Постанова № 66296889, 28.04.2017, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
28.04.2017
Номер справи
522/7460/17
Номер документу
66296889
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

28.04.2017

№ 522/7460/17

№ 1-«кс»/522/7666/17

УХВАЛА

Іменем України

28 квітня 2017 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Кушніренко Ю.С.

при секретарі Радецькій Г.Д.

за участю прокурора Шивцова В.М.

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Одеській області Паєвської О.А., погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_1, про арешт майна, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017160000000502 від 19.04.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.1 ст.366, ч. 3 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СУ ГУ НП в Одеській області Паєвська О.А. звернулась до слідчого судді із клопотанням, погодженим з прокурором, про арешт майна, в якому просить накласти арешт на майно із забороною розпоряджатись, а саме: на нерухоме майно зареєстроване за ОСОБА_2 на праві приватної спільної часткової власності - 3/16 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_1.

В обґрунтування поданого клопотання стороною кримінального провадження зазначено, що слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017160000000502 від 19.04.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.1 ст.366, ч. 3 ст. 212 КК України, за фактом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, умисне ухилення від сплати зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у складі злочинної організації, а також участь у тяжких та особливо тяжких злочинах, вчинюваних злочинною організацією.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3 приблизно у 2011 році за попередньою змовою з ОСОБА_4, ОСОБА_5 та іншими невстановленими особами організовано злочинну організацію з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема умисного ухилення від сплати податків, зборів (обовязкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, фіктивного підприємництва, організації підроблення первинних фінансово-господарських документів.

Суть діяльності злочинної організації полягала у створенні та реєстрації ряду фіктивних субєктів підприємницької діяльності (юридичних осіб резидентів та нерезидентів) з метою прикриття незаконної діяльності, повязаної із ввезенням на територію України та розповсюдженням нафтопродуктів, відкриттям митних складів на нафтобазах, розташованих у різних областях України, для розміщення на них нафтопродуктів та їх митного оформлення, документальним оформленням фіктивного вивезення нафтопродуктів за територію України, реалізацією нафтопродуктів підприємствам - нафтотрейдерам (резидентам України), організацією підроблення первинних фінансово-господарських документів щодо здійснення продажів нафтопродуктів; зарахуванням, списанням та переведенням безготівкових коштів, які надійшли на банківські рахунки фіктивних підприємств, подальшої легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, координацією та сприянням незаконній діяльності службовими особами Державної митної служби України.

Метою злочинної організації ОСОБА_3 було отримання незаконного збагачення за рахунок коштів, не сплачених до державного бюджету у вигляді обовязкових податків, зборів та платежів, які мали б бути сплачені у випадку випуску у вільний обіг на митній території України імпортованих нафтопродуктів.

Взявши на себе функцію загального керівництва злочинною організацією, ОСОБА_3 залучив до участі в ній довірених осіб із свого найближчого оточення ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які мали відповідну кваліфікацію, а також достатній досвід роботи у сфері нафтопереробки, перевалки нафтопродуктів та їх оптової реалізації, а також осіб з достатнім досвідом управління субєктами господарювання, діяльність яких, зокрема, повязана із здійсненням будь-яких операцій із нафтопродуктами.

Залучивши вказаних осіб до вчинення злочинів у склад злочинної організації, ОСОБА_3 доручив їм виконувати функції керівників окремих структурних підрозділів злочинної організації, самостійно планувати вчинення окремих тяжких та особливо тяжких злочинів відповідно до напрямів діяльності підконтрольного їм напрямку, здійснювати пошук та залучати до участі у злочинній організації інших членів, здійснювати пошук та організовувати придбання субєктів підприємницької діяльності, а також засобів транспортування нафтопродуктів з метою їх використання в злочинній схемі, створювати її окремі структурні підрозділи та розпоряджатися незаконно отриманим прибутком як в його власних інтересах, так і в інтересах учасників злочинної організації.

