ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 березня 2017 року м. Київ К/800/7810/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши
касаційну скаргу Березівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (далі - ОДПІ)
на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 08.12.2015
та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2016
у справі № 815/5935/15 Одеського окружного адміністративного суду
за позовом Дочірнього підприємства «Петрол» приватного малого підприємства «Петрол-Форвардінг»
до Березівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
13.03.2017 (згідно зі штампом на поштовому конверті) ОДПІ звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 08.12.2015 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2016.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху, як така, що подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення в адміністративній справі.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на подання касаційної скарги ОДПІ посилається на те, що первісно касаційна скарга була подана у встановлений частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України строк, однак повернута згідно з ухвалами Вищого адміністративного суду України від 03.06.2016 та від 31.01.2017 через невиконання вимог суду касаційної інстанції щодо сплати судового збору. Разом з тим, ОДПІ не надає доказів відсутності фінансування з Державного бюджету України, які були об'єктивною перешкодою для повторного звернення із касаційною скаргою впродовж періоду часу з травня 2016 року по лютий 2017 року (затверджений кошторис витрат на 2016 рік, 2017 рік у розрізі календарних місяців, довідка про фактичне зарахування на рахунок ОДПІ грошових коштів з казначейського рахунку по розділу економічної класифікації 2800, за рахунок яких можлива сплата судового збору, тощо), що унеможливлює зробити висновок про наявність об'єктивних перешкод для звернення ОДПІ з касаційною скаргою впродовж червня 2016 року по березень 2017 року.
Згідно з частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі. Інших строків, в тому числі і в разі звернення з касаційною скаргою після її повернення судом касаційної інстанції, законом не встановлено. Згідно ж з частиною 1 статті 71 зазначеного Кодексу кожна із сторін зобов'язана надати суду докази на підтвердження своїх доводів та заперечень. Це стосується і доводів щодо поважності причини пропуску встановленого законом процесуального строку.
Відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Як встановлено суддею, скаржником додано до касаційної скарги копію платіжного доручення від 07.06.2016 № 75 про сплату судового збору в сумі 7 130,00 грн. Однак, копія платіжного доручення не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання даної касаційної скарги, а скаржнику необхідно надати суду оригінал документу про сплату судового збору.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Роз'яснити, що відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга буде повернута та вважатись неподаною в разі якщо недоліки касаційної скарги не будуть усунені впродовж зазначеного строку або не буде заявлено клопотання про продовження цього строку.
Керуючись частиною 1 статті 108, статтею 165, частиною 5 статті 213, частинами 3, 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Березівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 08.12.2015 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2016 у справі № 815/5935/15 залишити без руху, надавши строк для усунення вищевказаних недоліків касаційної скарги протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко