Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/505
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15.10.2009 р. 14:53 № 2а-6443/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.
секретар судового засідання Зубко Л.П.
За позовом Державна податкова інспекція у Печерському районі м.Києва
до
проТовариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «Оптторг ЛТД»
звернення стягнення заборгованості на суму 7638 977,24 грн. Представники сторін: від позивача: Рожко І.О. (довіреність від 12.03.2009 р. № 2434/9/10-209) від відповідача: не прибув На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.10.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція Печерському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «Оптторг ЛТД»про звернення стягнення на активи у розмірі 7 638 977,24 грн. В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що відповідачем за перевіряємий період не донараховано та не сплачено до бюджету податок на додану вартість в сумі 5446867,00 грн. , що призвело до порушення відповідачем п.п.7.2.4. п.7.2.; пп.7.2.6. п.7.2. та п.п.7.4.5 п.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97 ВР.
Також, позивач просив в порядку забезпечення позову заборонити відповідачу вчиняти дії, щодо списання коштів в межах суми позову, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «Торгівельна група»«Оптторг ЛТД».
Однак, ухвалою суду від 25.06.2009р. було відмовлено позивачу в забезпеченні позову.
Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не надав. Матеріали справи було скеровані відповідачу на адресу: 01042, м. Київ, пров. Новопечерський, 19/3, відповідно до даний зазначених в довідці ЄДРПОУ.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група»«Оптторг ЛТД»зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб'єкт підприємницької діяльності, присвоєно ідентифікаційний код ЄДРПОУ № 34239144.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група»«Опттогр ЛТД»(далі Відповідач) взяте на облік в ДПІ у Печерському районі м. Києва як платник податків.
Товариство має розрахункові рахунки:
· р/р №в 26009300101709/980 ЗАТ «Східно-європейський банк»у м.Києві, МФО 322658
· р/р №26003150690101/980 в ЗАТ «Сведбанк Інвест»у м.Києві, МФО 320650.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, заборгованість ТОВ «Торгівельна група «Оптторг ЛТД»перед Державним бюджетом складає 7 638977,24 грн., яка винила з наступних підстав.
Позивачем було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008року, про що складено Акт від 24.02.2009р. №278/15-3.
В ході перевірки встановлено, що відповідачем за жовтень 2008р. не донараховано та не сплачено до бюджету податок на додану вартість в сумі 5446867,00 грн., що призвело до порушення ним п.п.7.2.4. п.7.2.; пп.7.2.6. п.7.2. та п.п.7.4.5 п.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97 ВР.
Виявлене порушенням встановлено, що згідно податкової декларації по податку на прибуток приватних підприємств № 204028 від 10.06.2008р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток у сумі 1251,00 грн. Нарахована сума податкового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств була зменшена за рахунок переплати, що обліковувалась у картці особового рахунку платника в сумі 118,11 грн. і таким чином склала 1132,89 грн.
Декларацією № 345898 від 08.08.2008 р. з податку на прибуток приватних підприємств платник самостійно визначив податкове зобов'язання у сумі 3863,00 грн. 20.08.2008 р. підприємством було сплачено 3863,00 грн. Зазначена сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 32,72 грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 11.06.2008 р. по 20.08.2008 р.
Відповідно до податкової декларації по податку на прибуток приватних підприємств №610098 від 19.12.2008р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток у сумі 3998,00 грн.
Згідно податкової декларації по податку на прибуток приватних підприємств №742659m118 від 03.03.2009р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток у сумі 1469,00 грн.
Відповідно до податкової декларації по податку на прибуток приватних підприємств №744605К408 від 02.04.2009 р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток у сумі 375,00 грн.
Згідно акту №630/15-3 від 30.03.2009р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності з питання неподання податкової звітності з податку на прибуток за 2008 рік та прийнятого на його підставі податкового повідомлення рішення №001217/1503/0 від 30.03.2009 р. відповідачу була нарахована сума податкового зобов'язання в розмірі 170,00 грн.
Таким чином, сума податкового боргу перед бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств станом на 12.06.2009 р. становить 7 177,61 грн.
Згідно декларації з податку на додану вартість N 202954 від 09.06.2008р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 1001,00грн. Нарахована сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість була зменшена за рахунок переплати, що обліковувалась у картці особового рахунку платника в сумі 239,87 грн. і таким чином склала 761,13 грн.
Декларацією № 202973 від 09.06.2008 р. з податку на додану вартість платник самостійно визначив податкове зобов'язання у сумі 973,00 грн.
Відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість N 233301 від 20.06.2008 р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 1076,00 грн.
Згідно декларації з податку на додану вартість N 310766 від 21.07.2008р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 1041,00 грн.
Декларацією № 384254 від 26.08.2008 р. з податку на додану вартість платник самостійно визначив податкове зобов'язання у сумі 1048,00 грн.
30.09.2008 р. відповідачем було частково сплачено борг у сумі 1070,00 грн. Зазначена сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 47,57 грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 10.06.2008 р. по 30.09.2008 р.
23.10.2008 р. відповідачем було частково сплачено борг у сумі 1 080,00 гри. на сума податкового зобов'язання була збільшена на суму пені 53,73 грн., що була нарахована за період існування податкового боргу з 10.06.2008 р. по 23.10.2008 р.
Згідно декларації з податку на додану вартість N 507906 від 30.10.2008 р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість мі 1080,00 грн.
Декларацією № 600628 від 18.12.2008 р. з податку на додану вартість відповідач самостійно визначив податкове зобов'язання у сумі 1015,00 грн.
Згідно декларації з податку на додану вартість N 742657 від 03.03.2009 р. відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 160,00 грн.
Відповідно до декларації з податку на додану N 742874 від 06.03.2009 р. підприємством самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 1070,00 грн.
Згідно акту №278/15-3 від 24.02.2009 р документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року та прийнятого на його підставі податкового повідомлення-рішення № 0005481503/0 від 24.02.2009 р. відповідачу було донараховано суму податкового зобов'язання перед бюджетом в сумі - 7 625 614,00 грн.
Таким чином, сума податкового боргу перед бюджетом по податку на додану вартість станом на 12.06.2009 р. становить 7 631 789,43 грн.
Відповідно до поданого підприємством до ДПІ у Печерському районі м. Києва розрахунку по комунальному податку N 345897 від 08.08.2008 р. відповідачем було визначено суму податкового зобов'язання 5,10 грн.
Згідно розрахунку по комунальному податку N 229234 від 19.07.2007 р. поданого підприємством до позивача сума податкового зобов'язання становить 5,10 грн.
Таким чином, сума податкового боргу перед бюджетом по комунальному податку станом на 12.06.2009 р. становить 10,20 грн.
Таким чином, згідно довідки від 12.06.2009 р. відповідач має податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого складає 7 638 977,24 грн.
На вимогу абзацу першого п. п. 6.2.3. та абзацу третього п. п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України №2181-111 з моменту виникнення податкового боргу відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/6394 від 13.06.2008 р. за юридичною адресою: м.Київ, пров.Новопечерський. 19/3, (перша податкова вимога була повернута 30.07,2008 р. та розміщена на дошці податкових оголошень згідно акту №132/1 від 30.07.2008 р.). Сума податкового боргу сплачена не була.
Згідно абзацу б) п. п. 6.2.3. п.6.2., ст.6 Закону України № 2181-Ш, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення (повернення) першої податкової вимоги.
Відповідно до п.п. 5.8 п.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом ДПА України від 03.07.2001р. за №266 у разі, якщо за результатами перевірки місцезнаходження платника податків не встановлено, податкова вимога розміщується на дошці податкових оголошень. Таким чином друга податкова вимога № 2/8857 від 29.08.2008р. була розміщена на дошку податкових оголошень згідно акту № 150/1 від 29.08.2008 р.
Перша та друга податкові вимоги в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 4 Закону України №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
При цьому відповідно до ст. 250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в зв’язку з несплатою ним податкового зобов’язання по податку на додану вартість, на прибуток та комунального податку.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група»«Опторг ЛТД»заборгованість в розмірі 7638977,24грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група»«Оптторг ЛТД» ЄДРПОУ 34239144, юридична адреса: м.Київ, пров. Новопечерський, 19/3 р/р №26003150690101/980 ЗАТ «Сведбанк Інвест»м.Київ, МФО 320650; р/р26009300101709/980 у АКБ «Східно-Європейський банк»у м.Києві, МФО 322658, заборгованість в сумі 7638 977,24 грн. (сім мільйонів шістсот тридцять вісім тисяч дев’ятсот сімдесят сім грн. 24 коп.) шляхом зарахування грошових коштів:
- по податку на прибуток в сумі 7177,61 грн. на бюджетний рахунок №31110009700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000);
- по податку на додану вартість в сумі 7631789,43 грн. на бюджетний рахунок №31112029700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100);
- з комунального податку у сумі 10,20 грн. на бюджетний рахунок №31410828700007 (одержувач: ВДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922 в УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 16010200).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –19.10.2009 року