Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-а-45972/09/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2009 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Чеснокової А.О.
при секретарі Лисенко М.С.
за участю: представника позивача Дмитрук Т.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Човно-Федорівського споживчого товариства про стягнення фінансових санкцій в сумі 10877,10 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач Гадяцька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Човно-Федорівського споживчого товариства про стягнення фінансових санкцій в сумі 10877,10 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що була проведена перевірка Човно-Федорівського споживчого товариства щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки був складений акт №828/16/31/23/01706707 від 04.04.2009 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0000452333 від 16.04.2009 року в сумі 1702,50 грн., № 0000462333 від 16.04.2009 року в сумі 8174,60 грн., № 0000442333 від 16.04.2009 року в сумі 1000,00 грн. Вказані рішення в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувалися, зобов'язання щодо сплати суми штрафної санкції є узгодженим.
В судовому засідання представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, до суду надав телеграму, в якій просив відкласти розгляд справи, в звязку з тим, що його представник знаходиться в іншому судовому засіданні.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника позивача, оскільки представник Човно-Федорівського споживчого товариства, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин не прибув у судове засідання, доказів, які б свідчили про те, що він дійсно знаходиться в іншому судовому засіданні, до суду не надав.
Інститутом представництва не обмежено коло осіб, які можуть бути представниками на основі договору.
Крім того, відповідно до ч.7 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Оскільки відповідачем у справі є юридична особа, таким чином представляти її інтереси в суді може як законний представник, так і інша особа на підставі договору.
За таких підстав суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Човно-Федорівське споживче товариство перебуває на обліку в Гадяцькій міжрайонній державній податковій інспекції, як платник податків і зареєстрований в єдиному державному реєстрі згідно свідоцтва про державну реєстрацію, виданого Зіньківською районною державною адміністрацією від 15.01.1992 року.
Працівниками ДПА у Полтавській області була проведена перевірка Човно-Федорівського споживчого товариства щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки були складені акт №№828/16/31/23/01706707 від 04.04.2009 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0000452333 від 16.04.2009 року в сумі 1702,50 грн., № 0000462333 від 16.04.2009 року в сумі 8174,60 грн., № 0000442333 від 16.04.2009 року в сумі 1000,00 грн. Рішення були вручені відповідачу, що підтверджується його підписом цих рішеннях.
Зазначені рішення про застосування штрафних санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Згідно з п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні": "Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України".
Відповідно до п. 2.7 наказу ДПА України від 17 березня 2001 року N 110, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 березня 2001р. за N 268/5459: "Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби" (далі наказ №110): "Контролюючий орган - орган державної податкової служби, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків, зборів, інших обов'язкових платежів та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу, дотриманням Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших нормативно-правових актів, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби".
Відповідно до ст.. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Стаття 16 цього Закону передбачає, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обовязкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5-9 статті 9 цього Закону. Така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку.
Перевіркою встановлено, що відповідачем було не забезпечено:
1.Відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі вказаній в денному звіті РРО. Сума невідповідності не проведеної через РРО, склала 0,50 грн.
2.Реалізовано лікеро-горілчаних та коньячних виробів за ціною нижче мінімальних оптово-відпускних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.
3.Цілісність засобу контролю (пломб) на РРО.
4.Виконання щоденних друків фіскальних звітних чеків Z - звітів (згідно акту перевірки).
5.Не забезпечено оприбуткування готівки в КОРО на суму 1634,92 грн.
Перевірка проведена в присутності особи, що здійснює розрахунки в магазині ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які з актом перевірки ознайомлені, акт підписали без зауважень та один примірник акту отримали під підпис.
Опис грошових коштів проводився особисто продавцем ОСОБА_3 і підписаний нею без зауважень.
Відповідальність за порушення вказаних вимог передбачена:
Відповідно до пункту 2,4, статті 17 та статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (стаття 22 зазначеного Закону).
На підставі Указу Президента України « Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995р. № 436/95 за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Відповідач не скористався своїм правом оскаржити рішення Гадяцької міжрайонної державної податкової ніспекції про застосування фінансових санкцій № 0000452333 від 16.04.2009 року в сумі 1702,50 грн., № 0000462333 від 16.04.2009 року в сумі 8174,60 грн., № 0000442333 від 16.04.2009 року в сумі 1000,00грн. в порядку процедури адміністративного або судового оскарження.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ст. 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно ж п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до п.1.7 ст. 1 Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції Приватного підприємства "ОПГ" про стягнення фінансових санкцій в сумі 250,00 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 814, 71, 94, 159, 160164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Човно-Федорівського споживчого товариства про стягнення фінансових санкцій в сумі 10877,10 грн. задовольнити.
Стягнути з Човно-Федорівського споживчого товариства (38150, с. Човно-Федорівка, вул. Леніна, 13, р/р 2600710059 в Зіньківському ТВБВ ФАБ "Полтава-банк", МФО 331360, код ЄДРПОУ 01706707)
- на р/р 31117104700121, державний бюджет України, код ЄДРПОУ 34698427, банк ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, код платежу 21080900 9877 (дев'ять тисяч вісімсот сімдесят сім) грн. 10 (десять) коп.
- на р/р 311175106700121, державний бюджет України, код ЄДРПОУ 34698427, банк ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, код платежу 21080900 1000 (одна тисяча) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) А.О. Чеснокова
З оригіналом згідно:
Суддя А.О. Чеснокова
Повний текст постанови виготовлений 20 листопада 2009 року.
Постанова не набрала законної сили.
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69
E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510
20 листопада 2009 року
№ 4/2-а-45972/09/1670
копія: Гадяцька МДПІ
вул. Лохвицька, 30б, м. Гадяч, 37300
Човно-Федорівське споживче товариство
вул. Леніна, 13, с. Човно-Федорівка, Полтавська область, 38150
Полтавський окружний адміністративний суд направляє копію постанови від 19 листопада 2009 року по адміністративній справі за позовом Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Човно-Федорівського споживчого товариства про стягнення фінансових санкцій в сумі 10877,10 грн. для відома.
Додаток: копія постанови на 2 арк. - кожному адресату.
Суддя А.О.Чеснокова
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69
E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510
20 листопада 2009 року
№ 4/2-а-45972/09/1670
копія: Гадяцька МДПІ
вул. Лохвицька, 30б, м. Гадяч, 37300
Човно-Федорівське споживче товариство
вул. Леніна, 13, с. Човно-Федорівка, Полтавська область, 38150
Полтавський окружний адміністративний суд направляє копію постанови від 19 листопада 2009 року по адміністративній справі за позовом Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Човно-Федорівського споживчого товариства про стягнення фінансових санкцій в сумі 10877,10 грн. для відома.
Додаток: копія постанови на 2 арк. - кожному адресату.
Суддя А.О.Чеснокова