ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМА УХВАЛА
03 квітня 2017 року Житомир Справа № 806/359/17
Категорія 9.2.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Попової О. Г.
при секретарі судового засідання Мазур О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" до Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 14.11.2016 р. №0005230314.
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" звернулось до суду з позовом, у якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області від 14.11.2016 р. №0005230314.
В ході судового розгляду встановлено, що податкове повідомлення-рішення №0005230314 було сформовано на підставі постанови ВАСУ № К/800/31526/15. Даним рішенням скасовано постанову ЖОАС від 23.06.2015 у справі 806/5035/14 в частині визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України № 0001052200 від 18 липня 2014 року у частині застосування штрафних санкцій у розмірі 182901, 00 грн. Вищезазначена постанова ВАСУ прийнята 03.08.2016 року і була отримана податковим органом 18.08.2016 року.
Відповідно до п. 5 розділу II Порядку надіслання контролюючим органом податкового повідомлення-рішення платникам податків №1204, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 28.12.2015 року (далі Порядку), за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов'язання, зменшення суми податкових зобов'язань та/або податкового кредиту та/або бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, штрафна санкція та пеня за порушення норм іншого законодавства, зазначені у податковому повідомленні-рішенні, зменшуються шляхом опрацювання інформації підрозділів правової роботи щодо прийнятих рішень за результатами розгляду скарг в адміністративному та/або судовому порядку складається податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання, зменшену суму зменшення податкових зобов'язань та/або податкового кредиту та/або бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, штрафної санкції та пені за порушення норм іншого законодавства.
Згідно з п.7 розділу II Порядку податкові повідомлення-рішення згідно з пунктами 4-6 цього розділу складаються контролюючим органом, який склав попереднє податкове повідомлення-рішення, протягом 3 робочих днів з дня, що настає за днем отримання таким контролюючим органом рішення за результатами адміністративного, судового оскарження або іншого рішення про скасування раніше прийнятого податкового-повідомлення рішення. При цьому у разі отримання вищезазначених рішень структурним підрозділом, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції контролюючого органу, або відповідальною особою, визначеною керівником контролюючого органу для виконання таких функцій, забезпечується надання такого рішення структурному підрозділу, яким складалось попереднє податкове повідомлення-рішення, протягом 1 робочого дня, що настає за днем його отримання.
У відповідності до п. 1 розділу III Порядку після підписання податкове повідомлення-рішення не пізніше наступного робочого дня надсилається платнику податків.
Постанову ВАСУ № К/800/31526/15 16.08.2016 року надіслано сторонам і 18.08.2016р. отримано Бердичівською ОДПІ.
Зі змісту наведених правових норм слідує, що податковий орган зобов'язаний був винести податкове повідомлення-рішення через 3 робочих дні з дня отримання рішення ВАСУ та направити його на адресу ТОВ "А-ВІКТ" не пізніше наступного робочого дня після підписання податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи податкове повідомлення-рішення складено відповідачем лише 14.11.2016р. Отже, Бердичівською ОДПІ пропущено строки встановлені законодавством для складання податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктами 21.1.1-21.1.4 пункту 21.1 статті 21 Податкового кодексу України, посадові особи контролюючих органів зобов'язані: дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КАС України, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Вищезазначене є грубим порушенням норм чинного законодавства, тому суд вважає за необхідне постановити окрему ухвалу та направити її голові Головного управління ДФС у Житомирській області для вжиття заходів з метою усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, недопущення подібних порушень в майбутньому.
Керуючись ст.ст. 166, 186, 254 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Про викладене вище довести до відома голови Головного управління ДФС у Житомирській області для вжиття заходів реагування.
Повідомити Житомирський окружний адміністративний суд про вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується, до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя О.Г. Попова