Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07.10.2009 р. 09:37 № 2а-8210/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколяс О.В. вирішив адміністративну справу
за позовомКиївський міський центр зайнятості
до Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "Союз-Віктан"
простягнення штрафу у розмірі 850,00грн.
За участю представників сторін
позивача: Головань Л.Ю. (довіреність від 22.01.2009р. №11-594)
відповідач: не зявився
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 07.10.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Київський міський центр зайнятості з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Союз-Віктан» про стягнення суми штрафу в розмірі 850,00 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що ТОВ фірма «Союз-Віктан»порушило вимоги ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: з 03.03.2008р. по 03.04.2008р. громадянка Росії ОСОБА_1 займала посаду провідного дизайнера без дозволу на працевлаштування. Позивачем накладено штраф у розмірі 850,00 грн., яка не була сплачена відповідачем у встановлений термін.
Відповідач з позовом не погоджується, надав заперечення проти позову та зазначив, що дозвіл на працевлаштування громадянки Росії ОСОБА_1 був поновлений з 04.04.2008р. з моменту виходу на роботу, оскільки з 04.02.2008р. вона перебувала на лікарняному у звязку з вагітністю та пологами.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Союз - Віктан»зареєстроване як субєкт господарської діяльності Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 15.06.1994р. за №1070120 0000 001730, адреса реєстрації : 01023, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 38-Б, кв. 12, ідентифікаційний код 30749622.
Як платник внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ТОВ філія «Союз-Віктан»зареєстровано в Київському міському центрі зайнятості.
Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського міського центру зайнятості була проведена перевірка ТОВ «фірми «Союз-Віктан»про що складено Акт №12/19-ш від 14.04.2009р. про порушення законодавства України про зайнятість населення.
Згідно даного акту встановлено порушення вимог статті 8 закону України «Про зайнятість населення»та запропоновано в 10 денний термін внести штраф у пятидесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (850,00 грн.).
Відповідач заперечує проти встановленого правопорушення, надав копію листка непрацездатності серія ААЦ №903818 відповідно до якого громадянці Росії ОСОБА_1. було надано звільнення від роботи з 04.02.2008р. по 08.06.2008р.
Відповідач посилається на ст.. 26 конституції України та ст.. 40 Кодексу законів про працю України та вважає, що громадянка Росії ОСОБА_1. не могла бути звільнена з займаної посади у звязку із закінченням дозволу, так як знаходилася на дату закінчення дозволу на лікарняному.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Наказом №161-к від 02.03.2007р. на посаду провідного дизайнера була прийнята громадянка Росії ОСОБА_1 Дозволи на її працевлаштування підприємству видавались в періоди: від 02.03.2007р. дійсний до 02.03.2008р. №16419; від 04.04.2008р. дійсний до 04.04.2009р. №25678.
Наказом №396-к від 30.10.2008р. ОСОБА_1 була звільнена згідно п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України.
Таким чином, з 03.03.2008р. по 03.04.2008р. громадянка Росії ОСОБА_1 займала посаду провідного дизайнера ТОВ фірми «Союз-Віктан»без дозволу на працевлаштування.
Статтею 8 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991, № 803-XII визначено порядок використання праці іноземців та встановлює відповідальність за порушення такого порядку, так , зокрема:
Роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок видачі, продовження терміну дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку. Кошти від стягнутих штрафів спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з підпунктом "г" пункту 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.91 N 47, названій Інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені, зокрема, статтею 8 Закону України «Про зайнятість населення».
Фінансова санкція (штраф) у розмірі 850,00 грн. підлягала сплаті відповідачем в десятиденний термін з дня отримання Акту перевірки.
З метою досудового врегулювання спору, 08.05.2009р. відповідачу направлено претензію №11-4561 щодо добровільної сплати суми штрафу.
Станом на 13.07.2009р. кошти на рахунок Київського міського центру не надходили.
Право Київського міського центру зайнятості стягувати з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення вимог Закону України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом, положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991р. №47.
Так, у пунктах 1, 2, 4 , 8 положення про державну службу зайнятості зазначено, що державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості.
Основними завданнями служби зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятості населення.
Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд прийшов до висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовни вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Союз-Віктан»суму штрафу за порушення ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»у розмірі 850,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Союз-Віктан»(код ЄДРПОУ 20749622, адреса реєстрації:01023, м. Київ, вул. Шота руставелі, 38-Б, кв. 12, фактична адреса: 04053, м. Київ, вул. Воровського, 4, р/рах №26005010492201 в Київській міській філії АКБ «Укрсоцбанк», МФО 322012, №26007440177620 в Кримській регіональній філії АКБ «Укрсоцбанк», МФО 324010; №2600814400 в ВАТ «Райффайзен банк Аваль», МФО 300335; №260029117 в КРД ВАТ «Райффайзен банк Аваль», МФО 324021; №2600900130747 в ЗАТ «ОТП Банк», МФО 300528; №26001003066300 в АБ «ІНГ Банк Україна», МФО 300539) суму штрафу в сумі 850,00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.) на р/рах. №37179301900001 ГУДК м. Києва, код 03491091, МФО 820019.
Стягувач: Київський міський центр зайнятості
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Григорович П.О.