Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-610/2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2009 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області
В складі:головуючого-судді Чемолосової С.П.
При секретарі: Імановій В.В.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми в сумі 2007 грн. 64 коп.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про поверенення коштів у вигляді державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми в сумі 2007 грн. 64 коп. в зв'язку з тим, що відповідачці згідно поданої нею заяви від 11.06.2007 року № 86/6857 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації, згідно рішення від 15.06.2007 року була призначена державна соціальна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на період з 01.06.2007 р. по 30.08.2008 р., згідно Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, зареєстрованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
При заповненні заяви про призначення допомоги, заявниця зобов'язалась повідомити управління про працевлаштування впродовж терміну призначення допомоги, та дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно із законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві.
Тому справа ОСОБА_1. була відібрана для перевірки головним державним соціальним інспектором.
Як вказав позивач, на виконання ст. 21 Закону, п. 4 методики обчислення сукупного доходу сім'ї, при перевірці інформації про доходи громадян, управління користується усіма офіційними джерелами. Тому, згідно довідки Долинської сільської ради від 01.07.2009 року № 131/01-12, отриманої під час перевірки, було виявлено, що ОСОБА_2, відповідачка по справі ОСОБА_1., що змінила прізвище на підставі свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1, звільнилася з роботи 14.09.2009 року. За інформацією ТОВ “Метгазсервіс” б/д і б/н з 17.09.2007 року ОСОБА_1. працює у названому товаристві.
Тому з урахуванням п. 23 Порядку, якщо особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня початку виконання трудових обов 'язків, тобто з 17.09.2007 року. По закінченню перевірки головним державним соціальним інспектором був складений акт із зазначенням порушення.
Відповідно до п. 49 Порядку, спеціалістами Управління проведено перерахунок допомоги з 14.09.2007 р. як непрацюючій особі та визначено розмір переплаченої допомоги з 17.09.2009 р. по 30.08.2008 р., який становить 2007 грн. 64 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, 13.07.2009 року відповідачці було направлене повідомлення про необхідність відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. До цього часу належна сума заявницею не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми у сумі 2007 грн. 64 коп. державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
2.
В судовому засіданні представник позивача на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що переплачені кошти не повернула, у зв'язку із скрутним матеріальним становищем. Суд, вислухавши доводи сторін, вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачці згідно поданої заяви від 11.06.2007 року № 86/6857 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації рішенням від 15.06.2007 року була призначена державна допомога сім'ям з дітьми, згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
При заповненні заяви про призначення допомоги, заявниця зобов'язалась повідомити управління про працевлаштування впродовж терміну призначення допомоги, та дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно із законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві. Справа ОСОБА_1. була відібрана для перевірки головним державним соціальним інспектором.
На виконання ст. 21 Закону, п. 4 методики обчислення сукупного доходу сім'ї, при перевірці інформації про доходи громадян, управління користується усіма офіційними джерелами. Тому, згідно довідки Долинської сільської ради від 01.07.2009 року № 131/01-12, отриманої під час перевірки, було виявлено, що ОСОБА_2, відповідачка по справі ОСОБА_1., що змінила прізвище на підставі свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1, звільнилася з роботи 14.09.2009 року. За інформацією ТОВ “Метгазсервіс” б/д і б/н з 17.09.2007 року ОСОБА_1. працює у названому товаристві.
З урахуванням п. 23 Порядку, якщо особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня початку виконання трудових обов 'язків, тобто з 17.09.2007 року. По закінченню перевірки головним державним соціальним інспектором був складений акт із зазначенням порушення.
Відповідно до п. 49 Порядку, спеціалістами Управління проведено перерахунок допомоги з 14.09.2007 р. як непрацюючій особі та визначено розмір переплаченої допомоги з 17.09.2009 р. по 30.08.2008 р., який становить 2007 грн. 64 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, 13.07.2009 року відповідачці було направлене повідомлення про необхідність відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. До цього часу належна сума заявницею не відшкодована.
Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 2007 грн. 64 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави - держмито, 120 грн. затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 3, 13, 15, 22 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, п.п. 19, 22, 23, 49 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, ст. 1166 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми за період з 17.09.2007 року по 30.08.2008 року у розмірі 2007 грн. 64 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району 24060300 призначення платежу: повернення допомоги до трьох років.
3.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито в доход держави в сумі 51 грн., а також 120 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 34676890 банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015.
З мотивувальною частиною рішення сторони можуть ознайомитися 21.10.2009 року.
На рішення може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів, з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подано до Апеляційного суду Запорізької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: