Ухвала суду № 66909641, 14.12.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2011
Номер справи
22-а-13815/08
Номер документу
66909641
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2011 р.Справа № 22-а-13815/08

Категорія:10.3.4Головуючий в 1 інстанції: Хом'якова В.В. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого - Потапчука В.О.

суддів - Коваля М.П., Семенюка Г.В.

при секретарі - Алєксєєвій Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Господарського суду Херсонської області від 22 квітня 2008 року по адміністративній справі за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Асоціації фермерських господарств «Ольвія» про стягнення 13451 грн. 91 коп. заборгованості за 2006 рік, та 13451 грн. 91 коп. заборгованості за 2005 рік, -

В С Т А Н О В И Л А:

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до Асоціації фермерських господарств «Ольвія» про стягнення 13451 грн. 91 коп. заборгованості по адміністративно-господарських санкціях застосованих за неподання відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів (ф. № 10-ПІ) за 2005 рік.

Також Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до Асоціації фермерських господарств «Ольвія» про стягнення 12054 грн. 14 коп. заборгованості по адміністративно-господарських санкціях та 1122 грн. 20 коп. по пені, застосованих за неподання відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ) за 2006 рік.

Провадження за даними позовними заявами об'єднані в одне провадження.

В обґрунтування своїх доводів позивач зазначає, що відповідач в порушення вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»не створив необхідну кількість вакантних робочих місць для інвалідів, не працевлаштував інвалідів та в порушення вимог ч. 4 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»не звітував до фонду про наявність вакантних робочих місць для інвалідів в 2006 р., та не щомісячно звітував в 2005, 2006 р.р. за встановленою формою (форма № 10-ПІ).

22.04.2008 року Господарським судом Херсонської області по даній справі винесена постанова якою позовні вимоги задоволені частково та суд постановив стягнути з асоціації фермерських господарств «Ольвія» (Херсонська область, Високопільський район, с. Князівка, код ЄДРПОУ 21300350, р/рах. 26008301150313, МФО 305493) на користь Херсонського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів (м. Херсон, пров. 40 років Жовтня, 5а, код ЄДРПОУ 24104230, р/рах. 31219230700002 в ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код 24104230, призначення платежу 50070000; 01 - платежі до Фонду соцзахисту інвалідів) 12054 грн. 14 коп. штрафних санкцій та 1122грн. 20 коп. пені.

Не погоджуючись з постановою суду в частині відмовлених у задоволені позовних вимог позивачем подано апеляційну скаргу в якій зазначається, що рішення суду винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи та судом не в повній мірі з'ясовані обставини, що мають значення для вирішення справи.

В обґрунтування своїх вимог апелянт не погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем вимоги Закону України «Про зайнятість населення»в редакції що діяла протягом 2005 року, виконані та вжито всіх можливих заходів для працевлаштування інвалідів при встановленому ст. 18 зазначеного Закону обов'язку інших органів із виконання державної політики щодо працевлаштування конкретних інвалідів.

В зв'язку з викладеним апелянтом ставиться питання про скасування постанови суду та винесення нового рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом першої інстанції та матеріалами справи встановлено, що асоціація фермерських господарств «Ольвія» на виконання ч. 3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.91р. № 875-ХІІ, зобов'язане самостійно здійснювати працевлаштування інвалідів в рахунок нормативів робочих місць. Виходячи з положень ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.91р. норматив працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача в 2005 році складав 6 інвалідів, а в 2006 році - 5 інвалідів.

Актом перевірки підприємства відповідача щодо дотримання вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», складеним посадовими особами контролюючого органу 20.11.07р. встановлено, що протягом 2005 - 2006 років звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів форми № 10-ПІ не надавалися. Загальна сума адміністративно-господарських санкцій, визначена актом перевірки, склала 25 506 грн. 05 коп., в тому числі 13 451 грн. 91 коп. за 2005 рік та 12 054 грн. 14 коп. за 2006 рік. На підставі ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»та згідно з Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Мінпраці та соціальної політики України від 15.05.07р. № 223, відповідачу нараховано пеню у розмірі 1 122 грн. 20 коп.

Виходячи із загальної чисельності працюючих відповідачу на 2005 рік визначено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в кількості 6 місць, на 2006 рік -5 робочих місць, фактично на підприємстві працювало 3 інваліди.

Вирішуючи справу судом встановлено, що відповідач протягом 2005-2006 рр. повідомляв Високопільський центр зайнятості про створені робочі місця для працевлаштування інвалідів шляхом подачі звітів за формою № 3-ПН з переліком вакансій, в тому числі і для інвалідів.

Обов'язок підприємства щодо створення робочих місць в 2005 році визначений Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»не зобов'язував позивача займатися пошуком інвалідів для працевлаштування. Відповідно факт відсутності у підприємства працівників-інвалідів у кількості 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік не є порушенням вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

За такого вимога позивача про стягнення 13 451 грн. 91 коп. санкцій за 2005 рік визнані необґрунтованими.

Щодо визначеного законодавчо обов'язку підприємства по створенню робочих місць в 2006 році встановлено, що Законом України від 06.10.2005 № 2960 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійної і трудової реабілітації інвалідів»внесеном зміни до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»та ст. 19 Закону викладено в іншій редакції, яка передбачає, що з 01 січня 2006 року підприємство зобов'язано створити робочі місця для інвалідів та самостійно здійснити працевлаштування інвалідів згідно встановлених нормативів, що відповідачем виконано не було. Відповідно останній був зобов'язаний не пізніше 15.04.2007 року самостійно сплатити штрафні санкції за невиконання нормативу працевлаштування за 2006 рік в сумі 12054 грн. 14 коп.

Такий обов'язок відповідачем не виконаний, що обумовлює застосування положень ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»в частині нарахування пені в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України від суми недоїмки.

За такого позов задоволено частково в сумі 13176 грн. 34 коп.

Колегія судів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 7,10,11,70,71 КАС України та всі процесуальні норми, передбачені адміністративним судочинством були виконані без порушень прав кожної сторони при розгляді справи.

Тому колегія суддів надходить до висновку, що при розгляді справи судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та надана правова оцінка.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству та доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 200 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів -залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Херсонської області від 22 квітня 2008 року по адміністративній справі за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Асоціації фермерських господарств «Ольвія» про стягнення 13451 грн. 91 коп. заборгованості за 2006 рік, та 13451 грн. 91 коп. заборгованості за 2005 рік -без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.

Головуючий суддя: Потапчук В.О.

Судді: Коваль М.П.

Семенюк Г.В.