
19.07.2017
` ` Справа № 522/6212/17
Провадження № 2-а/522/1358/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2017 року Приморський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Свяченої Ю.Б.,
при секретарі Шеян І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, та просить скасувати наказ.
У позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що 28 лютого 2017 року наказом управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради № 01-13/67-ДАБК було скасовано реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082150440135 від 13.02.2015 року з реконструкції магазину з улаштуванням адміністративних приміщень за адресою : АДРЕСА_1 замовником якого була позивачка.
Наказ було винесено на підставі Акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 24 лютого 2017 року.
Також позивачка зазначила, що у 2013 році маючи намір здійснити реконструкцію власного приміщення отримала в Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 01-06/182 від 13.12.2013 року на підставі яких замовила та виготовила Проект реконструкції магазину з улаштуванням нових приміщень за адресою АДРЕСА_1 .Після виготовлення проекту 13 жовтня 2014 року нею був отриманий позитивний Експертний висновок про розгляд проектної документації в частині міцності та надійності спеціалізованої ліцензованої організації - Одеської філії ТОВ « Укрбудтехекспертиза»по розгляду проектної документації в частині міцності і довговічності будівель і споруд за робочим проектом» Реконструкція магазину з улаштуванням адміністративних приміщень за адресою: АДРЕСА_1
Вищевказаний наказ ОСОБА_1 вважає незаконним, оскільки у відповідача відсутні законні підстави для скасування реєстрації .
Представник ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити, та надав пояснення аналогічні обставинам викладеним в позовній заяві.
Представник Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи та оцінивши всі наявні докази у їх сукупності, вислухавши думки представників сторін, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 28 лютого 2017 року наказом управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради № 01-13/67-ДАБК було скасовано реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082150440135 від 13.02.2015 року з реконструкції магазину з улаштуванням адміністративних приміщень за адресою : АДРЕСА_1 замовником якого була позивачка.
Відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку № НОМЕР_1 від 15.06 2007 року на підставі рішення Господарського суду Одеської області від 09.03.2006 року ФОП-ОСОБА_1.є власником земельної ділянки по АДРЕСА_1. ОСОБА_1 у 2013 році маючи намір здійснити реконструкцію власного приміщення отримала в Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 01-06/182 від 13.12.2013 року на підставі яких замовила та виготовила Проект реконструкції магазину від 20.04.2010 з улаштуванням нових приміщень за адресою АДРЕСА_1. Після виготовлення проекту 13 жовтня 2014 року ОСОБА_1 був отриманий позитивний Експертний висновок про розгляд проектної документації в частині міцності та надійності спеціалізованої ліцензованої організації - Одеської філії ТОВ « Укрбудтехекспертиза» по розгляду проектної документації в частині міцності і довговічності будівель і споруд за робочим проектом» Реконструкція магазину з улаштуванням адміністративних приміщень за адресою: АДРЕСА_1..
За результатами перевірки працівниками Управління було складено акт від 24.02.2017 року та винесено Наказ № 01-13/67-ДАБК та скасовано реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082150440135 від 13.02.2015 року з реконструкції магазину з улаштуванням адміністративних приміщень за адресою : АДРЕСА_1.
Згідно п. 3 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки № 01-06/182 від 13.12.2013 року передбачалась реконструкція існуючої будівлі магазину з надбудовою двох поверхів для розміщення адміністративних приміщень. Дослідивши проекту документацію, встановлено що фактично проект розроблено на нове будівництво магазину з улаштуванням адміністративних приміщень, що також підтверджується і експертним звітом № 16-0982-14 від 13.10.2014 року та технічного звіту № 11.2014 року, згідно якого подальша експлуатація існуючого об'єкту неможлива, а будівля в цілому підлягає знесенню.
Згідно до п. 3.2. ДБН А..-3-3-2014 « Склад та зміст проектної документації на будівництво» :
Будівництво - це нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва.
Реконструкція - перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко - економічного рівня та якості продукції що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкту в цілому або його частин.
Згідно технічного паспорту № 53 неж -59-3278 від 03.07.2007 року загальна площа будівлі до реконструкції становила 127,8 кв.м., в свою чергу, згідно проектної документації та відомостей з декларації на початок будівельних робіт площа забудови становить 255,9 кв.м., що фактично підтверджує значне розширення об'єкту будівництва, що також суперечить п. 3 містобудівних умов і обмеження забудови земельної ділянки № 01-06/182 від 13.12.2013 року.
Також в технічному паспорті від 2007 року, що був наданий на час перевірки об'єкт будівництва безкаркасний , а відповідно до наданого робочого проекту та, будівля є каркасною на опорах з іншим фундаментом, що підтверджуються матеріалами фотофіксації, які наявні в матеріалах справи.
У судовому засіданні свідок ОСОБА_3, яка являється головним спеціалістом Управління Державного архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради, зазначила, що вона в лютому 2017 році здійснювала перевірку адміністративної будівлі по АДРЕСА_1. Будування вказаної адміністративної будівлі тривало близько 2-х років. В лютому 2015 року ОСОБА_1 отримала дозвіл на реконструкцію, але фактично ОСОБА_1 вистроїла нову будівлю. Дані обставини у судовому засіданні також підтвердив представник позивача.
У суду немає підстав ставити під сумнів достовірність фактів повідомлених свідком, та бере їх до уваги.
Відповідно до ч.1 ст. 31 ЗУ « Про регулювання містобудівної діяльності» Проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.
Враховуючи те, що проектна документація розроблена проектною організацією з порушенням встановленого законодавства порядку та відхиленням вихідних даних, зокрема містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки 01-6/182 від 13.12.2013 року, варто зробити висновок, що у ОСОБА_1 відсутня належним чином розроблена та затверджена проектна документація на нове будівництво.
Відповідно до ч.2 ст. 39-1 ЗУ « Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень реєстрація такої декларації, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягають скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Тому, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1, . про скасування наказу є необґрунтованими та такими, що не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні.
Керуючись ч.1 ст. 31, ч.2 ст. 39-1 ЗУ « Про регулювання містобудівної діяльності» ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 99, 158-163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування наказу - відмовити
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Приморський районний суд м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Свячена Ю.Б.