Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2009 р. справа № 2а-1436/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Аржанові А.С.
а участю:
представника позивача - Олійник Г.О.,
представника відповідача - Каплунова Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносоюз» до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1959, № 1980 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Техносоюз» (далі за текстом- ТОВ „Техносоюз»), звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька (далі за текстом- УПФУ в Калінінському районі м. Донецька) про визнання недійсними рішень № 1959, № 1980 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що станом на серпень 2008 року за позивачем значилась недоїмка сплати штрафних санкцій та пені у сумі 48028,55 гривень. Ця недоїмка узгоджена позивачем.
В серпні 2008 року УПФУ в Калінінському районі передало суму недоїмки на примусове виконання до ВДВС Калінінського району 22.08.2008 року були відкриті виконавчі провадження по кожному з рішень.
Недоїмка по вищевказаним виконавчим листам була сплачена ТОВ „Техносоюз» протягом 15-17 вересня 2008 року. Грошові кошти були перераховані на рахунок ВДВС Калінінського району в Державному казначействі. грошові кошти ВДВС перерахувало на рахунок УПФУ в Калінінському районі м. Донецька лише 24 вересня 208 року в сумі 5274,68 гривень та 30 вересня 2008 року в сумі 42754, 01 гривень.
Таким чином ВДВС в Калінінському районі м. Донецька здійснювало перерахування суми стягнутого на користь УПФУ в Калінінському районі м. Донецька на протязі майже двох тижнів.
01 вересня 2008 року УПФУ в Калінінському районі м. Донецька надіслало ТОВ „Техносоюз» повідомлення про необхідність сплати недоїмки в сумі 62826,21 гривень (страхові внески за липень). В повідомленні жодним чином не зазначалося про існування недоїмки про сплату штрафу та пені, яка була передана на примусове виконання до ВДВС.
12 вересня 2008 року позивачем було сплачено на рахунок УПФУ в Калінінському районі м. Донецька страхові внески за липень 2008 року в сумі 61673,65 гривень.
Відповідачем вказані кошти були зарахувало кошти в рахунок погашення вищевказаної недоїмки, яка вже була передана на примусове стягнення.
Звертає увагу суду, що відповідач жодним чином не повідомив ТОВ „Техносоюз» про списання суми внесків в рахунок штрафу та пені сплативши штрафи та пеню за виконавчими листами, позивач вважав, що не мав недоїмки.
Раніше відповідач не застосовував такого списання на підставі ч.5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», тому позивачу не було відомо про зарахування суми страхових внесків за липень в рахунок штрафних санкцій та пені.
В погашення страхових внесків за липень було зараховано лише 14527,29 гривень.
Зазначає, що відповідач своїми діями сприяв появі недоїмки по страховим внескам в сумі 47146,36 гривень, яка списана за рахунок страхових внесків за серпень, були сплачені 22.09.08 року без порушення терміну уплати, у 57540,17 гривень. За серпень з цих коштів було зараховано лише 19393,81 гривень. Залишок боргу знову склав 47146,36 гривень. Борг був повністю закритий 30.09.08 року коли виконавчої служби надійшли кошти у сплату штрафних санкцій у сумі 48028,55 гривень, перераховані позивачем 15-17 вересня 2008 року. У результаті того, що відповідач почав використовувати списання в порядку ч. 5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у позивача виникла нова недоїмка сплати пені та штрафних санкцій:
-у 10985,01 гривень за рішенням № 1959 30.09.08 року;
-у 5060,16 гривень за рішенням № 1980 30.09.08 року.
Загальна сума недоїмки сплати штрафних санкцій становить 16045,17 гривень.
Позивач не погодившись рішеннями № 1959 30.09.08 року, № 1980 30.09.08 року оскаржив до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розглянувши вказану скаргу прийняло рішення про залишення скарги без задоволення.
Зазначає, що відповідач своїми діями порушує його інтереси, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду заперечення відповідно до яких зазначив, що 22.09.2008 року позивач перерахував до відповідача кошти у 46584,77 гривень, були зараховані, відповідно до п. 5 ст.106 Закону України № 1058- за рахунок сум, що надходять страхувальника або державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості виникнення. У разі коли страхувальник несплачену недоїмку, пеню та фінансові здійснює сплату поточних сум страхових внесків, суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій, в рахунок погашення заборгованості сплати недоїмки за липень 2008 року, фінансової та пені.
В обґрунтування посилається на ч. 10 ст. 20, ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058, розділ 9 про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.
Фінансова санкція, що застосована до позивача розрахована за період з 20.08.2008 року по 22.09.08 року. Відповідно до п. 2. ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058 на суму своєчасно несплаченої (неперерахованої) недоїмки, фінансових санкцій та пені відповідачем до позивача застосована фінансова санкція у 20 відсотків суми сплаченої заборгованості, а саме – 9429,27 гривень та нарахована пеня – 1555,83 гривень.
22.09.08 року позивачем перераховані відповідачу сума 57540,17 гривень, яка відповідно до ч.5 ст.106 Закону України № 1058, була зарахована в рахунок погашення заборгованості у 47146,36 гривень та частково погашення зобов’язання сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2008 року у 10393,81 гривень.
Тобто зобов’язання сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2008 року, граничний строк сплати яких 22.09.2008 року, не виконано на суму 47146,36 гривень.
24.09.2008 року позивачем частково перераховано відповідачу заборгованість сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2008 року у 5247,68 гривень.
30.09.2008 року позивачем перераховано відповідачу суму 42754,01 гривень в т.ч. заборгованість сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за серпень 2008 року у 41871,68 гривень та 882,33 гривень переплата.
Відповідно до абз. 2 п. 3.2 п.п. 21-1- рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної недоїмки) за період з 1 до 30 календарного дня незалежно кількості випадків сплати за вказаний період. За вказаний період позивачем до відповідача було зроблено два випадки сплати недоїмки, а саме -24.09.08 року у 5274,68 гривень, та 30.09.08 року у 41871,68 гривень.
Вважає, що рішення прийняті правомірно, тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду 27 березня 2009 року у справі було призначено судово-економічну експертизу.
Перед судовим експертом було поставлено наступні питання:
1. На підставі первинних документів позивача визначити документальну
обгрунтованість позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Техносоюз» до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1959, № 1980 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду ?
З урахуванням результатів дослідження по питанню № 1, керуючись
нормами законодавства, що застосоване УПФУ в Калінінському районі м. Донецька у рішеннях № 1959, № 1980 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду, визначити розмір штрафних санкцій, що підлягає нарахуванню ?
04 вересня 2009 року на адресу суду надійшов висновок експертизи.
Згідно висновку експертизи по першому питанню надання правової оцінки не відноситься до компетенції експерта-економіста.
По другому питанню в результаті проведеного дослідження експертом встановлено, що на підставі первинних документів ТОВ „Техносоюз», з урахуванням норм законодавства, що застосоване УПФУ в Калінінському районі м. Донецька згідно рішення:
№ 1980 30.09.08 року штрафні в 10 % в сумі 4999,51 гривень та пеня в сумі 345,52 гривень документально не підтверджуються.
№ 1959 30.09.08 року штрафні в 20 % в сумі 9429,27 гривень документально не підтверджуються. За результатами дослідження штрафні в 10 % складають 4714,64 гривень, пеня в сумі 1084,37 гривень, пеня до зменшення 476,46 гривень (1555,83-1084,37).
Розбіжності даних дослідження з даними ПФ в Калінінському районі м. Донецька по розміру та сумі застосованих фінансових санкцій та пені згідно рішень № 1959, № 1980 30.09.2008року виникли внаслідок зарахування ПФ в Калінінському районі м. Донецька сплачених страхових внесків при наявності недоїмки в рахунок пені та фінансових санкцій.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, що з’явилися, обговоривши доводи адміністративного позову та заперечень проти нього встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю „Техносоюз» згідно довідки про державну реєстрацію 10.12.1997 року юридичною особою, ідентифікаційний код 25327021 (а.с.104), здійснює свою діяльність згідно статуту затвердженого протоколом Зборів учасників товариства № 6 20 грудня 2005 року (а.с.106-113), взято на облік в УПФУ в Калінінському районі м. Донецька як страхувальника (а.с.103).
Відповідач – УПФУ в Калінінському районі м. Донецька суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет України.
Згідно ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає та готує документи для виплати, забезпечує своєчасне в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, згідно законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
30.09.08 року УПФУ в Калінінському районі м. Донецька прийняло рішення № 1959 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасне перерахування страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, згідно якого до ТОВ „Техносоюз» застосовано суму штрафних санкцій у 9429,27 гривень у тому числі 9316,95 гривень (33,2%), 112,32 гривень (2%) та нараховано пеню в 1555,83 у тому числі 1537,3 гривень (33,2%), 18, 53 гривень (2%) за період з 20.08.08 року по 22.09.08 року (а.с.6).
30.09.08 року УПФУ в Калінінському районі м. Донецька прийняло рішення № 1980 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасне перерахування страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, згідно якого до ТОВ „Техносоюз» застосовано суму штрафних санкцій у 4714,64 гривень у тому числі 4658,48 гривень (33,2%), 56,16 гривень (2%) та нараховано пеню в 345,52 у тому числі 341,03 гривень (33,2%), 4,49 гривень (2%) за період з 22.09.08 року по 30.09.08 року (а.с.7).
Правовою підставою прийняття вказаних рішень вказано п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове Державне пенсійне страхування».
Позивач не погодившись вказаними рішеннями оскаржив до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області.
Головне Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області розглянувши вказану скаргу прийняв рішення згідно якого рішення залишив без змін, а скаргу позивача без задоволення (а.с.8-10).
Як вбачається Постанови головного державного виконавця Державної виконавчої служби Калінінського управління у м. Донецьку про продовження добровільного строку 15.10.2008 року на примусовому виконанні у ДВС Калінінського УЮ у м. Донецьку знаходиться рішення УПФУ в Калінінському районі м. Донецька щодо стягнення з ТОВ „Техносоюз» на користь УПФУ в Калінінському районі м. Донецька заборгованості на загальну суму у 48028,69 гривень (а.с.12).
Вказана недоїмка простежується по постановам про відкриття виконавчого провадження ВП № 8753181 на суму 5274,68 гривень, ВП № 8758188 на суму 5711,00 гривень, ВП № 8758215 на суму 1802,35 гривень, ВП № 8758774 на суму 103,33 гривень, ВП № 8752384 на суму 6749,01 гривень, ВП № 8752349 на суму 318,52 гривень, ВП № 8752647 на суму 6335,63 гривень, ВП № 8752783 на суму 2547,65 гривень, ВП № 8752602 на суму 6698,81 гривень, ВП № 8758166 на суму 5448,91 гривень, ВП № 8752541 на суму 7038,66 гривень, всього на суму 48 028,55 (а.с.13-23).
Зазначені постанови були постановлені на підставі рішень УПФУ в Калінінському районі м. Донецька № 1217, № 1213, № 1212, № 1210, № 833, № 1221, № 1070, № 1219, № 1186, № 1214, № 1220.
Позивачем по вказаним постановам у період з 12 вересня 2008 року по 17 вересня платіжними дорученнями було повністю сплачено заборгованість у 48 028,69 на рахунок ВДВС Калінінського УЮ в м. Донецьку (а.с. 24-34).
Як встановлено у судовому засіданні ВДВС Калінінського УЮ в м. Донецьку на розрахунковий рахунок УПФУ в Калінінському районі було перераховано вказану заборгованість частинами 24 вересня 2008 року в сумі 5274,68 гривень та 30 вересня 2008 року – 42754,01 гривень.
Як вбачається матеріалів справи по спірному рішенню № 1959 30.09.08 року штрафні та пеня нараховані на суму боргу строком сплати 20.08.08 року, по спірному рішенню № 1980 штрафні та пеня нараховані на суму боргу строком сплати 22.09.08 року.
Позивач надав до УПФУ в Калінінському районі розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень місяць 2008 року згідно якого загальна сума страхових внесків становить 61673,65 гривень (а.с.117), та за серпень місяць 2008 року згідно якого загальна сума страхових внесків становить 57540,17 гривень (а.с.119).
Судом встановлено, що страхові внески за липень 2008 року з граничним терміном погашення 20.08.2008 року сплачені затримкою сплати на 23 календарних дні, платіжні доручення № 1214 12.09.08 року на суму 57365,04 гривень (а.с.77), № 001215 12.09.08 року на суму 568,57 гривень (а.с.78), № 001216 12.09.08 року на суму 3740,04 гривень (а.с.79), всього на суму 61673,65 гривень, а страхові внески за серпень 2008 року з граничним терміном погашення 22.09.2008 року сплачені 22.09.2008 року платіжними дорученнями № 001330 на суму 53505 гривень (а.с.80), № 1331 на суму 540,57 гривень (а.с.81), № 001332 на суму 3493,62 гривень (а.с.82), всього на суму 57540,17 гривень.
Таким чином застосовані УПФУ в Калінінському районі згідно рішення: № 1980 30.09.2008 року штрафні та пеня документально не підтверджуються; по рішенню № 1959 30.09.2008 року штрафні складають 4714,64 гривень, та пеня 1084,37 гривень.
Вказані розбіжності встановленими даними та даними відповідача виникли внаслідок зарахування УПФУ в Калінінському районі м. Донецька сплачених страхових внесків в рахунок пені та фінансових санкцій, при наявності недоїмки.
Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Частиною 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не через 20 календарних днів дня закінчення цього періоду.
Згідно з ч. 2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю сплати страхових внесків (далі - недоїмка) стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 106 цього Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внескiв i фiнансових санкцiй нараховується пеня в розмiрi 0,1 вiдсотка зазначених сум коштiв, розрахована за кожний день прострочення платежу;
За змістом ст. 1 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
У відповідності до ч. 5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за рахунок сум, що надходять страхувальника або державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості виникнення. У разі, коли страхувальник несплачену недоїмку, пеню та фінансові здійснює сплату поточних сум страхових внесків, суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Тобто, вказаною нормою визначений порядок зарахування поточних сум страхових внесків у певній черговості – платежі зараховуються у першу чергу в рахунок сплати недоїмки, а після цього погашається пеня та фінансові санкції.
Згідно з п.п. 5.1, 5.2, 5.3 п. 5 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України надходження платежів збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України № 2-4 19.10.2002р., зареєстрованого в Міністерстві України за № 212/6500, облік надходжень платежів до органів Пенсійного фонду України в особових рахунках платників проводиться на підставі документів, перелічених у п. 2.4 цього Порядку. Для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників за видами платежів, органи Пенсійного фонду України проводять облік платежів згідно з кодами видів надходжень до Пенсійного фонду України. Суми донарахованих платежів за результатами документальних перевірок, розстрочених сум (при розірвані договору розстрочення) обліковуються за тими самими кодами, що й основні платежі, за якими здійснено таке нарахування. Дані про надходження платежів до відповідного органу Пенсійного фонду України повинні бути відображені в особових рахунках платників. При обробці розрахункових документів про сплату платежів до Пенсійного фонду України в автоматичному режимі з використанням електронного реєстру розрахункових документів відповідальною особою, яка проводить обробку, за зовнішніми ознаками перевіряються дані заповнення реквізиту "Призначення платежу" на відповідність необхідним вимогам.
Таким чином, при зарахуванні платежів до органів Пенсійного фонду України вказані положення вимагають враховувати реквізит платіжного документу „Призначення платежу».
Суд вважає, що відповідно до першого речення ч. 5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» спрямування коштів в рахунок погашення недоїмки пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості виникнення можливе у разі сплати страхувальником саме недоїмки, пені та фінансових санкцій, а не поточних страхових внесків.
У платіжних дорученнях, якими позивач здійснював сплату страхових внесків, у реквізиті „Призначенні платежу» вказував визначені ним періоди та певні відсотки, та відповідно розрахункові рахунки, на направлялися платежі. Відповідач сплачені суми страхових внесків зараховував без урахування призначення відповідно до платіжних доручень, фактично здійснюючи перерозподіл сплачених сум страхових внесків на погашення фінансових санкцій, недоїмки та пені, що утворюються у попередніх звітних періодах, що не передбачено нормами чинного законодавства.
У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо правомірності свого рішення, чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо заперечує проти адміністративного позову.
У судовому засіданні відповідач не доказав правомірності своїх рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків № 1959 30.09.08 року та № 1980 30.09.08 року а також не довів, що вони прийняті на підставі законодавства, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття цих рішень (ст. 19 Конституції України, ч. 3 ст. 2 КАС України).
Оскільки застосовані штрафні та пеня згідно спірних рішень підтверджуються частково, а саме тільки по спірному рішенню № 1959 30.09.08 року, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог вважає за необхідне визнати недійсним рішення Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду,- № 1980- повністю, та рішення Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду,- № 1959 в частині нарахування штрафних санкцій у 4714,64 гривень та пені у 471,46 гривень.
Відповідно до ст. 94 КАСУ суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача витрати сплати судового збору у 2,30 гривень (дві гривні тридцять копійок).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносоюз» до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1959, № 1980 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду, - задовольнити частково.
Визнати недійсним повністю рішення Управління пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду № 1980 30.09.2008 року
Визнати недійсним частково рішення Управління пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду № 1959 30.09.2008 року в частині нарахування штрафних санкцій у 4714,63 гривень (чотири тисячі сімсот чотирнадцять гривень шістдесят три копійки) та пені у 471,46 гривень (чотириста сімдесят одна гривня сорок шість копійок).
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносоюз» судові витрати сплати судового збору у 2,30 гривень (дві гривні тридцять копійок).
В частині позовних вимог,- відмовити.
Постанова постановлена у нарадчій та проголошена вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 23 вересня 2009 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 28 вересня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Христофоров А.Б.