Постанова № 6852023, 09.11.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2009
Номер справи
2а-17177/09/0570
Номер документу
6852023
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 листопада 2009 р.                                                                       справа № 2а-17177/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Кошкош О.О.

при секретарі                                                  

при секретарі                                                                       Гумуржи Т.В.

за участю

представника позивача                                                   Леонідової Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ МЕН ЦЕНТР» про стягнення заборгованості перед бюджетом України, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя Донецької області, звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ МЕН ЦЕНТР» про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Позовні вимоги мотивуючи наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю «НЬЮ МЕН ЦЕНТР» 23.03.1992 року зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради, з 27.03.1996 року знаходиться на податковому обліку в Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції м. Маріуполя.

Відповідно до указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 28.06.99 р. №746/9 суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числі місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом розрахунок сплати єдиного податку.

Заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі складає 680,00 грн.

Згідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Просить стягнути загальну суму податкової заборгованості у розмірі 680,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до ст.39 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач був повідомлений про виклик до суду через засоби масової інформації за останнім місцем перебування, що підтверджується матеріалами справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату і місце судового засідання, в зв’язку з чим вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «НЬЮ МЕН ЦЕНТР» 23.03.1992 року зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, з 27.03.1996 року взяте на податковий облік до Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.6,7).

Відповідно до указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 28.06.99 р. №746/99 суб’єкти малого підприємництва – юридичні особі подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом розрахунок сплати єдиного податку.

Для розгляду справи і вирішення спору по суті суд застосовує Закони України про оподаткування та Указ Президента України №746/99 від 28.06.1999 р. «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб’єктів малого підприємництва» і Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва» №2063-ІІІ від 19 жовтня 2000 року.

В Україні окремими законодавчими актами врегульовано відносини, що складаються щодо сплати податків, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» №1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, і щодо сплати єдиного податку, передбаченого Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб’єктів малого підприємництва» і Законом України «Про державну підтримку малого підприємництва».

Це дає підстави вважати, що в Україні запроваджено дві самостійні системи оподаткування: звичайну і спрощену.

Звичайна система запроваджена Законом України «Про систему оподаткування» та конкретними законами про податки, збори (обов'язкові платежі) (далі - податки), які зобов'язують платників податків справляти загальнодержавні і місцеві податки, що передбачені статтями 13, 14 названого Закону.

Спрощена система запроваджена Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб’єктів малого підприємництва» і закріплена в Законі України «Про державну підтримку малого підприємництва», суть якої відповідно до статті 11 цього Закону полягає в заміні сплати передбачених звичайною системою оподаткування податків сплатою єдиного податку.

Названим Указом суб’єктам підприємницької діяльності надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.

Заміна сплати звичайних податків сплатою єдиного податку відповідно до статті 5 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» є одним з напрямків державної підтримки малого підприємництва поряд, зокрема, з встановленням системи пільг для зазначених платників податків. Це означає, що вказана заміна не є ні пільгою в оподаткуванні, ні звільненням від сплати податків.

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України №746/99 від 28.06.1999 р. «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб’єктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом розрахунок сплати єдиного податку.

До складу позовних вимог увійшла сума, яка утворилася внаслідок несплати єдиного податку у розмірі 680,00 грн., що підтверджується Довідкою про суми податкового боргу платника податків (а.с.4).

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 5.3.1. цієї ж статті визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підставою для визначення сум штрафу став підпункт 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» за затримку граничних строків сплати узгоджених сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість.

Враховуючи, що матеріалами справи доводиться допущення відповідачем затримки граничних строків сплати узгоджених сум податкових зобов’язань, застосування податковим органом до відповідача штрафних санкцій є правомірним.

На підставі встановлених фактів порушень позивачем прийняті податкові повідомлення рішення № 0000161540/0 від 14.01.2009 року на суму 170,00 грн.; № 0001061540/0 від 30.01.2009 року на суму 170,00 грн.; №0003471540/0 від 06.05.2009 року на суму 170,00 грн. та №. 0005651540/0 від 23.07.2008 р. на суму 170,00 грн.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

З метою погашення податкового боргу позивачем підприємству були направлені перша та друга податкові вимоги згідно Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Згідно Акту про неможливість вручення податкової вимоги №2/176 від 23.05.2008 року, конверт з податковою вимогою був повернутий за закінченням терміну зберігання. У відповідності з п.п.6.2.4 ст.6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимога була розміщена на дошці податкових об’яв. Податкова вимога № 1/95 від 17.03.08 р. отримана особисто представником відповідача.

Наведені заходи, прийняті позивачем щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до його погашення. Суми податкових зобов’язань відповідачем не сплачені та, відповідно до Довідки суми податкового боргу по справі, наданої позивачем, податкова заборгованість відповідача з єдиного податку складає 680,00 грн.

Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до його погашення, строки їх добровільної сплати вийшли.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен повинен платити податки та збори в порядку і розмірах, установлених законом та ст. 2, 4, 9 Закону України «Про систему оподаткування», якими передбачений обов'язок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються Законами України про оподаткування.

Суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення податкового боргу у загальному розмірі 680,00 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ МЕН ЦЕНТР» про стягнення заборгованості перед бюджетом України – задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ МЕН ЦЕНТР» (87556, Донецька область, місто Маріуполь, п. Леніна, будинок 111, квартира 113, ЄДРПОУ 22026908) заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 680,00 грн. (шістсот вісімдесят гривень 00 копійок) на розрахунковий рахунок № 34219379700052, отримувач – Місцевий бюджет у Жовтневому районі, банк отримувача – ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 16050100.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Кошкош О.О.