Постанова № 66600250, 19.05.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.05.2017
Номер справи
826/11299/16
Номер документу
66600250
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

19 травня 2017 року № 826/11299/16

Колегія суддів Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., суддів: Арсірія Р.О., Кузьменка В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомВсеукраїнського громадського об'єднання "Українська федерація спортивного бриджу"до Міністерства молоді та спорту Українипрозобов'язання вчинити дії

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Всеукраїнське громадське об'єднання "Українська федерація спортивного бриджу" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства молоді та спорту України про зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 16.06.2015 № 2036 позивачу надано статус національної спортивної федерації, водночас, в порушення вимог статті 20 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", пункту 13 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №22 та вказаного наказу, відповідачем договору про співпрацю з позивачем не підписано.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.

Відповідач проти позовних вимог заперечив, надав суду письмові заперечення в яких просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що ним на звернення позивача надано відповідь про те, що договір про співпрацю знаходиться на опрацюванні у відповідних структурних підрозділах та після його належного опрацювання в найкоротший термін його буде підписано.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Підчас судового розгляду справи, суд,-

В С Т А Н О В И В:

16.06.2015 Міністерством молоді та спорту України видано наказ № 2036 "Про надання статусу національної спортивної федерації", яким відповідно до пункту 12 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №22 (зі змінами), та наказу Міністерства молоді та спорту України від 21.01.2014 № 102 "Про затвердження Положення про комісію для надання спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за N 210/24987, протоколу N 4 засідання комісії для надання спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу від 11.06.2015 наказано надати статус національної спортивної федерації спортивним федераціям відповідно до наведеного переліку, зокрема, Всеукраїнській громадській організації "Українська федерація спортивного бриджу".

Пунктом 2 вказаного наказу Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту наказано забезпечити: укладання протягом 10 днів договору про співпрацю з вищезазначеними спортивними федераціями; контроль за неухильним виконанням спортивними федераціями умов договору; контроль за своєчасним поданням спортивними федераціями звіту про стан виконання договору про співпрацю.

Міністерством молоді та спорту України на адресу Всеукраїнської громадської організації "Українська федерація спортивного бриджу" направлено лист від 23.06.2015 № 4851/53 "Про надання статусу національної спортивної федерації" яким з метою забезпечення своєчасного укладення договору про співпрацю між Мінмолодьспортом та Федерацією з виду спорту "спортивний бридж" згідно з пунктом 13 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №22 запропоновано у триденний строк опрацювати проект договору, який надіслано на електронну пошту Федерації.

Всеукраїнською громадською організацією "Українська федерація спортивного бриджу" надано до Міністерства молоді та спорту України узгоджений договір про співпрацю.

Всеукраїнською громадською організацією "Українська федерація спортивного бриджу" направлено до Міністерства молоді та спорту України лист від 24.05.2016, в якому, крім іншого, викладено прохання надати пояснення щодо причин непідписання договору про співпрацю.

Листом від 01.07.2016 вих. № 5909/5.2 Міністерством молоді та спорту України повідомлено Всеукраїнській громадській організації "Українська федерація спортивного бриджу", зокрема, про те, що відповідний договір про співпрацю знаходиться на розгляді у структурних підрозділах Міністерства молоді та спорту України.

Всеукраїнське громадське об'єднання "Українська федерація спортивного бриджу" звернулось до суду з позовом до щодо зобов'язання Міністерство молоді та спорту України у строк до 10 робочих днів з дня набрання чинності постановою підписати договір про співпрацю.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною першою статті 20 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" встановлено, що спортивні федерації (асоціації, спілки, об'єднання тощо) (далі - спортивні федерації) - громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості, основними завданнями яких є: забезпечення інтересів членів відповідних спортивних федерацій у сфері спорту, в тому числі сприяння захисту їх соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів; сприяння розвитку відповідного виду (видів) спорту шляхом участі у розробленні та виконанні відповідних програм; залучення різних груп населення до фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності; сприяння підготовці спортсменів національних збірних команд та забезпечення їх участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях; організація та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів; участь у здійсненні кадрового забезпечення розвитку відповідного виду (видів) спорту; сприяння розвитку міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури і спорту.

Відповідно до частин шостої та сьомої статті 20 вказаного Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, може надати спортивній федерації статус національної спортивної федерації. Статус національної спортивної федерації надається лише одній спортивній федерації з відповідного виду спорту, яка має всеукраїнський статус. Статус національної спортивної федерації інвалідів надається лише одній спортивній федерації окремо для інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку.

Згідно з частинами восьмою та дев'ятою статті 20 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" спортивні федерації із статусом національної спортивної федерації відповідно до договору з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту: забезпечують розвиток відповідного виду спорту; представляють вид спорту у відповідних міжнародних спортивних федераціях, перелік яких затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту, з урахуванням пропозицій Національного олімпійського комітету України, Національного комітету спорту інвалідів України, Спортивного комітету України, та на міжнародних спортивних змаганнях; здійснюють у визначеному порядку організацію та проведення офіційних міжнародних спортивних змагань на території України та всеукраїнських спортивних змагань; інформують центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, про проведення всіх спортивних заходів та про рейтинг спортсменів за підсумками змагань. Спортивні федерації із статусом національної спортивної федерації можуть отримувати з державного бюджету фінансову підтримку відповідно до закону на розвиток відповідного виду спорту, організацію і проведення спортивних заходів.

Пунктом 1 Положення про Міністерство молоді та спорту України затвердженого Указом Президента України від 24.07.2013 № 390/2013 встановлено, що Міністерство молоді та спорту України (Мінмолодьспорт України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мінмолодьспорт України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері, сфері фізичної культури і спорту.

Згідно з пунктом 3 вказаного Положення основними завданнями Мінмолодьспорту України є забезпечення формування та реалізація державної політики у молодіжній сфері, сфері фізичної культури і спорту, участь у формуванні та реалізація в межах своєї компетенції державної політики у сфері волонтерської діяльності.

Пунктом 12 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №22 встановлено, що рішення про надання спортивній федерації статусу національної оголошується на відкритому засіданні комісії, на яке запрошуються уповноважені учасниками конкурсу особи. Зазначене рішення оформляється протоколом, на підставі якого у п'ятиденний строк видається наказ Мінмолодьспорту.

Відповідно до пункту 13 вказаного Положення з переможцем конкурсу Мінмолодьспорт укладає протягом 10 днів після видання наказу договір про співпрацю.

Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 16.06.2015 № 2036 "Про надання статусу національної спортивної федерації" позивачу надано статус національної спортивної федерації.

Пунктом 2 вказаного наказу було наказано Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України, зокрема, забезпечити укладання протягом 10 днів договору про співпрацю з позивачем.

Лист від 23.06.2015 № 4851/53 "Про надання статусу національної спортивної федерації" відповідачем запропоновано позивачу згідно з пунктом 13 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №22 у триденний строк опрацювати проект договору, який надіслано на електронну пошту Федерації.

У позовній заяві позивач зазначає про те, що ним 24.06.2015 направлено договір про співпрацю підписаний з його сторони на адресу відповідача для відповідного розгляду та підписання, та в період з 24.06.2015 по 16.06.2016 він неодноразово звертався усно та письмово до відповідача з приводу підписання вказаного договору, водночас вказаний договір останнім підписано не було та листом №5909/5.2 від 01.07.2016 повідомлено про те, що договір про співпрацю знаходиться на розгляді у структурних підрозділах Мінмолодьспорту.

Відповідач в наданих суду запереченнях зазначив про те, що договір про співпрацю знаходиться на опрацюванні у відповідних структурних підрозділах та після його належного опрацювання в найкоротший термін його буде підписано.

Таким чином, у суду відсутні підстави для висновку про те, що відповідач відмовив позивачу у підписанні договору про співпрацю.

Відповідно частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Позивач зазначаючи в позовній заяві про те, що відповідно до положень статті 20 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", пункту 13 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №22 та наказу від 16.06.2015 № 2036 відповідач мав підписати з ним договір про співпрацю протягом 10 днів після видання зазначеного наказу, водночас позивач не оскаржує допущено відповідачем бездіяльність, з огляду на що у суду відсутні правові підстави для надання правової оцінки факту того, що відповідачем, як станом на момент звернення позивача з позовом до суду, так і станом на момент розгляду справи судом договір про співпрацю з позивачем не підписаний.

Доказів на підтвердження факту визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо непідписання договору про співпрацю позивачем суду надано не було, як і не було зазначено про наявність відповідного факту.

При цьому суд звертає увагу на те, що враховуючи положення статей 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем пропущено строк на оскарження бездіяльності відповідача щодо непідписання у десятиденний строк з дня видання наказу від 16.06.2015 № 2036 договору про співпрацю.

З огляду на зазначене, а також враховуючи те, що відповідачем не було відмовлено позивачу у підписанні договору про співпрацю, у той час, як бездіяльність щодо непідписання відповідного договору в судовому порядку не оскаржена та не визнана протиправною, суд дійшов висновку про те, що позовна вимога щодо зобов'язання відповідача підписати договір про співпрацю з позивачем є необґрунтованою та не підлягає задоволенню.

Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя О.П. Огурцов

Судді Р.О. Арсірій

В.А. Кузьменко