Єдиний державний реєстр судових рішень
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
————————————————————————————————————————
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "10" листопада 2009 р.Справа № 6/124-НМ
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого судді
судді Терлецької-Байдюк Н.Я.
судді
за участю представників сторін
від позивача Обєщенко С.М. - довіреність №06-2515/5723 від 21.07.2009р.
від відповідача 1: Харченко К.П. - довіреність №968 від 20.07.2009р.
від відповідача2: Огорильцевська С.В. - доручення №10 від 20.07.2009р.
Розглянув справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області (м.Житомир)
до 1) Житомирської обласної дитячої лікарні (с. Станишівка)
2) ТОВ "ВЖРЕП - 11" (м.Житомир)
про визнання дій протиправними та стягнення коштів в сумі 10405,38 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання дій Житомирськоїобласної дитячої лікарні щодо виплати на користь ТОВ "ВЖРЕП-11" коштів в сумі 10405,38 грн. такими, що здійснені без належної правової підстави, а також про стягнення до Житомирського обласного бюджету з ТОВ "ВЖРЕП-11" коштів в сумі 10405,38 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, пояснив, що що відповідачі в ході розгляду справи надали акт, який під час ревізії не пред'являли, з якого вбачається, що ВЖРЕП-11 зняло з прибутку 10090,00грн., тобто, заборгованість частково погашена.
Представник відповідача-1 в судовому засіданні проти позову не заперечує, відзиву на позовну заяву не надав.
Представник відповідача-2 в засіданні суду позовні вимоги визнає частково з підстав, зазначених у відзиві (а.с.108). Зокрема зазначив, що актом виконаних робіт №309-5А за березень 2007 року ними здійснено коригування вартості прибутку та знято 10090,00 грн.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
03.01.2007р. між Житомирською обласною дитячою лікарнею та ТОВ "ВЖРЕП-11" було укладено договір №3, відповідно до умов якого замовник (відповідач-1) доручає, а підрядник (відповідач-2) зобов'язується виконати капітальний ремонт відділення патології новонароджених Житомирської обласної дитячої лікарні (а.с.139-140 т.1).
05.08.2008р. спеціалістами Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Житомирській обласній дитячій лікарні Житомирської обласної ради за період з 01.11.2005 по завершений період 2008 року, про що складено акт №06-04-09-089 (а.с.6-20 т1).
В акті ревізії зазначено, що підрядником ТОВ "ВЖРЕП-11" при проведенні капітального ремонту відділення патології новонароджених, до акту виконаних робіт за лютий 2007 року застосовано коефіцієнт кошторисного прибутку в розмірі 4,83, а не 2,71, внаслідок чого завищено вартість виконаних робіт на суму 10405,38 грн., які оплачено за рахунок бюджетних коштів, чим порушено п.3.1.18 "Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000".
01.09.08р. за результатами ревізії позивач направив Головному лікарю обласної дитячої лікарні лист за вих.№06-04-17/5501 про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності (а.с.22).
Оскільки кошти до бюджету не повернуті, позивач звернувся до суду з вимогою визнати дії Житомирської обласної дитячої лікарні щодо виплати на користь ТОВ "ВЖРЕП-11" коштів в сумі 10405,38 грн. такими, що здійснені без належної правової підстави. Також просить стягнути до Житомирського обласного бюджету з ТОВ "ВЖРЕП-11" кошти в сумі 10405,38 грн.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України" від 26.01.93р. (далі - Закон) головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Контрольно-ревізійні управління в областях здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю (п.5 ст.8 Закону).
Пунктом 10 ст.10 вищезазначеного Закону контрольно-ревізійним управлінням в областях надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів та проводити у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з підконтрольною установою, зустрічні звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підконтрольної установи (п.12 ст. 10 Закону).
З матеріалів справи вбачається, що відповідач, враховуючи зауваження КРУ, актом виконаних робіт №309-5А за березень 2007 року здійснив коригування вартості прибутку та зняв 10090,00 грн. (а.с.109-110 т1).
Таким чином, залишок неповернутих коштів складає 315,38 грн.
Оскільки акт виконаних робіт за березень 2007 року, яким здійснено коригування вартості прибутку та знято 10090,00 грн., не був наданий спеціалістам КРУ при проведенні ними ревізії, а наданий в ході розгляду справи, суд приходить до висновку про припинення провадження у справі в цій частині за відсутності предмету спору.
Враховуючи викладене, суд задовольняє позов частково в частині стягнення з відповідача 315,38 грн. безпідставно отриманих бюджетних коштів. В частині стягнення 10090,00 грн. суд припиняє провадження по справі на підставі п.1.1. ст.80 ГПК України за відсутністю предмету спору. В частині визнання дій Житомирської обласної дитячої лікарні щодо виплати на користь ТОВ "ВРЖЕП-11" коштів з порушенням чинного законодавства суд відмовляє, оскільки такий спосіб захисту не передбачений ст.16 ЦК України та положенням Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу".
Судові витрати по сплаті державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача-2.
Керуючись ст.33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" (м.Житомир, майдан Смолянський,3, код 30060116) :
- на користь Житомирського обласного бюджету України - 315,38 грн. безпідставно отриманих бюджетних коштів;
- на користь Державного бюджету України - 104,05 грн. державного мита;
- на користь Державного бюджету України - 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу (р/р 31218259703002 в УДК в м.Житомирі, код ЗКПО 22062319, банк отримувача - ГУДКУ у Житомирській області, МФО - 811039, код доходу 22050000).
3. В частині стягнення 10090,00 грн. провадження у справі припинити.
4. В решті позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
СуддяТерлецька-Байдюк Н.Я.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - 4 - сторонам