Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2009 р. справа № 2а-12540/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Мичак О.С.
за участю представника позивача Сичової О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення податкового боргу у сумі 202185,88 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на теперішній час відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 202185,88 грн., що складається з:
- податку на прибуток підприємств у сумі 8048,00 грн.;
- орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності у сумі 13015,80 грн.;
- податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 162917,35 грн;
- збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 5236,02 грн.;
- комунального податку у сумі 2968,81 грн.,
- податку з доходів фізичних осіб у розмірі 9999,90 грн.
Станом на теперішній час погашення податкового боргу не здійснено.
Просив стягнути з відповідача на користь державного та місцевого бюджетів зазначену суму податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, збору за забруднення навколишнього природного середовища, комунального податку, податку з доходів фізичних осіб.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином у порядку ст. 39 КАС України шляхом повідомлення у засобі масової інформації за останнім відомим місцем знаходження – газеті «Але на ТВ» від 21.09.2009 року № 102. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності від представника відповідача не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ТОВ «Донспецпром» зареєстроване 08.12.1999 року рішенням Куйбишевською районною радою у м. Донецьку та знаходиться на обліку у ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька, як платник податків (а.с.74,76).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Куйбишевському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Станом на теперішній час у відповідача існує податковий борг з податку на прибуток підприємств у сумі 8048,00 грн., з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у сумі 13015,80 грн., з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 162917,35 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 5236,02 грн., з комунального податку у сумі 2968,81 грн., з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 9999,90 грн., який виник на підставі поданих платником податків декларацій, податкових розрахунків, довідок про суми податку, актами перевірок (а.с.7-9,12-16,18-23,28-32,35-49,51,53,59-61,65-67).
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” податок на прибуток підприємств, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності), збір за забруднення навколишнього природного середовища, податок з доходів фізичних осіб є загальнодержавними податками (зборами), згідно ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування” комунальний податок є місцевим податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Щодо податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Наявність податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 8048 грн. підтверджується деклараціями з податку на прибуток підприємства, розрахунком суми податкового боргу (а.с. 7-9,10-11).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на прибуток підприємства 8048 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про плату за землю”, податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 Закону України „Про плату за землю” передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Наявність заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 12034,58 грн. підтверджується податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, земельного податку, розрахунком суми податкового боргу, актом невиїзної документальної перевірки (а.с.57-58,59-61, 65-67).
Крім того, в даному випадку, в тому числі, ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Як вбачається з матеріалів справи відповідачем були порушені вимоги п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в частині несвоєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Такі порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Позивачем були прийняті податкові повідомлення –рішення № 0004941840/0/67810 від 15.05.2009 року, № 0004931840/0/6782/10 від 15.05.2009 року, № 0003471840/0/6780/10 від 15.05.2009 року про накладення на відповідача штрафних санкцій на загальну суму 858,36 грн., та відповідач має сплатити дану суму штрафу за порушення граничного строку сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Крім того, підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.п. 16.1.1 п. 16.1. ст. 16 цього Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу по податковому зобов’язанню нараховується пеня.
Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності, позивачем у відповідності до п.п. 16.1.1 п. 16.1. ст. 16 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” на суму податкового боргу нарахована пеня у загальному розмірі 122.86 грн.
Таким чином, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у сумі 13015,80 грн. ( в тому числі податкове зобов’язання – 12034,58 грн., фінансова санкція – 858,36 грн., пеня – 122,86 грн.)
Стосовно податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, то відповідно до ст. 1 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування. Згідно з ч.5 цього ж Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Наявність податкового боргу з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 162649,8 грн. підтверджується довідкою про суми додатку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин, розрахунками суми податку з власників транспортних с засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с.12-16).
Крім того, підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.п. 16.1.1 п. 16.1. ст. 16 цього Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу по податковому зобов’язанню нараховується пеня.
Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, позивачем у відповідності до п.п. 16.1.1 п. 16.1. ст. 16 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” на суму податкового боргу нарахована пеня у сумі 267,55 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу (а.с.10).
Таким чином, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 162917,35 грн. ( в тому числі податкове зобов’язання – 162649,8 грн., пеня – 267,55 грн.)
Щодо порядку обчислення і спати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Наявність податкового боргу з комунального податку у розмірі 2720,50 грн. підтверджується податковими розрахунками комунального податку, актами невиїзної документальної перевірки (а.с. 38-49, 50,53).
Крім того, в даному випадку, в тому числі, ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати комунального податку, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем були прийняті податкові повідомлення –рішення № 0002141840/0/1899 від 17.02.2009 року, № 0002151840/0/1900 від 17.02.2009 року про накладення на відповідача штрафних санкцій на загальну суму 224,06 грн., та відповідач має сплатити дану суму штрафу за порушення граничного строку сплати комунального податку (а.с.50,52).
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Крім того, на підставі вищезазначених вимог законодавства позивачем здійснено нарахування пені у розмірі 24,2 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу (а.с. 36-37).
Таким чином, з відповідача підлягає стягненню податковий борг з комунального податку у сумі 2968,81 грн.
Щодо збору за забруднення навколишнього середовища, то такий збір справляється відповідно до ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища (за винятком тих, що справляються за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками) розподіляються між місцевими (сільськими, селищними, міськими), обласними та республіканським Автономної Республіки Крим, а також Державним фондами охорони навколишнього природного середовища у співвідношенні відповідно 20, 50 і 30 відсотків.
Наявність податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 5236,02 грн. підтверджується податковими розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища, актом невиїзної документальної перевірки (а.с.28-33,35).
Крім того, в даному випадку, в тому числі, ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем було прийняте податкове повідомлення –рішення № 0000401840/0/4282 від 20.03.2009 року про накладення на відповідача штрафних санкцій у розмірі 695,08 грн., та відповідач має сплатити дану суму штрафу за порушення граничного строку сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с.34).
Таким чином, з відповідача підлягає стягненню збір за забруднення навколишнього середовища у сумі 5236,02 грн. ( в тому числі податкове зобов’язання – 4540,94 грн., штрафні санкції – 695,08 грн.)
Щодо податку з доходів фізичних осіб таким законом є Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб”, відповідно до п. 1.13 ст. 1 якого податок - податок з доходів фізичних осіб; оподаткування - порядок, пов'язаний з визначенням об'єкта оподаткування, обчисленням та сплатою (утриманням) податку з доходів фізичних осіб; платник податку (у відповідних відмінках) - платник податку з доходів фізичних осіб; податок з доходів фізичних осіб - плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.
Згідно п. 2.1 ст. 2 Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб”, платниками податку є, у тому числі, резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи. Об'єктом оподаткування резидента, у відповідності до п. 3.1 ст. 3 цього Закону є загальний місячний оподатковуваний дохід; чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого звітного року; доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті; іноземні доходи.
Згідно п. 4.1. ст. 4 Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб” загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
Ставка податку у період утворення податкової заборгованості у відповідача становила 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2-7.3 цієї статті.
Відповідач є податковим агентом і тому у відповідності до п.п. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 вищевказаного Закону має утримувати податок від суми доходу за його рахунок, використовуючи встановлену ставку податку. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Наявність податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 3333,3 грн. підтверджується розрахунком сум податкового боргу (а.с. 54).
Крім того, в даному випадку, в тому числі, ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати податку з доходів фізичних осіб, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем було прийняте податкове повідомлення –рішення № 00000091742/0/30645586 від 23.02.2009 року про накладення на відповідача штрафних санкцій у розмірі 6666,6 грн., та відповідач має сплатити дану суму штрафу за порушення граничного строку сплати податку з доходів фізичних осіб (а.с.34).
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з доходів фізичних осіб у розмірі 9999,9 грн. ( в тому числі податкове зобов’язання – 3333,3 грн., штрафні санкції – 6666,06 грн.)
Загальна сума податкової заборгованості відповідача перед бюджетом становить 202185,88 грн.
Відповідачем податковий борг сплачено не було.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення податкового боргу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» про стягнення податкового боргу.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донспецпром» (83102, м. Донецьк, вул. Куйбишева, буд. 175/16, код ЄДРПОУ 30645586) заборгованість у сумі 202185 (двісті дві тисячі сто вісімдесят п’ять) грн.88 коп., а саме:
- заборгованість з податку на прибуток підприємств у сумі 8048,00 грн. на користь-державного бюджету;
- заборгованість з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 162 917,35 грн. на користь місцевого бюджету;
- заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності у сумі 13015,80 грн. на користь місцевого бюджету;
- заборгованість по сплаті комунального податку у сумі 2968,81 грн. на користь місцевого бюджету,
- заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 5236,02 грн. на користь місцевого бюджету;
- заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 9999,90 грн. на користь місцевого бюджету.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 30 вересня 2009 року.
Повний текст постанови виготовлений 05 жовтня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.