Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2009 р. Справа № 2а-18677/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Валюха В.М.,
при секретарі судового засідання Польовій М.М.,
за участю прокурора Остапчука С.О.,
представника відповідача Щербюка О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства «Сад»про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
Ковельський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції звернувся з адміністративним позовом до Селянського (фермерського) господарства «Сад» про припинення юридичної особи. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків зобов’язаний вести бухгалтерський облік та подавати до податкових органів у встановлені строки податкові декларації. Остання звітність, розрахунок земельного податку за 2003 рік, подана до Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції 30.01.2003 року. Відповідач допускає порушення вимог закону та більше року не подає податкову звітність, що є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній та немає заборгованості по внесках до державних цільових фондів. Згідно із статтею 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, а згідно із пунктом 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності. Ковельський міжрайонний прокурор просить припинити юридичну особу Селянське (фермерське) господарство «Сад» та зобов’язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені статтею 38 Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», які спрямовані на припинення юридичної особи.
В судовому засіданні прокурор адміністративний позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить припинити юридичну особу Селянське (фермерське) господарство «Сад» та зобов’язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені статтею 38 Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», які спрямовані на припинення юридичної особи.
Представник позивача Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції в судове засідання не прибув, проте заявив письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов визнав та пояснив, що відповідач протягом тривалого часу господарську діяльність не здійснює, проти припинення юридичної особи не заперечує.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що 15.02.2001 року Ковельською районною державною адміністрацією проведено державну реєстрацію юридичної особи Селянського (фермерського) господарства «Сад» за його місцезнаходженням: Волинська область, Ковельський район, село Битень. Відповідач був взятий на облік як платник податків у Ковельській міжрайонній державній податковій інспекції 28.02.2001 року. Відповідач 30.01.2003 року востаннє подав зведений розрахунок земельного податку на 2003 рік. Станом на 25.02.2009 року заборгованість у відповідача з платежів до бюджету відсутня, а також немає заборгованості зі страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та Пенсійного фонду України. Вказані фактичні обставини підтверджуються копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи від 15.02.2001 року, копією довідки Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції про взяття на облік платника податків № 213 від 28.02.2001 року, актом про неподання податкової звітності від 09.12.2008 року, довідками Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції від 25.02.2009 року № 1982/10/19-007, Ковельської районної виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 08.12.2008 року № 1026, Відділення в місті Ковелі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 08.12.2008 року № 490-2.10, Ковельського міськрайонного центру зайнятості від 11.12.2008 року № 2963/01-23, Управління Пенсійного фонду України в Ковельському районі від 08.12.2008 року № 3956/03-25 про відсутність заборгованості зі сплати платежів до бюджету та державних цільових фондів.
Згідно із пунктом 2 частини першої статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період.
Згідно із частиною другою статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи. Разом з тим, статтею 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено обов’язок державного реєстратора за місцезнаходженням юридичної особи внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення юридичної особи.
Таким чином, оскільки відповідач не подавав більше як протягом одного року до Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції податкових декларацій, тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про припинення юридичної особи Селянського (фермерського) господарства «Сад» та зобов’язання державного реєстратора вчинити дії, передбачені статтею38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», які спрямовані на припинення юридичної особи.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу Селянське (фермерське) господарство «Сад»(Волинська область, Ковельський район, село Битень, ідентифікаційний код 31261287).
Зобов’язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені статтею 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», які спрямовані на припинення юридичної особи –Селянського (фермерського) господарства «Сад».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі, тобто з 12 жовтня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх