Харківський окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.10.2009 р. № 2-а- 41780/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чалого І.С.,
при секретарі судового засідання –Елоян Ж.Г.,
за участю:представника позивача -Тарана М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспсервіс" про припинення юридичної особи
В С Т А Н О В И В:
Позивач –Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Харкова , звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспсервіс", в якому просила суд припинити юридичну особу ТОВ "Автотранспсервіс" у зв"язку з відсутністю юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням до закону, стягнути державне мито та судові витрати з відповідача.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ „Автотранспсервіс" (код ЄДРПОУ: 34860671) зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 15.02.2007р., як платник податків у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Харкова ТОВ „Автотранспсервіс" взяте на облік 19.02.2007р. Державна реєстрація суб'єктів підприємництва з 1 січня 2004 року та до введення в дію Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством, з урахуванням вимог Цивільного та Господарського кодексів України. Відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням перешкоджає здійсненню контрольної функції податковими органами, що приводить до зловживань з боку підприємства, ухиленню від сплати податків, та завдає шкоди економічним основам держави. Таким чином, ДПІ у Ленінському районі м. Харкова має всі підстави для подання позову про припинення юридичної особи вказаного підприємства у зв'язку з відсутністю юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги та просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин про день та час розгляду справи повідомлений був належним чином та своєчасно, причини не явки до судового засідання суду не повідомив.
Суд, вислухавши думку представника позивача, дослідивши докази у справі, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Автотранспсервіс" (код ЄДРПОУ: 34860671) зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 15.02.2007р., як платник податків у Державній податковій інспекції м. Харкова.
З 19.02.2007 р. підприємство знаходиться на обліку в ДПІ у Ленінському районі м. Харкова як платник податку за № 387, про що свідчить довідка від 15.02.2007 р. № 4780.
Згідно зі ст. 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, місцем знаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені, а місцем проживання фізичної особи –підприємця є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв’язок із фізичною особою –підприємцем.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, станом на 02.09.2009 р., яка надана до матеріалів справи, 12.03.2009 р. була внесена інформація щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.
У п.2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” від 15.05.2003 року №755-ІV зазначено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Відповідно до п.3.5 наказу ДПА України №80 “Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів)" місцем обліку платників податків є відповідний орган державної податкової служби за зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) чи зареєстрованим місцем проживання (здійснення діяльності) самозайнятої особи, якщо інше не передбачене цим Порядком.
Згідно із п. 11 зазначеного Порядку працівниками органів ДПС здійснюються перевірки місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлена відсутність платника податків за його місцезнаходженням, то проводиться робота із з’ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, відповідальних та афілійованих осіб.
Якщо підрозділами податкової міліції підтверджено відсутність за місцезнаходженням юридичної особи, яка включена до Єдиного державного реєстру, то підрозділи з обліку платників податків до відповідного державного реєстратора (органу державної реєстрації) надсилають повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою N 18-ОПП (додаток 17). Копія такого повідомлення підшивається до реєстраційної частини облікової справи платника податків. Про направлення такого повідомлення вноситься запис до журналу обліку повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою N 19-ОПП (додаток 18).
На час розгляду справи, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, 12.03.2009 року внесена інформація щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати віднести за рахунок державного бюджету.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 5 - 12, 71, 94, 160, 161,162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України , суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотранспсервіс" про припинення юридичної особи - задовольнити в повному обсязі.
Припинити юридичну особу ТОВ "Автотранспсервіс" у зв"язку з відсутністю юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням відповідно до закону, стягнути державне мито та судові витрати з відповідача.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 30.10.2009 року
Суддя І.С.Чалий