Постанова № 6849581, 22.10.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.10.2009
Номер справи
2а-10160/09/1/0170
Номер документу
6849581
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.10.09Справа №2а-10160/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. за участю представника позивача – Компанійцева С.В. представника відповідача - Болібкової А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП"

до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м. Сімферополі АРК про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" за ініціативою податкового органу, яке оформлене актом № 148/15-2.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2009 року відкрито провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.08.09 року задоволено клопотання позивача про забезпечення позову, до набранням рішенням по справі № 2-а-10160/09/1/0170 законної сили заборонено ДПІ у м. Сімферополь АР Крим вчиняти будь-які дії щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" № 100153769 від 05 грудня 2008 року, виданого ДПІ у м. Сімферополь.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 31.08.09 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та пояснив, що відповідачем неправомірно прийнято рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" № 100153769 від 05 грудня 2008 року, підставою для анулювання є не за декларування податкових зобов’язань, обсяг яких перевищує 300 тис.гривень - є сумою, визначеною пп.2.3.1 п.2.3 ст.3 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) а також відсутність платника податків за юридичною адресою. В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що підпунктом "в" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" визначені підстави для проведення анулювання реєстрації платників ПДВ, які не було встановлено відповідачем, а зазначені у ньому підстави не були зазначені в акті про анулювання реєстрації платника ПДВ, отже позивач вважає, що підпункт "в" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" не вказує на необхідність анулювання реєстрації платника податку у випадках, викладених в акті, а податковим органом не було встановлено факту реєстрації позивача в якості платника єдиного податку або як суб’єкта інших спрощених систем оподаткування не проводилось, а інших випадків, з яких можливо проводити анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Закон України "Про податок на додану вартість" не визначає. Крім того представник позивача зазначає, що, а ні Закон України "Про податок на додану вартість", а ні Положення про реєстрацію платників податків на додану вартість, затверджене наказом ДПА України № 79 не передбачають права податкового органу проводити анулювання реєстрації платника податку на додану вартість без наявних на то законних підстав.

У судовому засіданні представник відповідача проти позовних вимог заперечувала, пояснила, що податковими органами проведено камеральну перевірку декларацій з податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП", проведено аналіз податкової звітності шляхом автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП", за результатами якого встановлено розбіжності між сумами податкового кредиту контрагентів та податкових зобов’язань ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП", за порушення підпункт "в" п. 8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" ДПІ у м. Сімферополі АРК прийнято рішення про анулювання реєстрації товариства як платника податку на додану вартість. Представник відповідача також зазначив, що пункт "в" п. 8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачає також «інші причини» для прийняття податковими органами рішення про анулювання свідоцтва ПДВ, такою причиною у даному випадку стала розбіжність при проведенні аналізу податкової звітності з податку на додану вартість шляхом автоматизованого співставлення податкових зобов’язань позивача з податковим кредитом в розрізі контрагентів товариства.

Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача по справі, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" є юридичною особою, зареєстрованою 19.11.2008 року з ідентифікаційним кодом 36275430 виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 145969 (а.с.10)

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" перебуває на обліку у ДПІ у м. Сімферополі у якості платника податку на додану вартість з 05.12.2008 року, що підтверджується свідоцтвом № 100153769 (а.с.9).

Таким чином, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" № 100153769 від 05 грудня 2008 року, виданого ДПІ у м. Сімферополь, прийнятого згідно акту ДПІ у м. Сімферополі АРК № 148/15-2 від 24.07.2008 року, яка являється суб’єктом владних повноважень, суд зобов’язаний перевірити, чи прийнято це рішення безсторонньо, обґрунтовано та добросовісно.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" зареєстровано у ДПІ у м. Сімферополі АРК, що підтверджується свідоцтвом № 100153769 від 05.12.2008 року.

24.07.2009 року Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АРК було складено Акт № 148/15-2 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП". Із змісту акту вбачається, що комісією, створеною на підставі Наказу ДПІ в м. Сімферополі № 879 від 07.05.09 року "Про проведення інвентаризації і анулювання реєстрації платників податку на додану вартість" було встановлено, що ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" не задекларувало податкові зобов’язання, обсяг яких перевищує 300000,00 гривень, відповідно до п.п.2.3.1. п.2.3. ст..2 Закону України "Про податок на додану вартість" та не знаходиться за юридичною адресою, що підтверджується реєстром декларацій з ПДВ № 1725/15-02 від 24.07.09 року.

Вищезазначеним актом № 148/15-2 було прийнято рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" № 100153769 від 05.12.2008 року на підставі п.п "в" п. 9.8. ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" та відповідно до розпорядження КМУ від 01 липня 2009 р. № 757-Р. Підставами складення акту та прийняття зазначеного рішення зазначено п.п. «в» п.9.8 статті 9 - «будь які причині та інші»

Вирішуючи питання про правомірність дій відповідача щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" судом встановлено наступне.

Поняття платників ПДВ, порядок, підстави та строки реєстрації осіб платниками ПДВ, сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності, анулювання реєстрації встановлений Закону України "Про податок на додану вартість" від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР та визначаються Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000р. за N 79 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 року за N 208/4429 (далі – Положення).

Відповідно до п.9.1., п 9.2 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" центральний податковий орган веде реєстр платників податку. Будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що платником податку на додану вартість є особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону, особою є будь-яка з наведених нижче осіб, незалежно від того, чи є така особа резидентом чи ні, а саме:

- суб'єкт підприємницької діяльності, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій;

- інша юридична особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності;

- фізична особа (громадянин, іноземний громадянин та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, віднесену до підприємницької згідно з законодавством, або імпортує товари на митну територію України;

- представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про податок на додану вартість" платником податку є:

- будь-яка особа, яка:

а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;

б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;

в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.

Відповідно до п.п.2.3.1. п.2.3. ст. 2 Закону України "Про податок на додану вартість" особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість).

З Акту № 148/15-2 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" вбачається, що платник подає податкові декларації з податку на додану вартість.

Крім того, Законом України "Про податок на додану вартість" передбачено, що платником податку є: Будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку; б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку; в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

Судом встановлено, та не заперечується представником відповідача, що відповідно до податкової декларації з ПДВ ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" за липень 2009 року операції на митній території України без ПДВ складають – 24960300,00 гривень, за червень - 21342568,00 гривень, за травень – 15003558,00 гривень, за грудень 2008 року – 1009009,00 гривень.

Отже, навіть за цей період загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з Законом України "Про податок на додану вартість", нарахована (сплачена, надана) ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), що є підставою обов’язкової реєстрації ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" у якості платника ПДВ.

Анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється лише при настанні законодавчо встановлених випадків, передбачених п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість":

а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону більше двадцяти чотирьох календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом;

б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання);

в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин;

г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені у статті 6 та статті 81 цього Закону;

ґ) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.

У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.

У разі якщо за наслідками останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених цим Законом, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні. Це правило не поширюється на осіб, зазначених у підпункті "в" цього пункту.

Податковий орган не може відмовити в анулюванні реєстрації у разі існування підстав, визначених у підпунктах "а" - "б" цього пункту, та зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "в" - "г" цього пункту.

Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника податку приймається у строки, визначені цією статтею для податкової реєстрації

Відповідно до п.25 Положення реєстрація діє до дати її анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 9.8 статті 9 Закону N 168/97-ВР.

Суд не бере до уваги доводи представника відповідача, що податковими органами проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП", оскілки ці твердження не підтверджуються матеріалами справи, не доведені відповідачем, не надано Акту перевірки, доводи носять суперечливий характер, оскільки представником відповідача робляться посилання і на проведення невиїзної документальної перевірки позивача і на проведення камеральної перевірки позивача і на співставлення даних податкової звітності та розшифровок податкових зобов’язань за допомогою відповідної комп’ютерної програми.

У судовому засіданні встановлено, що за допомогою програми системного зіставлення даних податкової звітності та розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів податкових декларацій і уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість, введеної в дію з квітня 2009 року на підставі наказу ДПА України № 266 податковим органом було отримано інформацію про розбіжності між сумами податкового зобов’язання позивача за лютий, березень, квітень та травень 2009 року з податковим кредитом в розрізі контрагентів на суму більше 300000,00 гривень.

Суд встановив, що фактично підставою для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника податку позивача стало встановлення при проведенні звірки суми податкового кредиту та задекларованих зобов’язань з ПДВ (звірка проводилась на підставі розпорядження КМУ № 757-р), інформації про розходження суми податкового кредиту в розрізі контрагентів та суми задекларованих позивачем зобов’язань з ПДВ, хоча в акті відповідач посилався й на відсутність позивача за юридичною адресою, у той час як Акт про анулювання свідоцтва платника ПДВ позивача направлений за юридичною адресою останнього та одержаний ним.

Судом встановлено, що на час проведення анулювання реєстрації позивача були відсутні обставини, визначені п.п. "в" п. 9.8 ст. 9 Закону № 168, а саме позивач не реєструвався як платник єдиного податку та не став суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин.

Посилання ж відповідача на те, що підставою для анулювання реєстрації позивача, як платника податку на додану вартість, були положення "в" п.п. 9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" є безпідставним, оскільки п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" не містить такої підстави для скасування реєстрації як встановлення органом державної податкової служби факту розходження суми податкового кредиту та суми задекларованих зобов’язань з ПДВ, обсяг яких за оподаткованими операціями перевищує суму, визначену підпунктом 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України "Про податок на додану вартість".

У абзаці 3 пункту 2 розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків зборів (обов`язкових платежів)" (в редакції, що діяла на час регулювання спірних відносин та яка втратила чинність на час розгляду справи) зазначено, що у разі встановлення органами державної податкової служби факту виписки податкових накладних, згідно з якими не задекларовано (не сплачено) податкові зобов'язання, обсяг яких за оподаткованими операціями перевищує суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість" (300 тис.грн.), реєстрація платників податку на додану вартість анулюється.

Статтею 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Керуючись принципом законності, передбаченим ст. 9 КАС України, суд не застосовує норму абзацу 3 пункту 2 розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків зборів (обов`язкових платежів)", оскільки в частині підстав анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків зборів (обов`язкових платежів)" не відповідають нормам Закону України "Про податок на додану вартість".

Крім того, сам факт заниження податкового зобов’язання, необґрунтованої виписки податкових накладних, обсяг яких за оподаткованими операціями перевищує суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість" (300 тис.грн.), не підтверджується жодним доказом по справі.

Судом встановлено, що акт перевірки, яким були б визначені порушення податквого законодавства, не складався, податкові повідомлення-ріщення не приймалися, податкове зобов’язання позивачу не було донараховано.

Такий висновок був зроблений на підставі запитів, на які навіть не отримано відповідей від інших податкових органів, щоб підтвердило факт заниження податкових зобов’язань, ні під час анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість, ні під час розгляду судом справи.

Отже, судом встановлено відсутність підстав для прийняття рішення про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість, визначених навіть розпорядженням КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків зборів (обов`язкових платежів)".

Суд також не погоджується з доводами представника про те, що пп. «в» п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" містить посилання на «інші причини» для анулювання свідоцтва платника ПДВ, оскільки конструкція п.п. "в" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" в частині "або з будь-яких інших причин" не дає підстав для застосування розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків зборів (обов’язкових платежів)". Системний аналіз вказаної норми дає підстави стверджувати, що законодавець мав на увазі "будь-які інші причини" з яких суб`єкт господарювання отримує пільги або звільняється від сплати податку на додану вартість. Також судом встановлено, що пункт 2 розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків зборів (обов`язкових платежів)" втратив чинність 09.09.09 р. на підставі розпорядження КМУ № 1120-р від 09.09.09 р. "Деякі питання адміністрування податку на додану вартість".

До того ж п. 25.2 Положення передбачено, що анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу. Податковий орган зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "в" - "г" цього пункту. Органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "ґ" пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей), зокрема:

-Свідоцтва або корінця Свідоцтва про право сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою за ставкою єдиного податку 10 відсотків чи документа про застосування інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені Законом (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- судового рішення про анулювання податкової реєстрації чи Свідоцтва, про звільнення від сплати податку на додану вартість (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- документа, який свідчить, що згідно з відповідним законодавчим актом особа, яка зареєстрована як платник податку на додану вартість, звільняється від сплати цього податку, не є платником податку або не має права на збереження статусу платника податку (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону);

-інформації органів реєстрації актів цивільного стану, повідомлення державного реєстратора або відомостей з Єдиного державного реєстру щодо смерті фізичної особи - підприємця (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- судового рішення про оголошення фізичної особи - підприємця померлою, про визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою, про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або обмеження її цивільної дієздатності, або інформації щодо такого рішення органів реєстрації актів цивільного стану, повідомлення державного реєстратора або відомостей з Єдиного державного реєстру (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- Свідоцтва або корінця Свідоцтва, яким підтверджується закінчення терміну дії Свідоцтва (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- документа, який підтверджує закінчення строку, на який було створено платника податку, укладено договір про спільну діяльність, угоду про розподіл продукції (підстава - підпункт "в" пункту 9.8 статті 9 Закону).

В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою № 6-ПДВ (Додаток № 5 до Положення) передбачено обов`язкове заповнення графи - "документ, який підтверджує наявність підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ".

В оскаржуваному акті жоден із вищеперерахованих документів не зазначений. А зазначення у вказаній графі акту - реєстру податкових декларацій № 1725/15-02 від 24.07.09 року є безпідставним, оскільки реєстр не є і не може бути підтвердженням наявності підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ.

З огляду на наведене суд погоджується з доводами позивача про протиправність рішення відповідача про анулювання реєстрації ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" платником податку на додану вартість, що потягло порушення права позивача.

Згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем по справі не доведено наявності будь-якої з підстав для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, а відтак не довів правомірності прийнятого ним рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" № 100153769 від 05 грудня 2008 року оформленого актом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АРК № 148/15-2 від 24.07.2009 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП".

Крім того, суд прийшов до висновку, що відповідач діяв необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, без належних правових підстав, тому уточнені позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.

Таким чином, оскільки відповідач по справі не надав доказів правомірності прийняття рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП", позовні вимоги позивача задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Під час судового засідання, яке відбулось 22.10.2009 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 27.10.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП" № 100153769 від 05 грудня 2008 року, оформлене актом ДПІ у м. Сімферополі АРК № 148/15-2 від 24.07.2009 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП".

3.          Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЛОБАЛ КАРД ГРУП"з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3, 40 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                                   Трещова О.Р.