Кожен керівник структурного підрозділу злочинної організації був обізнаний із загальним планом діяльності організації щодо сфер та напрямів вчинення злочинів, знав, які конкретно функції згідно з єдиним планом покладаються безпосередньо на нього та підконтрольний йому структурний підрозділ злочинної організації, а також те, що інші очевидні і обовязкові для вчинення злочинів пункти плану виконуються іншими учасниками цієї злочинної організації.

За замислом ОСОБА_3, осередки зазначеної злочинної організації повинні були діяти у різних регіонах держави, виконуючи відведені їм функції щодо ввезення на митну територію України від імені створених його злочинним угрупуванням офшорних компаній та фіктивних підприємств нафтопродуктів під виглядом їх транзиту з подальшим розміщенням зазначених нафтопродуктів на митних складах, розташованих у різних областях України, реалізацією вказаних не розмитнених нафтопродуктів із цих митних складів вітчизняним оптовим покупцям без сплати до державного бюджету відповідних податків, зборів і платежів та оформлення при цьому фіктивних документів щодо вивозу нафтопродуктів за межі митної території України.

Така схема була обрана ОСОБА_3 та членами його злочинної організації, оскільки згідно ст. 90 Митного кодексу України, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Для виконання плану злочинної організації, ОСОБА_5, ОСОБА_4 та інші невстановлені слідством співучасники злочинної діяльності, з відома і згоди ОСОБА_3, залучили ОСОБА_6, ОСОБА_2 і ОСОБА_7, які ознайомившись із загальним планом вчинення злочинів, з корисливих мотивів погодились на пропозицію співучасників злочинної діяльності вчиняти особливо тяжкі та інші злочини у складі злочинної організації.

Зокрема, у вересні 2013 року, в невстановленому місці запропонували ОСОБА_2 прийняти участь у вчиненні злочинів, повязаних з підробленням та використанням завідомо підроблених документів, в ухиленні від сплати податків.

На ОСОБА_2, відповідно до його ролі у злочинній організації, покладались функції загального керівництва ПАТ «Одеський НПЗ», укладення договорів з підконтрольними злочинній організації офшорними компаніями «SOPREMA TRADING LTD», «KSANDRO ENTERPRISE Ltd», «FREMINGHAM INVESTMEN CORP», оформлення та використання документів щодо надходження на ПАТ «ОНПЗ» для переробки імпортних нафтопродуктів, поміщення їх в переробку та фіктивного вивезення з підприємства в порядку реекспорту, а також вивезення в порядку реекспорту продуктів переробки імпортної сирої нафти.

Згідно розробленого ОСОБА_3 злочинного плану, доведеного до відома ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та інших членів злочинної організації, діяльність структурного підрозділу злочинної організації під назвою - «Одеський нафтопереробний завод» мала здійснюватися наступним чином: на ПАТ «ОНПЗ» від підконтрольних ОСОБА_3 офшорних компаній «KSANDRO ENTERPRISE» (Британські Віргінські Острови) та «FREMINGHAM INVESTMEN CORP» (ОСОБА_8) надходили нафтопродукти, а від компанії «SOPREMA TRADING LTD» (Британські Віргінські Острови) сира нафта та присадки (МТБЕ) для їх переробки начебто як давальницької сировини, з подальшим фіктивним вивезенням продуктів переробки за межі митної території України в митному режимі «реекспорт», через ТОВ «Лагуна-Рені» в порту «Рені», а також через морські порти «Ізмаїл» і «Херсон» та інші.

Насправді ж, отримані від підконтрольних офшорних підприємств товарно-матеріальні цінності (далі ТМЦ) планувалось випускати у вільний обіг на території України за допомогою підприємств групи компаній «ВЕТЕК», «ГазУкраїна-2009», «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» та інших, без сплати обовязкових митних платежів і зборів, шляхом виготовлення підроблених документів про нібито вивезення їх за межі митної території України в режимі «реекспорт» або взагалі без здійснення реекспорту та зміни митного режиму.

В подальшому, на виконання розробленого ОСОБА_3 злочинного плану, діючи згідно покладених на нього функцій та на виконання вказівки ОСОБА_5, ОСОБА_2 17.10.2013, як виконавчим директором ПАТ«Одеський НПЗ» (Виконавець), укладено з компанією «FREMINGHAM INVESTMEN CORP» (Замовник) в особі уповноваженого представника ОСОБА_9, яка діяла на підставі довіреності від 20.09.2013, договір №12/10/13-РТ-РВ від 17.10.2013 на виконання робіт з переробки пічного палива та прямогонного бензину і виробництва нафтопродуктів з додатками від 17.10.2013 та додаткову угоду №1 від 05.12.2013 до вказаного договору, додатки №2 та №13 до зазначеного договору у новій редакції від 05.12.2013.

Крім того, 21.11.2013 між ПАТ «Одеський НПЗ» (Виконавець) в особі виконавчого директора ОСОБА_2 та компанією «KSANDRO ENTERPRISE Ltd» (Замовник) в особі уповноваженого представника ОСОБА_10, яка діяла на підставі довіреності від 12.11.2013, укладено договір №21/11/13-РТ-РВ з додатками від 21.11.2013, а також додаткові угоди до вказаного договору №1 від 21.11.2013 та №2 від 18.12.2013, додаток №2 від 18.12.2013 до договору №21/11/13-РТ-РВ від 21.11.2013.

Генеральним директором ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_6 та виконавчим директором ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, які діяли у складі злочинної організації та були обєднані єдиним умислом з іншими її учасниками, відповідно до розробленого плану 05.09.2013 за №3.2-07/2260 і 26.09.2013 за №3.2-07/2504, відповідно, до Південної митниці Міндоходів, в порядку ст.149 МК України, подано заяви про отримання дозволу на переробку на митній території нафти та нафтопродуктів, під зобовязання належного митного оформлення продуктів переробки.

Після надання Південною митницею Міндоходів дозволів за вказаними заявами, на підставі актів здачі-приймання нафти, підписаних ОСОБА_2 та ОСОБА_7 «Нафта сира (RUSSIAN EXPORT BLEND CRUDE OIL)» у кількості 643 129 951 кг надійшла для переробки до потужностей ПАТ «Одеський НПЗ».

Доставка «Простого ефіру ациклічного: метилтретбутиловий ефір (МТБЕ)» у кількості 7 212 412 кг до ПАТ «ОНПЗ» відбувалась залізничним транспортом з ПрАТ «Іллічівський паливний термінал» м. Іллічівськ до ст.Одеса-Застава1 Од, залізнична гілка ПАТ «Одеський НПЗ». Відвантаження зазначених обємів сировини відбувалось на підставі актів приймання нафтопродукту підписаних ОСОБА_2, актів приймання-передачі сировини у переробку, підписаних ОСОБА_2

Отримавши від «SOPREMA TRADING LTD» вказаний загальний обєм нафти та ефіру, діючи відповідно до встановленого плану та у складі злочинної організації, посадові особи ПАТ «ОНПЗ» ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_6 та інші члени злочинної організації після переробки даної давальницької сировини усі похідні ТМЦ (крім продукту переробки ефіру, завезеного за ВМД №500060705/2013/1252 від 15.10.2013, №500060705/2013/1194 від 07.10.2013, №500060705/2013/1308 від 25.10.2013, №500060705/2013/1309 від 25.10.2013) реалізували на території України із використанням підконтрольних юридичних осіб-резидентів, які входили до групи компаній «ВЕТЕК», «ГазУкраїна-2009», «Східно-європейська паливно-енергетична компанія». В той же час, в строки передбачені ч. 2 статті 151, ч. 1 статті 160 Митного кодексу України, вони митний режим переробки даної сировини не завершили, реекспорту чи поміщення в інших митний режим продуктів нафтопереробки не здійснили, в порушення вимог ст.260 Митного кодексу України та Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450, додаткову декларацію на товари, переміщені за періодичною митною декларацією не подали.

У відповідності до вимог ч. 190.1 статті 190 Податкового кодексу України, в разі невиконання у строки, встановлені Митним кодексом України, заходів щодо завершення митних режимів, в яких надано звільнення або умовне звільнення від оподаткування, виникає обовязок зі сплати податку на додану вартість.

Таким чином, виконавчий директор ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, який діяв у складі злочинної організації та був обєднаний єдиним умислом з іншими її учасниками, порушивши вимоги ч.2 ст.71, ч.1,2 ст.151, ч.1 ст. 154, ст.260, ч.4 ст.296 Митного кодексу України, п.190.1 ст.190, п.213.3.3 ч.213.3 ст.213, ч.218.3 ст.218, п.206.16 ст.206 Податкового кодексу України, умисно ухилився від сплати митних платежів за митними деклараціями типу ІМ51ДР (товар - «Нафта сира» (RUSSIAN EXPORT BLEND CRUDE OIL)) на загальну суму 849939036,26 грн., зокрема податок на додану вартість у сумі 849939036,26 грн., товар - «Простий ефір ациклічний: метилтретбутиловий ефір (МТБЕ)» на загальну суму 8 659 106, 43 грн., зокрема податку на додану вартість у сумі 8 659 106, 43 грн., митних платежів за митними деклараціями типу ІМ51РР на загальну суму 104256247,73 грн. зокрема податок на додану вартість у сумі 104256247,73 грн.

Таким чином, виконавчий директор ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, діючи в порушення зазначених вимог законодавства, спільно з іншими учасниками злочинної організації та відповідно до відведеної йому ролі в організації, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність і бажаючи уникнути виконання зобовязань перед Державним бюджетом, а саме сплачувати обовязкові податки та збори, усвідомлюючи та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, обовязкових платежів і ненадходження їх до бюджету, бажаючи їх настання, порушив вимоги ч.2 ст.71, ч.1 ст.93, ч.3,4 ст.102, ч.1 ст.263 та ч.4 ст.296 Митного кодексу України, та п.190.1 ст.190, п.п.213.3.3 п.213.3 ст.213, п.218.3 ст.218, п.п.242.1.4 п.242.1 ст.242, п.244.2 ст.244 Податкового кодексу України, умисно ухилився від сплати митних платежів на загальну суму 273756587,98грн., у тому числі: ввізне мито 0,00грн., акцизний податок 108304230,56грн., екологічний податок 4317599,53грн., податок на додану вартість 161134757,89грн.

Встановлено, що ПАТ «Одеський НПЗ» не здійснено реекспорт продуктів переробки, відповідно до вимог глави 23 МКУ, та не вжито заходів щодо завершення митного режиму стосовно нафтопродуктів у кількості 82549849 кг та 28096327 кг, отриманих від компанії «KSANDRO ENTERPRISE LTD».

Отримавши від «KSANDRO ENTERPRISE LTD» вказаний загальний обєм нафтопродуктів, діючи відповідно до встановленого плану та у складі злочинної організації, посадові особи ПАТ «ОНПЗ» ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_6 в строки, передбачені Законом, митний режим переробки не завершили, реекспорту чи поміщення в інших митний режим продуктів нафтопереробки не здійснили, в порушення вимог ст.260 Митного кодексу України та Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450, не подали додаткову декларацію на товари, переміщені за періодичною митною декларацією. Отримані нафтопродукти реалізовано на території України через підконтрольні підприємства-резиденти, які входили до групи компаній «ВЕТЕК», «ГазУкраїна-2009», «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» без сплати обовязкових митних платежів, податків і зборів.

Таким чином, виконавчий директор ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, на виконання вказівок ОСОБА_11 та інших членів злочинної організації в порушення зазначених вимог законодавства, відповідно до відведеної йому ролі, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність і бажаючи уникнути виконання зобовязань перед Державним бюджетом, а саме сплачувати обовязкові податки та збори, усвідомлюючи та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, обовязкових платежів і ненадходження їх до бюджету, бажаючи їх настання, порушив вимоги ч ч.2 ст.71, ч.1,2 ст.151, ч.1 ст. 154, ст.260, ч.4 ст.296 Митного кодексу України, п.190.1 ст.190, , п.213.3.3 ч.213.3 ст.213, ч.218.3 ст.218, п.206.16 ст.206 Податкового кодексу України, умисно ухилився від сплати митних платежів (за митними деклараціями типу ІМ51АА) на загальну суму загальну суму 252296013,25 грн., у тому числі: акцизний податок у сумі 98150186,54 грн., екологічний податок у сумі 4360582,68 грн., податок на додану вартість в сумі 149 785 244,03 грн., а також митних платежів (за митними деклараціями типу ІМ51ДР) на загальну суму 126076921,35 грн., у тому числі: ввізне мито 0,00грн., акцизний податок у сумі 63177445,16 грн., екологічний податок у сумі 2244896,53 грн., податок на додану вартість у сумі 60654579,66 грн.

Крім того, діючи у рамках №17/10/13-PT-PB від 17.10.2013 між «FREMINGHAM INVESTMENT CORP» та ПАТ «Одеський НПЗ», виконавчим директором ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2 згідно відведеної йому злочинної ролі 24.10.2013 до Південної митниці Міндоходів, в порядку ст.149 МК України, подано заяви про отримання дозволу на переробку на митній території нафти та нафтопродуктів №3.2-07/2840 під зобовязання належного митного оформлення продуктів переробки. 24.10.2013, за зазначеними заявами отримано дозвіл на переробку нафтопродуктів на митній території України строком до 24.10.2014.

Зазначена сировина «легкий дистилят нафтовий, прямогонний бензин» в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року у кількості 31 594 001 кг була поміщена в митний режим переробки на митній території України шляхом подання ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» 23 митних декларацій типу ІМ51ДР, з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами відповідно до ч.1 ст.148 МКУ.

Вказана сировина надійшла до ПАТ «Одеський НПЗ» залізничним та автомобільним транспортом з ООО «Агенство «Трайтон Сервіс Україна», ТОВ«Зовнітрансгаз» та зливалась до резервуарів заводу на підставі актів зливу, підписаних ОСОБА_2

За результатами переробки, між «FREMINGHAM INVESTMENT CORP» та ПАТ «Одеський НПЗ» складались акти виконаних робіт підписаних ОСОБА_2

Однак, обєм нафтопродуктів за митними деклараціями №500060705/2013/1495 від 29.11.2013, №500060705/2013/107 від 15.01.2014, №500060705/2013/299 від 06.02.2014, №500060705/2013/366 від 14.02.2014 в загальній кількості 310730 кг в порушення положень Митного кодексу України та Податкового кодексу України не був поміщений у митний режим реекспорту, або інший митний режим, а був реалізований на території України через підконтрольні підприємства резиденти, які входили до групи компаній «ВЕТЕК», «ГазУкраїна-2009», «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» та інші невстановлені фіктивні підприємства, без сплати митних та інших платежів.

Таким чином, виконавчий директор ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, діючи в порушення зазначених вимог законодавства, відповідно до відведеної йому ролі у складі злочинної організації, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність і бажаючи уникнути виконання зобовязань перед Державним бюджетом, а саме сплачувати обовязкові податки та збори, усвідомлюючи та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, обов?язкових платежів і ненадходження їх до бюджету, бажаючи їх настання, діючи спільно з іншими співучасниками злочину, порушив вимоги ч.ч. 2 ст. 71, ч. 1,2 ст. 151, ч. 1 ст. 154, ст.260, ч.4 ст.296 Митного кодексу України, п.190.1 ст.190, , п.213.3.3 ч.213.3 ст.213, ч.218.3 ст.218, п.206.16 ст.206 Податкового кодексу України, умисно ухилився від сплати митних платежів на загальну суму 1131471,19 грн., у тому числі: ввізне мито 0,00грн., акцизний податок у сумі 618265,31 грн., податок на додану вартість у сумі 513205,89 грн.

Крім того, ОСОБА_2, ОСОБА_7 та ОСОБА_6, діючи відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на реалізацію не розмитнених нафтопродуктів, отримані від підконтрольних ОСОБА_3 офшорних компаній «KSANDRO ENTERPRISE», «FREMINGHAM INVESTMEN CORP» «SOPREMA TRADING LTD», нафту та нафтопродукти оформлювали на ПАТ «ОНПЗ» для переробки з подальшим фіктивним вивезенням в режимі «реекспорт» на підставі підробленої товарно-транспортної документації через підконтрольне злочинній організації підприємство ТОВ «Лагуна-Рені», звідки перероблена продукція начебто відправлялась за кордон за митними деклараціями типу ЕК 11 ДР.

Так, в період 12.11.2013 по 03.02.2014 отриману відповідно до зовнішньоекономічних договорів від «KSANDRO ENTERPRISE», «FREMINGHAM INVESTMEN CORP», «SOPREMA TRADING LTD» готову продукцію у вигляді бензину автомобільного та дизельного палива у загальній кількості 145 786 945 кг поміщено в митний режим «реекспорт» шляхом подання ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» 34митних декларацій типу ЕК11РР з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами.

У подальшому, з метою надання процесу «реекспорту» реального вигляду, посадові особи ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» документально оформлювали фіктивну доставку автомобільним транспортом начебто перероблених нафтопродуктів до ТОВ «Лагуна-Рені» для подальшої імітації вивозу ТМЦ за митну територію України.

Для надання своїй злочинній діяльності вигляду реальної господарської, службові особи ТОВ «Лагуна-Рені», у період з 13.11.2012 до 02.01.2014, уклали договори про надання послуг з перевантаження нафтопродуктів з компаніями-нерезидентами «SOPREMA TRADING LTD», «FREMINGHAM INVESTMENT CORP» та «KSANDRO ENTERPRISE LTD» а також підписали доповнення і додатки до вказаних договорів та зміни до додатків.

При цьому, службові особи ТОВ «Лагуна-Рені», у звязку з фактичною відсутністю завозу та перевалки нафтопродуктів, отримували на електронну пошту від невстановлених досудовим розслідуванням осіб списки автотранспорту, яким начебто доставлено нафтопродукти на ТОВ «Лагуна-Рені» для перевантаження на танкера, а також електронні копії міжнародних товарно-транспортних накладних (CMR) на вантаж.

Надалі документально оформлювалась неіснуюча доставка автомобільним автотранспортом до ТОВ «Лагуна-Рені» нафтопродуктів, які начебто перевантажувались прямим способом у судна «Atlantic Carrier», «Bianka-K», «Maria-K», «Brigitte К», «Ingul», а також несамохідні баржі «Tank-57», «Tank-58», «Eiltank-547», для подальшої відправки вантажоодержувачу за межі митної території України, шляхом складання фіктивних документів, а саме: приймальних актів та розхідних відомостей по приймальним актам.

Насправді, отримавши від «SOPREMA TRADING LTD», «FREMINGHAM INVESTMENT CORP», «KSANDRO ENTERPRISE LTD» вказаний загальний обєм нафти та нафтопродуктів, діючи відповідно до встановленого плану та у складі злочинної організації посадові особи ПАТ«ОНПЗ» ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_6 та інші члени злочинної організації, після переробки даної давальницької сировини, похідні ТМЦ (бензин та дизельне паливо) в кількості 145786 945 кг реалізували на території України із використанням підконтрольних юридичних осіб-резидентів, які входили до групи компаній «ВЕТЕК», «ГазУкраїна-2009», «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» та інші невстановлені фіктивні підприємства, без сплати митних та інших платежів.

Таким чином, виконавчий директор ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, діючи в порушення зазначених вимог законодавства, відповідно до відведеної йому ролі, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність і бажаючи уникнути виконання зобовязань перед Державним бюджетом, а саме сплачувати обовязкові податки та збори, усвідомлюючи та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, обов?язкових платежів і ненадходження їх до бюджету, бажаючи їх настання, порушив вимоги ч.2 ст.71, ч.1,2 ст.151, ч.1 ст. 154, ч.4 ст.296 Митного кодексу України, п.190.1 ст.190, п.206.16 ст.206, п.213.3.3 ч.213.3 ст.213, ч.218.3 ст.218, Податкового кодексу України, умисно ухилився від сплати митних платежів на загальну суму 506926578, 00 грн., у тому числі: екологічний податок 9447996,5грн., акцизний податок у сумі 211036948, 5 грн., податок на додану вартість у сумі 286441 633 грн.

Отже, виконавчий директор ПАТ «Одеський НПЗ» ОСОБА_2, діючи в складі злочинної організації, будучи обєднаний єдиним умислом з іншими її учасниками, в порушення зазначених вимог законодавства, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність і бажаючи уникнути виконання зобовязань перед Державним бюджетом, а саме сплачувати обовязкові податки та збори, усвідомлюючи та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді несплати податків, обовязкових платежів і ненадходження їх до бюджету, бажаючи їх настання, порушили вимоги ч.2 ст.71, ч.1,2 ст.151, ч.1 ст. 154, ст.260, ч. 4 ст.296 Митного кодексу України, п.190.1 ст.190, , п.213.3.3 ч.213.3 ст.213, ч.218.3 ст.218, п.206.16 ст.206 Податкового кодексу України, умисно ухилився від сплати митних платежів на загальну суму 2123041 962, 19 грн., у тому числі: акцизний податок у сумі 481287 076, 07 грн., екологічний податок у сумі 20371 075, 23 грн., податок на додану вартість у сумі 1621383 810, 88 грн.

Приймаючи до уваги те, що арешт може бути накладено на нерухоме майно, яке перебуває у власності у підозрюваного, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову, а в ході досудового розслідування встановлено, що у власності підозрюваного ОСОБА_2 перебуває нерухоме майно, з метою забезпечення конфіскації майна, забезпечення поданого в майбутньому цивільного позову, слідчий вважав необхідним накласти арешт на нерухоме майно, зареєстроване за ОСОБА_2 на праві приватної спільної часткової власності - 3/16 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_1.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав повністю, посилаючись на викладене в ньому, просив задовольнити.

Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Як визначено ч. 1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2ст. 170 КПК Українивизначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

20.04.2017 складено повідомлення про підозру ОСОБА_2 у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст.212, ч. 1 ст. 255 КК України.

На теперішній час ОСОБА_2 переховується від органів досудового розслідування.

Санкція ч.3 ст.212 КК України передбачає кримінальну відповідальність у виді штрафу від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Одночасно з цим, згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за ОСОБА_2 на праві приватної спільної часткової власності зареєстровано 3/16 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_1.

Таким чином, майно належне підозрюваному ОСОБА_2, у разі його засудження за вчинення зазначеного злочину, може бути звернене стягнення.

Отже майно, яке може бути реалізоване, підлягають арешту на підставі п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України. Доказами наявності відповідного майна у підозрюваного ОСОБА_2 є зокрема інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 85968921, згідно якої у власності громадянина ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1), на праві приватної спільної часткової власності зареєстровано 3/16 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_1.

Таким чином, з огляду на конкретні обставини справи та кваліфікацію кримінального правопорушення, що розслідується, з метою забезпечення можливої конфіскації, слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту на вказане майно, яке належить підозрюваному, оскільки прокурором доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики відчудження цього майна.

Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173,309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Одеській області Паєвської О.А., погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_1, про арешт майна, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017160000000502 від 19.04.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.1 ст.366, ч. 3 ст. 212 КК України,- задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке перебуває у власності підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою забезпечення його можливої конфіскації за вироком суду, шляхом заборони відчуження та розпорядження вказаного майна, а саме на нерухоме майно зареєстроване за ОСОБА_2 на праві приватної спільної часткової власності - 3/16 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_1.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя