
Справа № 444/1058/17
Провадження № 3/444/540/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла з Жовківського відділення Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, паспорт КЛ № 103974, виданий Жовківським РВ ГУДМС України у Львівській області 02.12.2015 року, ідентифікаційний номер судом не встановлено
- за ст. 130 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 25.04.2017 року о 20 год. 45 хв. у м. Жовква по вул. С.Бандери, 13, керував автомобілем ВАЗ 21013, реєстраційний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного спяніння. Огляд на стан спяніння проводився за допомогою ALCOTEST Drager 6810, тест №713, 1,31‰ від 25.04.2017 року. Своїми діями порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1рекомендованим повідомленням було скеровано повістку про виклик в судове засідання, однак така повернулася на адресу суду із відміткою «За закінченням терміну зберігання». Разом з тим, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення БР №031886 від 25.04.2017 року ОСОБА_1 повідомлено про те, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Жовківському районному суді Львівської області.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
Крім того, відповідно до ст. 268 КУпАП, явка правопорушника в судове засідання не є обовязкова. А тому приходжу до переконання, про можливість розгляду справи у відсутності правопорушника.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №031886 від 25.04.2017 року; актом огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів ALCOTEST Drager 6810 від 25.04.2017 року, відповідно до якого результат огляду ОСОБА_1 на стан спяніння становить 1,31‰, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, письмовими поясненнями ОСОБА_1І, в протоколі про адміністративне правопорушення, згідно з яким останній визнає, що вживав алкоголь, зазначає, що випив 150 гр. горілки, іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння повторно протягом року.
Обставини, які б помякшували або обтяжували відповідальність правопорушника, не встановлені.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, обставини що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 2 ст. 130 КУпАП, передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафуз позбавленням права керування транспортними засобами.
При цьому, у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення, з ОСОБА_1 в дохід держави слід також стягнути судовий збір в розмірі 320 грн., що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку,в якому вчинено правопорушення.
Керуючись ч. 2 ст. 130, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400(двадцять тисяч чотириста)грн. 00 коп. - в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк3 (три )роки.
Стягнути зОСОБА_1(ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, паспорт КЛ № 103974, виданий Жовківським РВ ГУДМС України у Львівській області 02.12.2015 року, ідентифікаційний номер судом не встановлено) судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.