Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2009 р. справа № 2а-4949/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі
при секретарі Гумуржи Т.В.
за участю
представника позивача Соколової В.П.
представника відповідача Чевичелової О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Горлівки Донецької області звернувся до суду в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» з позовом до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми штрафу.
В обґрунтуванні позовних вимог зазначив, що Актом перевірки ДЧ 103 № 329-68 від 14.05.2008 р. державний інспектор держенергонагляду встановив факт невиконання відповідачем припису ДЧ 103 №1214 від 14.12.2007р.
08.07.08 року прийнято постанову № Д-136 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 510 грн. у зв'язку з невиконанням припису інспекції.
Відповідальність визначена статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312. Згідно пункту 5 цього Положення, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення (а саме - ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії) штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.
Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.
Просить стягнути з відповідача зазначену суму штрафу в розмірі 510 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та надала пояснення аналогічні викладеним в позові.
Прокурор в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що судова повістка вручена, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Представник Міністерства палива та енергетики України просив розглядати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав, про що надав заяву.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, про що надав відповідну заяву.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» зареєстроване 10.08.1998 року Шевченківською районною у місті Києві Державною адміністрацією, з 20.03.2007 року включене до ЄДРПОУ.
Відповідач, Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради, 03.09.2007 року включене до ЄДРПОУ.
Судом встановлено, що 14.05.2008р. Державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено перевірку Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» щодо виконання припису Інспекції від 14 грудня 2007 р. ДЧ 103 № 1214 (а.с.6-7), про усунення порушень законодавства про електроенергетику, що підтверджується актом перевірки від 14.05.2008 р. ДЧ 103 № 329-68 (а.с.8-9).
08.07.08 року прийнято постанову № Д-136 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 510 грн. у зв'язку з невиконанням припису інспекції від 14 грудня 2007 р. ДЧ 103 № 1214 (а.с.10-11).
Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику», державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах :
- створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики;
- забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів та ін.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:
- безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики;
- отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;
- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;
- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;
- надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів;
- вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;
- надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;
- застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці:
- за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, згідно пункту 5 цього Положення, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення (а саме - ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії) штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.
Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачений.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач правомірно застосував до відповідача санкції у розмірі 510 грн., а тому відсутні будь які підстави у відмові в задоволені позовних вимог.
Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254, п.2-1 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми штрафу – задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» суму штрафу у розмірі 510 грн.(п’ятсот десять гривень) до Державного бюджету України на р/р 31112106700002 УДК у м. Донецьку ГУДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, отримувач: Державний бюджет м. Донецька.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кошкош О.О.