ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18.07.06 Справа № 10/376.
Суддя Мінська Т.М.,
розглянувши матеріали справи за позовом
Прокурора м.
Первомайська в інтересах Державної податкової інспекції
у м.
Первомайську
до Суб'єкта
підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Первомайськ
про
стягнення 2700 грн. 00 коп.
Представники сторін:
Прокурор -
Негієвич І.В.;
від позивача
- Золотарьов О.І. - ст.держ.подат.інспектор, довіреність № 3474/10-010-290 від
14.11.05.;
від відповідача - ОСОБА_2,
довіреність № б/н від 14.07.06.
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача на користь Державного бюджету фінансової
санкції в сумі 2700 грн. 00 коп.
Відповідач не заперечує факт знаходження тютюнових виробів в торговому
приміщенні, але просить зменшити розмір
фінансової санкції.
Позивач
звернувся до суду відповідно до ст. 12 ГПК України. Спір згідно положень ст. 17
Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАСУ) підвідомчий
адміністративному суду і згідно ст. 6 розділу VII "Прикінцеві та перехідні
положення" КАСУ підлягає розгляду господарським судом за правилами КАСУ.
Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, суд
в с т а н о в и в:
05.04.2006.
працівниками ДПІ в м. Первомайську (позивача у справі) на підставі посвідчень проведено перевірку господарської одиниці -кіоску, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1 (відповідачу у справі), про що
складено акт № НОМЕР_1.
В акті перевірки зазначено, що перевіркою
встановлено факт реалізації тютюнових
виробів - сигарети «Бонд» в кількості 1
пачка за ціною 2 грн. 20 коп., без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
Висновок
перевірки: ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і
плодового, алкогольних напоїв та
тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995. (надалі - Закон 481), ст.6 Декрету КМУ "Про
акцизний збір" від 26.12.1992. №18-92.
На підставі вищезазначеного акту перевірки, 14.04.2006. ДПІ в м. Первомайську прийнято рішення № НОМЕР_2 про застосування до приватного підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій, передбачених абзацами 5, 12 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання
виробництва і обігу спирту етилового,
коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995., в сумі 1700 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності
ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, 1000 грн. - за роздрібну торгівлю тютюновими
виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби,
встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.
Дане
рішення вручено відповідачу 14.04.2006.
Відповідач не заперечує факт порушення, але просить врахувати, що тютюнові вироби придбала на прохання пенсіонерів. Також відповідач просила викликати свідків, які можуть підтвердити цей факт. Клопотання про виклик свідка було відхилено,
оскільки для вирішення справи не має
значення для кого були придбані тютюнові вироби.
Оцінивши всі обставини справи в їх
сукупності і відповідність позовних вимог діючому законодавству, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими частково в сумі 1700 грн. огляду на наступне:
Згідно
абзацу 5 частини 2 ст. 17 Закону 481 до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції
у вигляді штрафів у разі:
оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії
товару, але не менше 1700 гривень.
Факт роздрібної торгівлі тютюновими
виробами без наявності ліцензії доведений матеріалами справи, не спростований відповідачем.
Відповідно до частини 3 ст. 17 Закону 481 зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Згідно частини 5 ст. 17 Закону 481 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. N 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону
України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і
плодового, алкогольних напоїв та
тютюнових виробів" (надалі
-Постанова 790) встановлено, що у
разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на
підставі рішення суду.
Позовні вимоги
в частині стягнення 1700 грн. визнаються
обґрунтованими.
Згідно абзацу 12 частини 2 ст. 17 Закону 481 фінансові санкції у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за
цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Відповідно до
п. 43 Порядку заняття торгівельною діяльністю і правил торговельного
обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України
від 08.02.1995р. № 108, продаж товарів суб'єктами господарської діяльності
здійснюється за цінами, що встановлюються відповідно до чинного законодавства.
Згідно ст. 6 Декрету КМУ "Про акцизний збір" від
26.12.1992. №18-92 максимальні роздрібні ціни встановлюються або шляхом декларування цих максимальних цін виробником або
імпортером до центрального органу державної податкової служби України або центрального органу державної митної служби України або встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на
підакцизні товари можуть наноситись на споживчу упаковку таких товарів разом з датою їх виробництва.
Згідно Заключних положень Закону 481 термін, з якого на пачки, коробки та сувенірні коробки тютюнових виробів
наносяться максимальна роздрібна ціна та дата їх виготовлення, визначається виробником або імпортером тютюнових виробів самостійно. При цьому з 1 липня 2005 року
виробництво та імпорт тютюнових виробів, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких не нанесені
максимальна роздрібна ціна та дата їх виготовлення, забороняються.
Вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 1 липня 2005 року
тютюнові вироби, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких не зазначено максимальної роздрібної ціни та
дати їх виготовлення, знаходяться в обігу до 1 липня 2006 року.
За наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється
за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та
сувенірних коробках.
В акті перевірки не зазначено чи були вказані максимальні роздрібні ціни на сигарети «Бонд» на
упаковці, не вказаний виробних цих тютюнових виробів, а також повна назва, що позбавляє можливості зробити висновок про завищення максимальних роздрібних цін. Наданий позивачем перелік максимальних роздрібних цін, доведений позивачу Регіональним
управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного і контролю за
виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Луганській
області, не може бути прийнято судом як належний доказ по справі, з огляду на вищезазначені положення ст. 6 Декрету КМУ "Про акцизний збір" та заключні положення Закону 481. З огляду на вищезазначене, неможливо визнати доведеним факт завищення максимальних роздрібних
цін на тютюнові вироби без дослідження в акті перевірки обставин чи зазначені на упаковці ціни чи ні.
За таких обставин позовні вимоги щодо
стягнення з відповідача штрафу в сумі 1700 грн. визнаються судом обґрунтованими, в задоволенні решти вимог слід відмовити.
Оцінивши всі вищевикладені обставини, суд закінчив розгляд справи в судовому засіданні 18.07.2006. і постановив задовольнити позов частково.
Відповідно до
п. 4 ст. 94 КАСУ у справах, в яких позивачем
є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу
адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18.07.2006. проголошено вступну і резолютивну
частини постанови.
На підставі викладеного та, керуючись
ст.ст. 18, 158 -163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, що
мешкає за адресою: АДРЕСА_2, код ДРФО НОМЕР_3
в доход Державного бюджету України, одержувач ВДК в м. Первомайську, код одержувача 24053509 на рахунок № 31115106600054 в УДК в Луганській області , МФО
804013, код платежу 23030300 фінансові санкції в сумі 1700 грн.
3. В решті
вимог в задоволенні відмовити.
Постанова набирає законної сили після
закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було
подано. Якщо було подано заяву про
апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк
встановлений КАС України, постанова
набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної
сили, якщо її не скасовано, після
закінчення апеляційного розгляду скарги.
Про апеляційне
оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження
і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про
апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного
суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову. Копії апеляційної скарги одночасно
надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про
апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з
дня складення постанови в повному
обсязі. Апеляційна скарга на постанову
суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне
оскарження.
Постанова в
повному обсязі складена 24.07.2006.
Суддя Т.М.Мінська