Єдиний державний реєстр судових рішень Суддя першої інстанції – Ісаєнко Ю.А. Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
28 жовтня 2009 року справа № 2а-7331/09/0570
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Сухарька М.Г.
Білак С.В.
при секретарі судового засідання Безруковій В.М. за участю представників: від позивача: Білецька О.О. – довіреність від 05.05.08р. від відповідача 1: від відповідача 2: Романенко О.М. – довіреність від 05.10.09р. не з’явився розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07 липня 2009р. у справі №2а-7331/09/0570 (суддя Ісаєнко Ю.А. ) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КСІ-У" до 1) Державної податкової інспекції у м. Краматорську 2) Державної податкової інспекції у Бобровицькому районі Чернігівської області про визнання дії неправомірними, визнання недійсним рішення про застосування штрафних санкцій №0001982304 від 18.05.2009р
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 07 липня 2009р. по справі №2а-7331/09/0570 задоволено частково позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "КСІ-У" до Державної податкової інспекції у Бобровицькому районі Чернігівської області, Державної податкової інспекції в м. Краматорську, внаслідок чого визнане недійсним та скасоване рішення Державної податкової інспекції в м. Краматорську № 0001982304 від 18.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю "КСІ-У". В іншій частині позовних вимог – відмовити.
В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду справи Державна податкова інспекція в м. Краматорську просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог про визнання недійсним рішення Державної податкової інспекції в м. Краматорську № 0001982304 від 18.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю "КСІ-У".
Позивач під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з’ясування обставин в адміністративній справі.
Представник відповідача 2 у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце апеляційного розгляду був повідомлений належним чином.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Відповідачем 2 була проведена перевірка залу гральних автоматів, що належить позивачеві, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, за результатами якої 05.05.2009р. складений акт № 0193/05/15/23/33792358 та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від № 0001982304 від 18.05.09р., яким згідно п.2 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1360грн. за проведення розрахункових операцій через гральний автомат, який не зареєстрований в органах ДПС і не переведений у фіскальний режим роботи.
Підставою для застосування штрафних санкцій послужив висновок відповідачів про порушення позивачем вимог п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. При здійсненні перевірки було встановлено, що в приміщенні зала гральних автоматів позивача знаходяться чотири гральних автомати, які обладнані купюроприймачами, але не обладнані запам’ятовуючими пристроями (фіскальною пам?ятю). Гральні автомати підключені до електромережі, нефіскалізовані, обладнані купюро приймачами, через які здійснюється оплата за послуги в грі.
Статтею 12 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Ліцензійні умови провадження організації діяльності з проведення азартних ігор, затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства фінансів України 18.04.2006 N 40/374, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 30 травня 2006р. за N 622/12496, за приписами п.1.2 якого гральний автомат це - механічне, електричне, електронне обладнання або пристрій, що використовується для проведення азартних ігор, результат яких визначається без участі працівника ліцензіата програмою роботи цього обладнання (пристрою) з використанням генератора випадкових чисел, який міститься всередині корпусу такого обладнання (пристрою), і сума виграшу нараховується обладнанням (пристроєм) автоматично. Тобто, дане визначення не містить в собі вказівки на те, що гральний автомат виконує фіскальні функції.
Реєстратор розрахункових операцій типу MINI-600.02 ME, що використовується позивачем, включений до Державного реєстру РРО затвердженого в редакції наказів ДПАУ від 01.07.2008р. №430 та від 10.09.2008р. №581, застосовується при наданні послуг в гральних закладах (сфера застосування - зали гральних автоматів), але не забезпечує фіскалізацію кожного грального закладу.
Згідно до ст.13 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001р. N 121 «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій” Міністерство промислової політики зобов’язано було забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть зазначеним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв (фіскальної пам'яті) для оснащення автоматів, що вже діють . Однак, нормативно обґрунтовані технічні вимоги до автоматів з продажу товарів (послуг), а також запам’ятовуючі пристрої (фіскальна пам'ять) для оснащення діючих автоматів відсутні, оскільки вимога п. 2 Постанови № 121 не виконана. Натомість, держава дозволяє суб’єктам господарювання використовувати ігрові автомати таких моделей, що підтверджується наявністю у позивача ліцензії.
З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції щодо відсутності підстав для застосування до позивача відповідальності у вигляді штрафних санкцій.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Краматорську на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07 липня 2009р. по справі №2а-7331/09/0570 - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07 липня 2009р. по справі №2а-7331/09/0570 - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 28 жовтня 2009 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 2 листопада 2009 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Гаврищук Т.Г.
Судді: Сухарьок М.Г.
Білак С.В.