Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2009 р. Справа № 2а-18941/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,
за участю представника позивача Костюка А.Ю.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції до Фермерського господарства «Агрофон» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Нововолинська об’єднана державна податкова інспекція звернулась з адміністративним позовом до Фермерського господарства «Агрофон» про стягнення податкового боргу в розмірі 510,00 грн.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що згідно особового рахунку відповідача існує податковий борг. Зокрема, заборгованість по орендній платі з юридичних осіб виникла 09.06.2009 року за рахунок нарахованої та несплаченої суми податкового зобов’язання визначеного платнику податків в сумі 340 грн. Станом на 07.09.2009 року заборгованість по даному податку становить 340,00 грн., в т.ч. недоїмка 340.00 грн. Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб виникла 09.06.2009 року за рахунок нарахованої та несплаченої суми податкового зобов’язання визначеного платнику податків в сумі 170 грн. Станом на 07.09.2009 року заборгованість по даному податку становить 170,00 грн., в т.ч. недоїмка 170,00 грн. Загальний податковий борг складає 510,00 грн., в т.ч. недоїмка 510,00 грн. В добровільному порядку відповідач податковий борг не сплачує, що є підставою для звернення з відповідним позовом до суду.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві, та суду пояснив, що податковий борг залишається непогашеним.
Відповідач втрете не з’явився на розгляд справи, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи про, що свідчать реєстри про відправку поштової кореспонденції. Звернувся до суду з клопотанням про залишення позову без задоволення, оскільки договору оренди землі не має.
Відповідно до ч.2 ст. 128 КАС України розгляд справи проводиться у відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Фермерське господарства «Агрофон» зареєстроване в якості суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи розпорядженням Іваничівською районною державною адміністрацією 09.08.2004 року, згідно довідки № 1188 від 12.08.2004 року включене до ЄДРПОУ та згідно довідки № 76 від 17.04.2008 року відповідач перебуває на обліку як платник податків в Нововолинській ОДПІ з 08.09.2004 року за № 10.
Суд не приймає посилання відповідача в заявленому клопотанні про відсутність у фермерському господарстві орендованої земельної ділянки, оскільки відповідно до довідки № 02.11/225 від 31.01.2008 року наданої управлінням земельних ресурсів у Іваничівському районі Волинської області в короткостроковій оренді у користуванні ФГ «Агрофон» перебуває 1,0 га ріллі, та згідно податкової декларації поданої відповідачем 18.04.2008 року до Іваничівського відділення Нововолинської ОДПІ вбачається, що ним укладено договір оренди землі з Милятинською с/р 23.01.2008 року терміном на один рік, тобто до 23.01.2009 року.
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року визначено, що плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до акту невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 00040/1501 від 28.04.2009 року податковий розрахунок земельного податку за 2009 податковий період, повинен був поданий відповідачем до 02.02.2009 року, однак фактично станом на 20.10.2009 року не поданий.
Згідно зворотного боку облікової картки платника податків та розрахунку податкового боргу станом на 07.09.2009 року заборгованість відповідача перед бюджетами усіх рівнів складає 510,00 грн., в т.ч. недоїмка 510,00 грн.
Зазначена сума боргу підтверджується наступними доказами: корінцями податкових повідомлень-рішень № 0001341501/0/159 та № 0001351501/0/160 від 26.05.2009 року, які відповідачем не оскаржені та у визначеному законному порядку недійсними не визнані.
Позивач здійснив заходи щодо погашення податкового боргу шляхом надіслання першої податкової вимоги №1/60 від 15.06.2009 року та другої податкової вимоги №2/80 від 29.07.2009 року, однак заборгованість відповідачем перед бюджетом не погашена, в зв’язку з чим 31.08.2009 року Нововолинською ОДПІ прийнято рішення № 26 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” від 21.12.2000 року (далі – Закон № 2181-ІІІ) податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Підпунктом 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а"— “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно пп. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те, що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу, зокрема, примусово шляхом звернення до суду.
На підставі вище викладеного суд приходить до висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість Фермерським господарством «Агрофон» 510 гривень перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.
З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог податкової інспекції.
Керуючись ст.ст. 11,17,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пп.3.1.1 п.3.1ст.3, ст.5,17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, ст.14 Закону України «Про плату за землю», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з активівФермерського господарства «Агрофон» код ЄДРПОУ № 33012065, р/р 35431001005792 у ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, в дохід державного бюджету України податковий борг в розмірі 510 ( п’ятсот десять) гривень 00 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 26 жовтня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський