Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-а-6259/09/1170
Категорія статобліку 6.6.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого Ї судді Сагун А. В.,
при секретарі Ї Джебко А. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій, Ї
ВСТАНОВИВ:
9 червня 2009 року Олександрійська обєднана державна податкова інспекція Кіровоградської області (далі по тексту Олександрійська ОДПІ Кіровоградської області) звернулася в суд з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (далі СПД ФО ОСОБА_2.), в якому просила стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість в сумі 3 485 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами перевірки відповідача, які викладені в акті від 07.06.2006 року №001072, виявлено факти непроведення розрахункових операцій через зареєстрований, опломбований та переведений у фіскальний режим реєстратор розрахункових операцій та не видачу розрахункового документа покупцю на сумі 17 грн., здійснення реалізації горілки та цигарок без придбання відповідних ліцензій. На підставі акту перевірки рішеннями від 13.06.2006 року №0000122320/0 та №0000132320/1 застосовано фінансові санкції на загальну суму 3 485 грн. Відповідачем суму фінансових санкцій не сплачено.
У судовому засіданні представник позивача Когут Тетяна Леонідівна позовні вимоги підтримала в повному обсязі та надала суду пояснення згідно позовної заяви. Одночасно доповнила, що рішення про застосування фінансових санкцій від 13.06.2006 року №0000122320/0 та №0000132320/1 відповідачем оскаржувались до суду. Рішенням суду , яке набрало законної сили, у задоволенні позову відмовлено, сума штрафних санкцій не сплачена.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином, підтвердженням чому є поштове повідомлення (а.с. 16,27). Причини неявки суду не повідомленні, заяви про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило.
Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В ідповідно до абз.2 п. 2, п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України ?ро державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, уповноважені здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Отже, в розумінні п.1 ч.1 ст.3, п.4 ч.1 ст.17 КАС України даний спір, який виник між сторонами по даній справі, є публічно-правовим, що є прийнятним до розгляду Кіровоградським окружним адміністративним судом.
Судом встановлено, що 7 червня 2006 року співробітниками податкового органу проведено перевірку магазину, розташованого по вул. Леніна, 21 в с. Добронадіївка, Олександрійського району, Кіровоградської області, за результатами якої складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами господарської діяльності №001072 від 07.06.2006 року (а.с.6).
Із вказаного акту вбачається, що в ході перевірки виявлено здійснення розрахункової операції без її проведення через зареєстрований, опломбований та переведений у фіскальний режим реєстратор розрахункових операцій на суму 17 грн., чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України ?ро застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Крім того, під час перевірки виявлено реалізацію однієї пачки сигарет ?інстон” вартістю 2,80 грн., одну пачку горілки ?мачна” вартістю 10 грн., однієї пляшки пива ?ернігівське” вартістю 4,20 грн. без наявності відповідних ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, чим порушено ч.6 ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (в редакції Закону від 23.02.2006 року).
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України ?ро застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій за рішенням відповідних органів державної податкової служби України до суб'єктів підприємницької діяльності передбачено застосування фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).
Згідно абз. 5 ч. 2 с. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
На підставі акту №001072 від 07.06.2006 року у відповідності до вказаного законодавства 13 червня 2006 року Олександрійською ОДПІ Кіровоградської області прийнято рішення №000012230/0, яким за порушення п. 1 ст. 3 Закону України ?ро застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 85 грн. (а.с.28).
Також, 13 червня 2006 року Олександрійською ОДПІ Кіровоградської області прийнято рішення №0000132320/1, яким за порушення ч.6 ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (в редакції Закону від 23.02.2006 року) до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. (а.с.12).
Відповідач оскаржила вказані рішення до суду. Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 29.12.2008 року у адміністративній справі №6/241 у задоволенні адміністративного позову відмовлено (а.с.29 - 32). Відповідачем фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3 485 грн. до бюджету не сплачені.
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд приходить до висновку, що рішення про накладення на відповідача фінансових санкцій в загальному розмірі 3 485 грн. є законними і обґрунтованим, штрафні санкцій останнім до державного бюджету не сплачені, а тому підлягають стягненню в судовому порядку.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,Ї
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України в особі Олександрійської ОДПІ код ЄДРПОУ 22217326 заборгованість по фінансовим(штрафним) санкціям у сумі 3 485 грн. (три тисячі чотириста вісімдесят пять гривень).
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резулятивної частин рішення, з дня складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 03.11.09.
Суддя (підпис) А. В. Сагун