має на отримання доходу, але є агентом номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу. Оплата за авіафрахт, яка підлягала сплаті ТОВ «Глобал Оушен Лінк» в сумі 10138,30 дол.США (252911,29 грн.) на користь компанії «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» (OAE), підлягає оподаткуванню згідно вимог пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ за ставкою в розмірі |15 відсотків їх суми та за їх рахунок.

Суд, не погоджується з даною позицію органу ДФС, вважає її необґрунтованою, з огляду на наступне.

Для цілей розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПК України до об'єкту оподаткування названим податком відноситься також дохід (прибуток) нерезидента, що підлягає оподаткуванню згідно зі статтею з пунктом 141.4 статті 141 цього Кодексу, з джерелом походження з України. (пп. 134.1.2 п. 134.1 ст. 134 цього Кодексу).

Стаття 141 Податкового кодексу України встановлює особливості оподаткування окремих видів діяльності та операцій, зокрема, пункт 141.4 вказує на особливості оподаткування нерезидентів.

Пункт 141.4.1 визначає доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, які оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту такими доходами є: а) проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов'язаннями, випущеними (виданими) резидентом;б) дивіденди, які сплачуються резидентом;в) роялті; г) фрахт та доходи від інжинірингу;ґ) лізингова/орендна плата, що вноситься резидентами або постійними представництвами на користь нерезидента - лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди;д) доходи від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, яке належить нерезиденту, у тому числі майна постійного представництва нерезидента;е) прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до цього розділу;є) доходи, отримані від провадження спільної діяльності на території України, доходи від здійснення довгострокових контрактів на території України;ж) винагорода за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України;з) брокерська, комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів або постійних представництв інших нерезидентів стосовно брокерських, комісійних або агентських послуг, наданих нерезидентом або його постійним представництвом на території України на користь резидентів; и) внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі страхування ризиків життя) або страхування резидентів від ризиків за межами України;і) доходи, одержані від діяльності у сфері розваг (крім діяльності з проведення лотереї);ї) доходи у вигляді благодійних внесків та пожертвувань на користь нерезидентів;й) інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Відповідно до правил підпункту 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 ПК України резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3-141.4.6 та 141.4.11 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Таким чином, ставка податку 15% встановлено не по відношенню доходів нерезидентів, а лише по відношенню до доходів, не вказаних в п.п.141.4.3-141.4.6 та 141.41.11 пункту 141.4 ст. 141 ПК, оскільки відповідне виключення прямо вказано в п. 141.4.2 ст. 141 ПК України.

П.141.4.4. пункту 141.4 статті 141 визначає, що сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів. При цьому: базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту; особами, уповноваженими справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб'єктом спрощеного оподаткування.

При цьому, в розумінні пп. 14.1.260 п. 14.1 ст. 14 ПК України фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для: перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

Ч. 1 статті 306 Господарського кодексу України перевезенням вантажів визнається господарська діяльність, пов'язана з переміщенням продукції виробничо-технічного призначення та виробів народного споживання залізницями, автомобільними дорогами, водними та повітряними шляхами тощо.

Згідно ч. 2 ст. 307 Господарського кодексу України суб'єктами відносини перевезення вантажів є перевізники, вантажовідправники і вантажоодержувачі.

Ст. 909 Цивільного кодексу України зазначає, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Судом досліджений договір (контракт) № OSS-000205/13/ від 01.07.2013 року про надання послуг, укладений між компанії «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» (OAE) (Виконавець) та ТОВ "Глобал Оушен Лінк",(Замовник).

Пунктом 1.2 цього договору зазначено, що даний договір не є договором транспортного експедирування, договором комісії чи доручення. Цей договір укладається у відповідності до ч. 2 ст. 626 Цивільного кодексу України, згідно якої, сторони мають право укласти договір, в якому наявні елементи різноманітних договорів (змішаний договір), а також з дотриманням вимог діючого законодавства України.

У п. 2 цього договору закріплені обов'язки Виконавця - компанії «ODYSSEY SHIPPING SERVICES L.L.C (OAE), зокрема: п.п.2.2. організує транспортування вантажу, прийом/видачу вантажу з місць розвантаження, зберігання вантажу, ведення документального і митного обліку, тощо.; п.п.2.4. за необхідності укладає від свого імені договори з портами, перевізниками, судохідними та авіакомпаніями, їх агентами на перевозку, перевалку, зберігання вантажу та інші послуги.

Таким чином, суд приходить до висновку, що зазначений договір містить елементи різних договорів, у тому числі які притаманні для договору перевезення, у відповідності до норм Цивільного та Господарського законодавства.

Крім того, згідно досліджених судом рахунків та актів виконаних робіт (послуг) між «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» (OAE) та ТОВ "Глобал Оушен Лінк" у графі найменування послуги, що надається, зазначено : компенсація перевезення авіа.

Підсумовуючи вищевикладене, з урахування досліджених судом доказів та норм діючого законодавства, суд приходить до висновку, що виплати за договором (контракт) № OSS-000205/13/ від 01.07.2013 року про надання послуг є саме фрахтом, в розумінні статті пп. 14.1.260 п. 14.1 ст. 14 ПК України, оскільки є компенсацію за перевезення авіатранспортом.

Суд вважає, що посилання відповідача в акті перевірки на застосування до конкретних господарських правовідносин норм п.103.1 ст.103 ПК України є помилковим з огляду на наступне.

Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначений положеннями статті 103 ПК України.

Пунктом 103.1 названої статті закріплено, що застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.

Пунктом 103.2 статті 103 ПК України також передбачено, що особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 цієї статті.

У пункті 103.4 статті 103 ПК України закріплено, що підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 і 103.6 цієї статті, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

Згідно з пунктом 103.5 статті 103 ПК України довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

Відповідно до пункту 103.6 статті 103 ПК України у разі потреби така довідка може бути затребувана у нерезидента особою, яка виплачує йому доходи, або контролюючим органом під час розгляду питання про повернення сум надміру сплачених грошових зобов'язань на іншу дату, що передує даті виплати доходів.

У разі потреби особа, яка виплачує доходи нерезидентові, може звернутися до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) щодо здійснення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, запиту до компетентного органу країни, з якою укладено міжнародний договір України, про підтвердження зазначеної у довідці інформації.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що застосування до даних господарських відносин норм міжнародного договору є правом резидента (податкового агента), а не його обов'язком, який він міг би реалізувати при наявності саме імперативних приписів цієї статті.

Проте позивач при здійсненні господарських відносин з нерезидентом «ODYSSEY SHIPPING SERVICES LLC» не застосовував положення міжурядової Угоди з ОАЕ та не використовував до нерезидента податкових пільг.

Суд погоджується із позицією позивача, наведеною в позовній заяві, а саме, що ставка податку 15% встановлено не по відношенню до всіх доходів нерезидентів, а лише по відношенню доходів, не вказаних у п.п.141.4.3-141.4.6 та 141.4.11, оскільки відповідне виключення прямо зазначено у п.141.4.2 ст.141 ПК України.

Отже позивач правомірно застосував ставку 6% за п.141.4.4 ст.141 ПК України, яка встановлена по відношенню до доходів нерезидентів у вигляді фрахту, що підтверджується також і поданими позивачем платіжними дорученнями в іноземній валюті від 23.06.2016р. та від 26.06.2015р., в яких призначенням платежу вказано: «оплата фрахту, контракт НРР OSS -000205/13 від 01.07.2013р.», списками інвойсів та актів виконаних послуг №1 у матеріалах справи.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що рішення відповідача щодо порушення ТОВ «Глобал Оушен Лінк» приписів п.п. 141.4.2 п.141.4 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 не може вважатись законним.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку що спірне податкове повідомлення-рішення, винесене на підставі акту перевірки від 13.05.2017 року № 415/15-32-14-05/36554180 та висновку щодо розгляду заперечень від 25.05.2017 № 4586/10/15-32-14-02-03 є протиправним та підлягає скасуванню.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідачем не доведена правомірність податкового повідомлення-рішення від 29 травня 2017 року за №0011671408 відповідно до норм чинного законодавства, в зв'язку з чим позов підлягає задоволенню, а спірне рішення скасуванню як протиправне.

Судові витрати підлягають розподілу згідно положень ч.1 ст. 94 КАС України.

Керуючись 94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Оушен Лінк» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 29 травня 2017 року №0011671408, яким визначено ТОВ «Глобал Оушен Лінк» суму грошового зобов'язання з податків на прибуток іноземних юридичних осіб у розмірі двадцять п'ять тисяч шістсот тридцять одна гривня дев'яносто одна коп., з яких 20527, 30 грн. (двадцять тисяч п'ятсот двадцять сім грн., тридцять коп.) - за податковим зобов'язанням та 5104,61 грн. ( п'ять тисяч сто чотири грн., шістдесят коп.) - за штрафними санкціями.

Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Оушен Лінк» (код за ЄДРПОУ 36554180) за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн.00коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.М. Аракелян