Ухвала суду № 66219798, 25.04.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2017
Номер справи
803/1884/16
Номер документу
66219798
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2017 р. Справа № 876/1697/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гудима Л.Я.

суддів: Пліша М.А., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Кудєрової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 10 січня 2017 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

В грудні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 14 грудня 2016 року №00000221-40.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилалася на те, що Головним управлінням ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку, якою встановлено факт роздрібної торгівлі горілкою за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої та 16 червня 2016 року складено акт №03/90/40-01/НОМЕР_1. На підставі вказаного акта винесено рішення від 14 грудня 2016 року №00000221-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 10 000 грн. згідно з абзацом 13 частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

З вказаним рішенням про застосування фінансових санкцій позивач не погоджується, оскільки вважає, що в акті №03/90/40-01/НОМЕР_1 безпідставно зазначено факт продажу 0,5 л горілки «Наша марка класична» за 29,00 грн. згідно фіскального чеку № 1909. Вказує, що нею продано не 0,5 л, а 0,25 л горілки та зазначила, що під час кодування товару допущено механічну помилку, яка згодом була усунена.

Крім того, зазначає, що за весь час зайняття підприємницькою діяльністю придбавалась горілка «Наша марка класична» лише об»ємом 0, 25 л.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 10 січня 2017 року адміністративний позов задоволено; визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 14 грудня 2016 року №00000221-40 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 10 000 грн.

Не погодившись із винесеним судовим рішенням, Головне управління ДФС у Волинській області оскаржило його в апеляційному порядку, яке, покликаючись на неповне з»ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким в задоволенні адміністративного позову відмовити, з підстав, викладених у своїй апеляційній скарзі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступних мотивів.

Як достовірно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 19 червня 2015 року, видом економічної діяльності є «47.11 роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами».

На підставі направлень №0000252 та №0000253 від 14 червня 2016 року та наказу № 667 від 14 червня 2016 року працівниками Головного управління ДФС у Волинській області з метою перевірки дотримання чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів було проведено фактичну перевірку магазину, що знаходиться за адресою: с. Маяки, вул. Тополева, 4а. де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1.

Перевіркою встановлено факт роздрібної торгівлі горілкою за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни.

За результатами перевірки складено акт від 16 червня 2016 року №03/90/40-01/23074130886, на підставі якого Головним управлінням ДФС у Волинській області винесено рішення від 14 грудня 2016 року №00000221-40 про застосування до позивача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 10 000 грн.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що не були взяті до уваги надані позивачем копії накладних про придбання горілки «Наша марка класична» ємністю саме 0,25 л, а не 0,5 л, що свідчить про недотримання ГУ ДФС у Волинській області принципу обґрунтованості при прийнятті оскаржуваного рішення.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає їх вірними, такими що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров»я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон).

Відповідно до статті 1 Закону мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - це ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари, а мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.

Статтею 18 Закону встановлено, що Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» 30 жовтня 2008 року №957 визначено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з додатком.

На момент проведення перевірки відповідно до Постанова КМУ №957 мінімальна роздрібна ціна горілки ємкістю 0,5 л. встановлена в розмірі 54,90 грн.

Згідно з абзацом 14 статті 17 Закону до суб»єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10 000 гривень.

У своїх письмових поясненнях доданих до заперечення на акт фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 зазначає, що під час кодування товару в касовому апараті (РРО) було допущено механічну помилку замість об»єму 0,25 л внесено 0,5 л горілка «Наша марка класична».

26 червня 2015 року між приватним виробничо-торгівельним підприємством «Система-Волинь» та ОСОБА_1 укладено договір №3098 на технічне обслуговування та ремонт торгівельного обладнання.

Позивач зазначала, що помилка, яка сталась у травні 2016 року під час кодування ємкості алкогольного напою, працівником підприємства «Система-Волинь» виправлена вже у червні 2016, що підтверджується копією службового чека від 15 червня 2016 року (а.с. 84).

Так, як видно з матеріалів справи, відповідно до службового чека від 31 травня 2016 року під артикулом 000260 закодовано горілку «Наша марка класична» 0,5 л, а у службовому чеку від 15.06.2016 під цим самим артикулом закодовано горілку «Наша марка класична» 0,5 л.

Отже очевидним є факт допущення помилки під час кодування товару в касовому апараті (РРО).

При цьому, що матеріалами справи не підтверджується наявність закупівлі позивачем горілки «Наша марка класична» 0,5 л.

Аналізуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку, що відповідачем не доведено факту порушення позивачем вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30 жовтня 2008 року № 957, тому рішення від 14 грудня 2016 року №00000221-40 про застосування фінансових санкцій є протиправним, через що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а відтак підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 10 січня 2017 року у справі №803/1884/16 без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя : Л.Я. Гудим

Судді: М.А. Пліш

ОСОБА_2

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 27.04.2017 року.