Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/504
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15.10.2009 р. 14:36 № 2а-6442/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.
секретар судового засідання Зубко Л.П.
За позовом Державна податкова інспекція у Печерському районі м.Києва
до
проТовариства з обмеженою відповідальністю «Грантех-плюс»
звернення стягнення заборгованості на суму 810022,06 грн. Представники сторін: від позивача: Рожко І.О. (довіреність від 12.03.2009 р. № 2434/9/10-209) від відповідача: не прибув від прокуратури: Корж О.А. (дов. від 09.01.09р. №10 вих –08) На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.10.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція Печерському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Грантех-плюс»про звернення стягнення на активи у розмірі 810022,06грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідачем за вересень 2008 року не донараховано та не сплачено до бюджету податок на додану вартість, що призвело до порушення відповідачем п.п.7.2.4. п.7.2.; пп.7.2.6. п.7.2. та п.п.7.4.5 п.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97 ВР.
На підставі виявленого позивачем порушення, було прийнято податкове повідомлення –рішення №000319503/0 від 30.01.2009р. в результаті чого відповідачу донараховано суму податкового зобов’язання перед бюджетом у сумі 814125,00 грн.
Також, позивач просив в порядку забезпечення позову заборонити відповідачу вчиняти дії, щодо списання коштів в межах суми позову, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «Грантех-плюс».
Однак, ухвалою суду від 25.06.2009р. було відмовлено позивачу в забезпеченні позову.
Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не надав, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, докази про що, наявні в матеріалах справи.
Представник прокуратури, який вступив у справу позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Грантех-плюс»зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб'єкт підприємницької діяльності, присвоєно ідентифікаційний код ЄДРПОУ № 35760443.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Грантех-плюс»(далі Відповідач) взяте на облік в ДПІ у Печерському районі м. Києва як платник податків.
Товариство має розрахункові рахунки:
· р/р №26007001040901/980 в АКБ «Східно-європейський банк»у м.Києві, МФО 322658
· р/р №26009010109236/980 в ВАТ КБ «Преміум» у м.Києві, МФО 339555.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, заборгованість ТОВ «Грантех-плюс»перед Державним бюджетом складає 810022,06 грн., яка винила з наступних підстав.
Згідно Акту документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року №157/15-3 від 30.01.2009р. встановлено порушення відповідачем п.п.7.2.4. п.7.2.; пп.7.2.6. п.7.2. та п.п.7.4.5 п.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97 ВР.
На підставі акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №000319503/0 від 30.01.2009р. яким донараховано суму податкового зобов’язання перед бюджетом у сумі 814125,00 грн. Нарахована сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість була зменшена за рахунок переплати, що обліковувалась у картці особового рахунку платника в сумі 3501,00 грн. і таким чином склала 810624,00грн.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-111 від 21.12.2000р. (надалі-Закон України №2181) у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
За таких обставин податкове повідомлення-рішення № 0003191503/0 від 30.01.2009р та акт перевірки №157/15-3 від 30.01.2009р. не вручені відповідачу у зв'язку з тим, що він не знаходиться за юридичною та фактичною адресою: м. Київ, вул. Цитадельна, 6/8.
Тому, позивачем було розміщено податкове повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень згідно акту №27/15-3 від 07.02.2009р.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження.
В десятиденний термін, відповідно до абз.3 п.п.5.3.1 п.5.3, ст.5 Закону України №2181, відповідач податкове зобов'язання не сплатив та згідно п.п.5.2.2 п.5.2 ст.5 зазначеного Закону не розпочав процедуру апеляційного оскарження. В судовому порядку податкові повідомлення-рішення відповідач не оскаржував.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону України №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.
Однак, 25.02.2009р. відповідачем було частково сплачено борг з податку на додану вартість у сумі 1000грн. Залишок несплаченого боргу склав 809624грн. Зазначена сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 3,16 грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 18.02.2009р. по 25.02.2009р.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 27222 від 18.02.2009 р Відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 894,00 грн. Сума податкового боргу склала 810521,16грн,
27.03.2009р, відповідачем знов було частково сплачено борг з податку на додай; вартість у сумі 1000грн. Залишок несплаченого боргу склав 809521,16грн Зазначена сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 14,99грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 18.02.2009р. по 27.03.2009р. Сума податковою боргу склала 809536,15грн.
Декларацією № 66482 від 18.03.2009р. з податку на додану вартість платник самостійно визначив податкове зобов'язання у сумі 805,00грн. Залишок несплаченого боргу склав 810341,15грн.
28.04.2009р. відповідачем знов було частково сплачено борг з податку на додану вартість у сумі 1200грн. Залишок несплаченого боргу склав 809141,15грн Зазначена сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 33,14грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 18.02.2009р. по 28.04.2009р. Сума податкової боргу склала 809174.29грн.
Відповідно до декларації №155199 від 21.04.2009р. з податку на додану вартість платник самостійно визначив податкове зобов'язання у сумі 1065,00грн. Сума несплаченого зобов'язання склала 810239,29грн.
27.05.2009р. відповідачем було частково сплачено борг з податку на додану вартість 1300грн. Залишок несплаченого боргу склав 808939,29грн Зазначена сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 50,77грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 18.02.2009р. по 27.05.2009р. Сума податкового боргу склала 808990,06грн.
Декларацією № 218499 від 19.05.2009р. відповідач визначив податкове зобов'язання у сумі 1032грн. Сума податкового боргу склала 810022,06грн.
Відповідно до п.5.1 ст. 5 Закону №2181-111 передбачено, що податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Відповідно до п.5.4. ст.5 Закону України №2181-111 податкове зобов'язання не сплачене у передбачений законом термін вважається сумою податкового боргу.
Таким чином, згідно довідки від 05.06.2009р. відповідач має податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого складає 810022,06 грн.
На вимогу абзацу першого п. п. 6.2.3. та абзацу третього п. п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України №2181-111 з моменту виникнення податкового боргу відповідачу була направлена перша податкова вимога № 1/1718 від 20.02.2008р. за юридичною адресою: м. Київ, вул.Цитадельна, 6/8, яка згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, була отримана ним 25.02.2009р.
Згідно абзацу б) п. п. 6.2.3. п.6.2., ст.6 Закону України № 2181, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення (повернення) першої податкової вимоги. Таким чином, друга податкова вимога № 2/3175 від 01.04.2009р., була направлена відповідачу та згідно повідомлення про вручення поштового відправлення була отримана ним 07.04.2009р.
Перша та друга податкові вимоги в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України №2181-111 активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
При цьому відповідно до ст. 250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в зв’язку з несплатою ним податкового зобов’язання по податку на додану вартість.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Грантех-плюс»заборгованість в розмірі 810022,06 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Грантех-плюс»ЄДРПОУ 35760443, юридична адреса: м.Київ, вул. Цитадельна, 6/8 р/р №26007001040901/980 АКБ «Східно-європейський банк»м.Київ, МФО 322658; р/р26009010109236/980 ВАТ КБ «Преміум»у м.Києві, МФО 339555, заборгованість в сумі 810022,06 грн. шляхом зарахування грошових коштів:
- по податку на додану вартість в сумі 810022,06 грн. на бюджетний рахунок №31112029700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –19.10.2009 року