
17.05.2017 227/4439/15-ц
У Х В А Л А
17 травня 2017 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С. вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за поданням начальника відділу Державної виконавчої служби Добропільського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 за кордон України,
В С Т А Н О В И В:
16 травня 2017 року до суду надійшло подання начальника відділу Державної виконавчої служби Добропільського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон України ОСОБА_1
Вважаю, що вказане подання слід залишити без руху виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
У п. 2 глави ХІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, яка затверджена Наказом МЮУ від 02.04.2012 № 512/5, містяться вимоги до подання про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон України.
Як вбачається зі змісту наданого до суду подання, воно даним вимогам не відповідає.
Так, у поданні має зазначатись відомості про виконавче провадження (найменування, дата, номер виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, орган (посадова особа), який (яка) видав(ла) виконавчий документ, резолютивна частина рішення, номер виконавчого провадження згідно з автоматизованою системою виконавчого провадження, дата відкриття виконавчого провадження тощо). Проте, у супереч вказаним вимогам, у поданні відсутні дані щодо дати відкриття виконавчого провадження.
Крім того, у поданні не зазначено громадянство боржника (керівника юридичної особи - боржника) (за наявності таких даних).
Також у поданні відсутнє обґрунтування ухилення боржника від виконання своїх зобовязань (зобовязань боржника - юридичної особи).
У супереч вимогам п.2 глави ХІІІ вищевказаної Інструкції, до подання не додано копії виконавчого документа, постанови про відкриття виконавчого провадження. За необхідності до подань державного виконавця, приватного виконавця можуть додаватися копії інших документів.
Про направлення до суду подання щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду виконавець повідомляє боржника.
З внесеного подання та доданих до нього додатків не вбачається, що боржник належним чином повідомлений про звернення державного виконавця з відповідним поданням.
Згідно ч. 8 ст. 8 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
З огляду на те, що вказані вище недоліки в оформленні подання є перешкодами для прийняття його до розгляду, та порядок їх усунення не врегульовано ст. 377-1 ЦПК України вважаю за можливе застосувати положення ст.ст. 119, 121 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За правилами ч. 2 ст. 121 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин подання підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст..121 ЦПК України, положеннями Інструкціїз організації примусового виконання рішень, яка затверджена Наказом МЮУ від02.04.2012 № 512/5,
УХВАЛИВ:
Подання начальника відділу Державної виконавчої служби Добропільського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 за кордон України - залишити без руху.
Повідомити начальника відділу Державної виконавчої служби Добропільського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про необхідність виправити зазначені в ухвалі недолікив строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ним копії цієї ухвали.
Роз'яснити державному виконавцю, що в разі неусунення недоліків у встановлений строк, подання буде вважатися неподаним та йому повернуто.
Суддя Л.С. Мацишин
17.05.17