Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2009 р. справа № 2а-3424/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Мичак О.С.
за участю
представників позивача Ніжельської Л.С.,Дегтярьова Д.Т.
представника відповідача Фічова В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Димитрові до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1909097 грн.00 коп.,-
В С Т А Н О В И В:
ДПІ у м. Димитрові звернулася до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1909097 грн.00 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач є платником податку на додану вартість., знаходиться на податковому обліку у ДПІ м. Димитрово. Станом на 01.03.2009 року відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 1909097 грн.00 коп. За такі порушення до відповідача були застосовані штрафні санкції і винесені податкові повідомлення-рішення на загальну суму, які оскаржені не були. Протягом встановленого 10-денного строку відповідач штрафні санкції не сплатив, в зв'язку з чим податковою інспекцією були виставлені податкові вимоги, однак такі заходи позитивних результатів не дали.
Просив стягнути з відповідача на користь ДПІ у м. Димитрово податковий борг у розмірі 1909097 грн.00 коп.
Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги і просили їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Димитрові до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1909097 грн.00 коп.є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач - ДП «Красноармійськвугілля» є суб»єктом господарської діяльності – юридичною особою,про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.14), платником податків, ідентифікаційний код підприємства 32087941.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач ДПІ у м. Димитрові є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Станом на 01.03.2009р. у відповідача існує податковий борг з податку на додану вартість (штрафні санкції) у розмірі 1909097 грн. 00 коп.,що підтверджується розрахунком суми позову (а.с.3).
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Щодо податку на додану вартість, то таким законом є Закон України „Про податок на додану вартість”, згідно з п. 1.6 ст. 1 якого податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” від 18.02.1997 року № 77/97 податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
В даному випадку ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафних санкцій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 01.03.2009 р. ДП «Красноармійськвугілля» має заборгованість перед бюджетом у сумі 1909097 грн.00 коп.., яка виникла внаслідок невиплати податку на додану вартість згідно поданої декларації № 766 від 19.02.2009 року та уточнюючого розрахунку № 1201 від 02.03.2009 року.
Такі порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне неподання податкової декларації.
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства податковий борг у розмірі 1909097 грн.00 коп. підлягає стягненню з відповідача.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме – відповідачеві були направлені дві податкові вимоги , але суми, яки були визначені цими податковими вимогами, відповідачем сплачені не були.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги ДПІ у м. Димитрові до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1909097 грн.00 коп.
На підставі вищевикладеного, ст. 1, п.п. 3.1.1.п. 3.1. ст. 3, 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 п. 5.1 ст. 5, п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5, ст. 6, ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”; ст. 2, п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”; п.п. 1, 10 ч. 1 ст. 14, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”; ст.ст. 67, 121 Конституції України; ст.ст. 1, 7 Закону України „Про податок на додану вартість”, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у м. Димитрові до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1909097 грн.00 коп.
Стягнути з Державного підприємства «Красноармійськвугілля» суму податкової заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 1909097 грн. 00 коп. на р\р 31115029700034 отримувач відділ державного казначейства у м. Димитрові ОКПО 34686500 банк отримувач ГУДКУ в Донецькій області МФО 834016.
Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана сторонами протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційну скаргу на постанову може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.