Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2009 р. справа № 2а-3247/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Овчаренко О.М.
За участю: представника позивача Серкутан Р.В.,
представник відповідача Поскрьобишевої Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Донецьку справу за адміністративним позовом Колективного сільськогосподарського підприємства «Заря» до Державної податкової інспекції в Новоазовському районі Донецької області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії, суд, -
В С Т А Н О В И В:
25 лютого 2009 р. позивач, Колективне сільськогосподарське підприємство «Заря» звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції в Новоазовському районі Донецької області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 19.07.2007 р. ним до відповідача було подано заяву за формою № 8 – ОПП у відповідності до вимог Інструкції про порядок обліку платників податків, затверджених наказом ДПА України від 19.02.1998 р. № 80.
На підставі даної заяви відповідачем була призначена позапланова виїзна документальна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного законодавства за період з 01.03.2000 р. по 01.11.2008 р.
21.01.2009 р. позивачем на адресу позивача був направлений лист з проханням видати довідку про відсутність заборгованості по податкам і зборам (обов’язковим платежам) за формою № 22 – ОПП.
У відповідь на вищевказаний запит листом від 28.01.2009 р. відповідач відмовив позивачу у видачі відповідної довідки, посилаючись на той факт, що згідно з даними карток особових рахунків, у позивача наявний борг за сумами ПДВ, які направлені на розвиток рослинництва в розмірі 138688,00 грн. і борг за сумами ПДВ, направленими на розвиток тваринництва в розмірі 15142,00 грн., у тому числі податок на прибуток (пеня) – 5,02 грн.
Позивач не погоджується з позицією відповідача з наступних підстав.
На його думку, сума заборгованості в розмірі 138688,00 грн. є сумою податкових зобов’язань з ПДВ, що стягується з операцій по продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, які згідно Указу Президента України № 1328\98 від 02.12.1998 р. не підлягали сплаті до бюджету, а залишались у розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовувались на придбання матеріально – технічних ресурсів виробничого призначення.
Позивач зазначає, що 23.05.2000 р., Указ № 1328 втратив чинність, однак згідно Указу Президента № 698\2000, дана пільга була поновлена Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про податок на додану вартість» від 13.07.2000 р. № 1874-ІІІ.
Сума заборгованості в розмірі 15142,00 грн. є сумою податкових зобов’язань з ПДВ, нарахованих сільськогосподарським підприємствам за реалізовані ним молоко, скот, птицю, вовну, а також за молочну продукцію і м’ясопродукти, вироблені у відповідних переробних цехах, які згідно абз. 2 п. 11.21 ст. 11 Закону «Про ПДВ» в бюджет не сплачувались, а повністю залишаються в розпорядженні цих підприємств і направляються на підтримку власного виробництва тваринницької продукції і продукції птахівництва.
Крім того, позивач вказує, що пеня в розмірі 5,02 грн. була ним сплачена.
Тому, позивач просить суд визнати бездіяльність відповідача необґрунтованою і незаконною, зобов’язати його видати позивачу довідку за формою № 22-ОПП, а також зобов’язати відповідача зняти позивача з обліку платників податків.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, на їх задоволенні наполягав.
Представник відповідача в судовому засіданні з позовом не погодився, зазначивши, що згідно довідки № 23 від 22.04.2009 р., позивач на даний час є боржником перед бюджетом.
Дана заборгованість виникла на підставі порушення позивачем постанови КМУ № 271 від 26.02.1999 р. та ст. 11 п. 11.29 Закону України «Про податок на додану вартість».
Заборгованість позивача перед бюджетом станом на 22.04.2009 р. становить 153830,00 грн., який виник згідно наданих до Ново азовської МДПІ декларацій по наступних податках, зборах і обов’язкових платежах, а саме.
Суми ПДВ, спрямовані на придбання матеріально – технічних ресурсів виробничого призначення – заборгованість станом на 22.04.2009 р. становить 138688,00 грн., у т. ч. податкові зобов’язання – 138688,00 грн.
Суми ПДВ, для підтримки тваринництва та птахівництва – заборгованість станом на 22.04.2009 р. становить 15142,00 грн., у т. ч. податкові зобов’язання в розмірі 15142,00 грн.
Тому, просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити.
Дослідивши матеріали справи, пояснення представників сторін наданих у судовому засіданні, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Позивач, Колективне сільськогосподарське підприємство «Заря» (ідентифікаційний код 00694936) зареєстрований у якості юридичної особи 10.09.1996 р. Новоазовською районною Державною адміністрацією Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрації юридичної особи.
З 01.07.1990 р. позивача взято на облік платника податків до Державної податкової інспекції в Новоазовському районі Донецької області, що підтверджується довідкою, виданою відповідачем 09.12.1998 р. № 80.
19.07.2007р.позивачем до відповідача надана заява про припинення платника податків за формою № 8 – ОПП, зі змісту якої вбачається, що загальними зборами членів КСП «Заря» 25.07.2007 р. прийнято рішення про припинення юридичної особи, пов’язане з реорганізацією. У зв’язку з цим, позивач просив відповідача видати довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов’язкових платежах) за формою № 22-ОПП та довідку про зняття з обліку платника податків за формою № 12-ОПП.
Після подання зазначеної заяви, відповідач у період з 18.11.2008 р. по 01.12.2008 р. здійснив позапланову невиїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.03.2000 р. по 01.11.2008 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.03.2000 р. по 01.11.2008 р., за наслідками якої відповідачем було складено акт № 860\23\006944936 від 03.12.2008 р., яким встановлені порушення податкового законодавства, а саме порушено п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 11.21 та п. 11.29 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» та п. 4 «Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками – платниками податку на додану вартість, щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, згідно Постанови КМУ від 23.04.2001 р. № 374 «Про внесення змін до постанови КМУ № 271 від 26.02.1999 р., затвердженої в Міністерстві юстиції від 23.04.2001 р. за № 374, що стало підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення № 00339429000\0 від 11.12.2008 р. на суму 510,00грн., та крім того, позивачу була нарахована пеня, нарахована за несвоєчасне подання щорічних податкових декларацій з податку на прибуток за період з 01.03.2000 по 31.12.2004 р. в розмірі 5,02 грн.
Зазначені суми штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню були сплачені позивачем.
Згідно п.8.3.1 Інструкції 80, після проведення перевірки та спливу строків узгоджених податкових зобов’язань, у випадку встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед державним бюджетом України та місцевими бюджетами з податків, зборів, обов’язкових платежів складається довідка про відсутність заборгованості по формі №22-ОПП, що передбачено діючим законодавством.
21.01.2009 року позивачем було направлено лист на адресу відповідача з проханням видати довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов’язкових платежах) за формою №22-ОПП.
За результатами розгляду листа, відповідачем було направлено відповідь № 751\10\29-013 від 28.01.2009 року, в якому відповідач зазначив, що, позивач згідно карток особових рахунків має заборгованість по таких платежах, ПДВ по рослинництву у сумі 138688 грн., ПДВ по тваринництву у сумі 15142 грн., податок на прибуток (пеня) у сумі 5,02 грн.
Суд не погоджується з зазначеною позицією відповідача та в обґрунтування цього зазначає наступне.
Сума заборгованості станом на 22.04.2009 року у розмірі 138688,00грн. – уявляє собою суми податкових зобов’язань з ПДВ, який справляється з операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, яка згідно Указу Президента України №1328 від 02.12.1998 року не підлягала сплаті до бюджету, а залишалась в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників та використовувались на здобуття матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.
На виконання даного указу Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 26.02.1999 року №271 «Про порядок акумуляції та використання коштів, нарахованих сільськогосподарськими товаровиробниками – платниками податку на додану вартість відносно операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах з власного сільськогосподарської сировини» (надалі «Порядок №271»).
Згідно п.2, п.5 Порядку №271 в редакції від 26.02.1999 року сільськогосподарське підприємство повинно бути було з поточного рахунку перечислити суму, рівну податковим зобов’язанням з ПДВ, на спеціально відкритий окремий рахунок, та в подальшому використовувати цю суму на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У випадку не цільового використання даних коштів вони стягуються в державний бюджет відповідно до законодавства України.
23.05.2000 року Указ №1328 припинив своє існування відповідно до Указу Президента України №696/2000. Дана пільга була відновлена Законом України «Про внесення змін в Закон України «Про податок на додану вартість» від 13.07.2000 року №1874-ІІІ (п. 11.29 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР.
Відповідно до цих змін , внесеним до Порядку №271, постановою КМУ від 23.04.2001 року №374 сільськогосподарські підприємства повинні були:
- Відкрити певний рахунок на протязі одного звітного періоду (місяць);
- Залишок податкових зобов’язань з декларації по ПДВ перерахувати на окремий рахунок в строки, передбачені для перерахування ПДВ до бюджету;
- Перерахувати до бюджету кошти , які не були перераховані на окремий рахунок до 01.03.2004 року , незалежно від причин.
Крім того, постановою №488 від 01.03.2002 року в Порядок №271 були внесені зміни , згідно яким не перераховані на окремий рахунок відмічені кошти вважаються такими, що використовуються не по цільовому призначенню , та підлягають стягненню в державний бюджет у безспірному порядку. Контроль за дотриманням даного порядку покладається на органи державної податкової служби.
Сума заборгованості станом на 22.04.2009 року в розмірі 15142,00 грн. є сумою податкових зобов’язань з ПДВ, нараховані сільськогосподарським підприємствам за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, яка відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість», повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.
Крім того, суд зазначає, що порядок нарахування і використання даних коштів визначений постановою КМУ від 12.05.1999 р. «Про Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі».
Відповідно до п. 15 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі в редакції від 12.05.1999 р. (п. 12 в редакції Постанови КМУ від 28.03.2007 р. № 596), кошти, перераховані сільськогосподарськими підприємствами на окремий рахунок, використовуються ними на підтримку власного виробництва продукції тваринництва та птахівництва. У разі нецільового використання цих коштів вони стягуються до державного бюджету відповідно до законодавства. Залишок коштів на окремому рахунку в кінці року вилученню до бюджету не підлягає і використовується підприємством на зазначені цілі в наступному році.
Як передбачено приписами п. 12 зазначеного Порядку в редакції постанови КМУ від 28.03.2007 р., залишок коштів на окремому рахунку в кінці року вилученню до бюджету не підлягає і використовується підприємством на зазначені цілі в наступному році, а починаючи з 1 березня 2008 р. перераховується до державного бюджету.
На підставі п. 16 наведеного Порядку в редакції від 12.05.1999 р. та п. 13 Порядку № 805 в редакції постанови КМУ від 28.03.2007 р. № 596, контроль за використанням коштів податку на додану вартість здійснюють управління агропромислового комплексу місцевих державних адміністрацій, відповідні підрозділи в Автономній Республіці Крим та споживчі товариства разом з відповідними органами державної податкової служби і фінансовими органами.
В судовому засіданні при огляді квитанції було встановлено, що нарахована позивачу пеня за несвоєчасне подання податкових декларацій з податку на прибуток в розмірі 5,02 грн. позивачем була сплачена.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що відповідно до протоколу № 2 від 25.11.2004 р. загальних зборів колишніх членів КСП «Заря», позивача було реорганізовано шляхом приєднання до ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» у 2000 р.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 року №1-рп/99 по справі з конституційного звернення Національного банку України відносно офіційного тлумачення положення статті 58 Конституції України встановлено, що зворотна дія в часі нормативно-правових актів, які розповсюджуються на юридичні особи, може встановлюватися шляхом прямого зазначення про це в законі або іншому нормативному акті.
Відповідно до Указу №1328 та Порядку №271 відповідні пільги зі сплати ПДВ для сільськогосподарських виробників були встановлені з 01.01.1999 року. В жодній з редакції цих нормативних актів немає норми яка б зазначала , що їх дія розповсюджується на попередній період. Тому дані суми не можуть бути донараховані до бюджету в якості податкових зобов’язань.
Крім того, погодитись з тим, що дані суми є податковими зобов’язаннями не можливо з наступних підстав.
Як зазначив відповідач в п. 2.4.2 акту перевірки від 03.12.2008 р., заборгованість по пільговому ПДВ у позивача виникла з 28.10.1999 р., а свідоцтво платника ПДВ позивача № 07063018 від 23.07.1997 р. було анульовано 15.04.2000 р., тому суд вважає, що у перевіряємо му періоді позивач не був платником ПДВ.
Крім того, як вбачається з абз. 7 п. 3.2 акту перевірки від 03.12.2008 р., заборгованість по не перерахованому ПДВ за даними особового рахунку спеціального оподаткування виникла 28.10.1999 р.
Відповідно до п.п. 15.1.1 п.15.1 ст.15 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року (надалі Закон №2181). Відповідач мав право самостійно визначити суму податкових зобов’язань позивача у випадках, визначених цим Законом, не пізніш закінчення 1095 дня, слідуючого за останнім днем граничного терміну надання податкової декларації, а у випадку, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного надання. Якщо протягом визначеного терміну податковий орган не визначає суму податкових зобов’язань, платник вважається вільним від такого податкового зобов’язання, а співвідносно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному чи судовому порядку.
Відповідно до п.6 ч.6 ст.11-1 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» позапланова виїзна перевірка проводиться при реорганізації (ліквідації) підприємства.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та з метою забезпечення єдиного порядку відображення результатів документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів наказом Державної податкової Адміністрації України від 10.08.2005 № 327 затверджено Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства (наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за № 925/11205).
Відповідно до п. 1.3. Порядку за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства - довідка.
Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Довідка - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про не встановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Відповідно до п. 4.2.Порядку акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок складається у двох примірниках та підписується протягом 5-ти робочих днів з дня, наступного за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для суб'єктів малого підприємництва - протягом 3-х робочих днів, а для суб'єктів господарювання, які мають філії та перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10-ти робочих днів). Строк складання акта перевірки не зараховується до строку проведення перевірки з урахуванням його продовження, встановленого законом.
Відповідно до п. 4.3. Порядку підписання акту виїзної планової чи позапланової перевірок посадовими особами суб'єкта господарювання та посадовими особами органу державної податкової служби, які здійснювали перевірку, здійснюється за місцезнаходженням платника податків, а у разі здійснення невиїзних документальних перевірок, - у приміщенні органу державної податкової служби, куди посадові особи суб'єкта господарювання письмово запрошуються для підписання акта до закінчення строку, передбаченого у пункті 4.2 цього розділу.
Відповідно до п. 4.14. Порядку підписання, реєстрація, вручення посадовим особам суб'єкта господарювання та зберігання довідок невиїзної документальної, виїзної планової та позапланової перевірок здійснюється у порядку, передбаченому цим розділом для актів перевірок
В зв’язку з тим, що за результатами позапланової перевірки позивача відповідачем був складений акт № 860\23\00694936 від 03.12.2008 року про відсутність заборгованості по податкам і зборам перед бюджетами і державними цільовими фондами.
Відповідно до п.п. 8.3.1. п.8.3 Інструкції про порядок обліку платників податків затвердженої наказом ДПА України №80 від 19.02.2008 року якщо платником податків подавалась заява за формою № 8-ОПП, то після проведеної перевірки платника податків та його відокремлених підрозділів та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених податкових зобов'язань такого платника податків та його відокремлених підрозділів у разі встановлення факту відсутності заборгованості платника податків та його відокремлених підрозділів перед Державним бюджетом України та місцевими бюджетами з податків, зборів (обов'язкових платежів), які контролюються органами державної податкової служби, підрозділ обліку та звітності органу державної податкової служби складає довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах) за формою № 22-ОПП (додаток 16) та передає її до підрозділу обліку платників податків для направлення відповідальній особі платника податків.
Таким чином, суми боргу з податку на додану вартість , направлені на придбання матеріально-технічних цінностей станом на 22.04.2009 рік в розмірі 138688,00 грн. та 15142,00 не є узгодженим податковим зобов’язанням у розумінні ст.5 Закону України №2181 та не може бути стягнена з відповідача.
Виходячи з вищенаведеного суд приходить до висновку що бездіяльність відповідача – ДПІ в Новоазовському районі Донецької області по не наданню позивачу КСП «Заря» довідки по формі 22-ОПП є незаконною та такою що суперечить діючому законодавству.
Тому суд вважає за необхідне, зобов’язати ДПІ в Новоазовському районі Донецької області видати КСП «Заря» довідку за формою №22-ОПП та зняти з обліку платників податків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Колективного сільськогосподарського підприємства «Заря» до Державної податкової інспекції в Новоазовському районі Донецької області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати бездіяльність Державної податкової інспекції в Новоазовському районі Донецької області по не наданню Колективному сільськогосподарському підприємству «Заря» довідки по формі 22-ОПП – незаконною.
Зобов’язати Державну податкову інспекцію в Новоазовському районі Донецької області видати Колективному сільськогосподарському підприємству «Заря» довідку за формою №22-ОПП та зняти Колективне сільськогосподарське підприємство «Заря» з обліку платників податків.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Колективного сільськогосподарського підприємства «Заря» витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 гривні 40 копійок.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 23 квітня 2009 року.
Повний текст постанови складений 28 квітня 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.