
Справа № 645/1119/17
Провадження № 3/645/613/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2017 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Шарко О.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м. Харкові про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, тимчасово не працюючого, не одруженого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 22.02.2017 року, приблизно о 17 год. 20 хв. в м. Харкові по пр. Московському, 206/1, керуючи автомобілем «Mercedes-Benz Vito 109 CDI», державний номерний знак НОМЕР_1, з ознаками алкогольного сп'яніння: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей, не обрав безпечного бокового інтервалу, чим допустив зіткнення з автомобілем «Geely», державний номерний знак НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2. Автомобілі отримали механічні пошкодження, завдано матеріальну шкоду. Від проходження огляду на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку, водій ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 13.1, 2.5 ПДР України.
Даний факт підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення БР№227374 від 06.03.2017 року, БР№265924 від 22.02.2017 року, іншими письмовими матеріалами справи.
У судове засідання ОСОБА_1 не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась шляхом направлення судових повісток рекомендованою кореспонденцією за зазначеною у протоколі адресою.
Від представника ОСОБА_1 ОСОБА_3 17 травня 2017 року надійшла заява з проханням відкласти слухання справи, призначене на 22 травня 2017 року о 10 год. 40 хв., у звязку з відпусткою.
В день призначення судового засідання, а саме 22 травня 2017 року, о 09 год. 05 хв., від самого ОСОБА_1 надійшла заява з проханням відкласти слухання справи у звязку з хворобою.
Однак, суд, в порядку ст. 268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність ОСОБА_1, за наявними у справі доказами, виходячи з наступного.
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1 надійшов в провадження Фрунзенського районного суду м.Харкова 15 березня 2017 року, правопорушення були скоєні 22 лютого 2017 року, судові засідання по даній справі, призначені до 22 травня 2017 року неодноразово відкладалися.
У відповідності до ч.2ст.38 КУпАПякщо справи про адміністративні правопорушення відповідно доКУпАПчи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, у звязку з тривалим розглядом справи суд не бере до уваги зазначені вище заяви ОСОБА_1 та його представника, трактуючи їх як спробу та бажання уникнути притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.
Інший учасник даної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_2 пояснив суду, що в зазначений в протоколі час, він рухався на своєму автомобілі «Geely», державний номерний знак НОМЕР_2, в районі будинку 206, по Московському пр.-ту, у м.Харкові, у напрямку станції метро «ім.. Масельського», водій автомобіля «Mercedes-Benz Vito 109 CDI», ОСОБА_1 врізався в задню частину його автомобіля. Після зіткнення водій автомобіля «Mercedes-Benz Vito 109 CDI» залишив місце ДТП, щоб відвезти дітей додому, повернувся з двома чоловіками, один з яких сів за кермо автомобіля, однак під час ДТП за кермом був саме ОСОБА_1. В ході зясування обставин справи працівниками поліції був встановлений факт знаходження водія ОСОБА_1 в стані алкогольного спяніння.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП, судам слід враховувати, що стан спяніння встановлюють шляхом огляду правопорушника відповідно до встановленого, якщо водій ухиляється від огляду, то відповідні його дії та ознаки спяніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складені уповноваженою особою, з дотриманням вимогст. 256 КУпАПіз зазначенням в них прізвищ, адрес та підписів свідків.
Відповідно дост. 124 КУпАПпорушення учасниками дорожнього рухуправил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до вимог ч.1ст.130 КУпАПадміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України - водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно п.п. 1.6 та 1.7 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного чи іншого спяніння, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України 09.09.2009 року №400/666, зазначений огляд проводиться: уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та держспоживчстандартом; лікарем закладу охорони здоровя.
Згідно вимог ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного чи іншого спяніння, підягають оглядові на стан такого спяніння. Огляд водія провадиться з використанням спеціальних технічних засобів працівників поліції у присутності двох свідків.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення іншого учасника даної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_2, вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 130 ч.1, ст. 124 КУпАП України, оскільки він не виконав зазначені вимоги Правил, його вина доведена у повному обсязі, права правопорушника судом не порушені.
Таким чином, ОСОБА_1допустив два адміністративних правопорушення. Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Статтею 7 КУАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За ч.1 ст. 9КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
При накладанні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, його відношення до скоєного, майновий стан.
Згідно абз.3 п.28 Постанови позбавлення права керувати транспортними засобами можливо застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст.121, ч. 4 ст.122, ст.122-2, ч. 3 ст.123, статтями124і 130 КпАП( 80731-10 ). Можливості накладати на винну особу таке стягнення як додаткове цей Кодекс не надає. Суди не вправі застосовувати його й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Суд, враховуючи підвищену небезпеку правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130, ст. 124 КупАП, вважає необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП, враховуючи, що правопорушення було вчинено після внесення змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», які набрали законної сили 27.07.2016 року..
Згідно положеньст. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що на момент вчинення правопорушення складало 320 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 27, 34, 35, 248, 252, 268, 283, 284, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у межах ч.1 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп. (триста двадцять гривень).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом 10 днів з дня вручення постанови шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СУДДЯ
Фрунзенського районного суду
ОСОБА_4 ОСОБА_5