Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 6/268 24.09.09 За позовомДержавного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач» До відповідача-1 До відповідача-2
До відповідача-3
До відповідача-4Державної адміністрації залізничного транспорту України
Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця»
Державного підприємства «Придніпровська залізниця»
Державного підприємства «Одеська залізниця»
Провизнання права, зобов’язання вжити заходів щодо укладення договорів та зобов’язання вчинити дії Суддя С.А. Ковтун Представники сторін: Від позивача Пасечнік Р.В. (за дов. № ЦХП-18/4817-1 від 31.08.2009 р.) Від відповідача-1 Юхименко С.В. (за дов. № 9 від 19.01.2009 р.)
Від відповідача-2 Глоба К.В. (за дов.)
Від відповідача-3 не з'явились
Від відповідача-4 не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулося з позовом державне підприємство матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»до Державної адміністрації залізничного транспорту України (відповідача-1), державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця»(відповідача-2), державного підприємства «Придніпровська залізниця»(відповідача-3), державного підприємства «Одеська залізниця»(відповідача-4) про:
- визнання права позивача в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці одноособово здійснювати забезпечення матеріально-технічними ресурсами Південно-Західної, Одеської та Придніпровської залізниці згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач»;
- визнання права позивача в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці одноособово здійснювати процедури державних закупівель для Південно-Західної, Одеської та Придніпровської залізниць з подальшим укладенням договорів про закупівлю згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач»;
- зобов’язання Державної адміністрації залізничного транспорту України вжити організаційно-господарських заходів щодо зобов'язання Південно-Західної, Одеської та Придніпровської залізниць згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», укласти з позивачем договори на виконання планів матеріально-технічного забезпечення, затверджених Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці, без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 17.10.2008 p., в редакції постанови Кабінету Міністрів № 1017 від 19.11.2008 р., шляхом укладання відповідних договорів;
- зобов’язання Південно-Західної, Одеської та Придніпровської залізниці згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», виконати плани матеріально-технічного забезпечення, затверджені Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 17.10.2008 р., в редакції постанови Кабінету Міністрів № 1017 від 19.11.2008 р., шляхом укладання відповідних договорів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачі 2,3,4 відмовляються укласти з позивачем договори на матеріально-технічне забезпечення матеріально-технічними ресурсами, що порушує права позивача.
Вимоги до відповідача-1 обґрунтовуються його повноваженнями щодо управління залізничним транспортом загального користування.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.04.2009 р. було порушено провадження у справі № 6/268 та призначено розгляд останньої на 25.05.2009 р..
Представник державного підприємства «Одеська залізниця»на виклик суду не з’явився, у зв’язку з чим суд відклав розгляд справи на 18.06.2009 р..
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 07.07.2009 р. було прийнято відмову відповідача-3 від апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 22.04.2009 р..
Розгляд справи призначено на 24.09.2009 р..
Позивач подав заяву про зміну предмету позову, в якій просить:
- визнати права позивача в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці одноособово здійснювати забезпечення матеріально-технічними ресурсами Південно-Західну залізницю згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач»;
- визнати права позивача в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці одноособово здійснювати процедури державних закупівель для Південно-Західної залізниці з подальшим укладенням договорів про закупівлю згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач»;
- зобов'язати Державну адміністрацію залізничного транспорту України вжити організаційно-господарських заходів щодо зобов'язання Південно-Західної, залізниці згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», укласти з позивачем договори на виконання планів матеріально-технічного забезпечення, затверджених Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці, без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 17.10.2008 p., в редакції постанови Кабінету Міністрів № 1017 від 19.11.2008 р., шляхом укладання відповідного договору;
- зобов'язати Південно-Західну залізницю згідно з наказом Укрзалізниці № 056-Ц від 05.02.2009 р. про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», виконати плани матеріально-технічного забезпечення, затверджені Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці, без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 17.10.2008 р., в редакції постанови Кабінету Міністрів № 1017 від 19.11.2008 р., шляхом укладання відповідного договору.
У той же час, позивач не подав заяви про відмови від позову до державного підприємства «Придніпровська залізниця»та державного підприємства «Одеська залізниця», у зв’язку з чим вимоги до даних підлягають розгляду в первісно заявленій редакції.
Відповідач-1 відзиву на позов не подав представник в судовому засіданні проти позову заперечив.
Відповідач-2 у наданому суду відзиві позовні вимоги відхилив, зазначивши, що жодним нормативним актом не передбачено виключне право позивача забезпечувати підприємства залізничного транспорту України, а підстави для здійснення закупівель без застосування Положення про закупівлю товарів робіт і послуг за державні кошти відсутні.
Представники відповідача-3 та відповідача-4 на виклик суду не з’явилися, про день та час проведення судового засідання були повідомлений належним чином.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши надані учасниками процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення їх повноважних представників, всебічно та повно з’ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об’єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
Правові, економічні та організаційні засади діяльності залізничного транспорту загального користування, його роль в економіці і соціальній сфері України визначає Закон України «Про залізничний транспорт», який регламентує його відносини з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими видами транспорту, пасажирами, відправниками та одержувачами вантажів, багажу, вантажобагажу і пошти з урахуванням специфіки функціонування цього виду транспорту як єдиного виробничо-технологічного комплексу.
Управління цим комплексом, відповідно до ст. 4 Закону України «Про залізничний транспорт», централізоване і здійснюється Державною адміністрацією залізничного транспорту України (далі - Укрзалізниця).
Так, згідно з ч. 6 ст. 4 Закону України «Про залізничний транспорт»управління процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученнях, а також регулювання виробничо-господарської діяльності у сфері організації і забезпечення цього процесу залізницями, підприємствами, установам та організаціями проводяться централізовано і належать виключно до компетенції Укрзалізниці, яка здійснює функції господарюючого суб'єкта.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про залізничний транспорт», управління майном підприємств залізничного транспорту загального користування здійснюється Укрзалізницею в межах повноважень, визначених чинним законодавством України.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про залізничний транспорт» економічні взаємовідносини між залізницями, включаючи розподіл доходів (прибутку) від перевезень, розрахунки, пов'язані з незабезпеченням схоронності вантажу та пошкодженням технічних засобів, розрахунки із заводами за ремонт рухомого складу та випуск запасних частин, іншими підприємствами, установами та організаціями залізничного транспорту загального користування, пов'язаними з організацією та забезпеченням процесу перевезень, регулюються, виходячи з єдиної технології роботи, в порядку, який визначає Укрзалізниця, а також на підставі угод між цими підприємствами, установами та організаціями, що укладаються відповідно до зазначеного порядку.
Відповідно до Положення про Державну адміністрацію залізничного транспорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.1996 р. № 262, Укрзалізниця здійснює пов'язані з експлуатаційною діяльністю функції щодо придбання рухомого складу, забезпечення капітального ремонту та модернізації рухомого складу, потреб залізничного транспорту у матеріально-технічних та паливно-енергетичних ресурсах, формує і реалізує єдину цінову політику на залізничному транспорті.
Невід'ємною ланкою єдиного технологічного процесу перевезень є залізниці і підприємства залізничного транспорту, зокрема, заводи з ремонту залізничного рухомого складу та його елементів, державне підприємство матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач».
Державне підприємство матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач», (далі - ДП «Укрзалізничпостач») створено наказом Укрзалізниці від 13.04.1992 р. № 26 з метою забезпечення підприємств залізничного транспорту України матеріально-технічними ресурсами в складі Державної адміністрації залізничного транспорту України з 01.04.1992 р..
Відповідно до п. 2 даного наказу від 13.04.1992 р. № 26 на ДП «Укрзалізничпостач»покладено наступні функції:
- визначення загальної і специфікованої потреби галузі в матеріалах, обладнанні, будматеріалах та інших виробах;
- забезпечення необхідними матеріально-технічними ресурсами всі підприємства та організації галузі;
- розробка річних та квартальних планів матеріально-технічного постачання;
- організація та здійснення децентралізованих заготівель матеріалів, запчастин, виробів та інших ресурсів, кількісного та якісного прийому і зберігання матеріалів та запчастин; розробка та здійснення заходів щодо покращення організації складського господарства, капітального будівництва, реконструкції та ремонту, впровадження навантажувально-розвантажувальних складських робіт на базах і складах галузі, забезпечення виконання техніки безпеки і охорони праці; формування планів постачання найважливішої продукції: лісових матеріалів, прокату чорних металів, труб та іншої продукції, в тому числі імпортної;
- забезпечення ефективного використання оборотних та кредитних коштів;
- надання послуг по матеріально-технічному забезпеченню залізничного транспорту на договірній основі; здійснення бартерних угод в цілях забезпечення потреб галузі в матеріально-технічних ресурсах;
- організація й проведення заходів по технічній кваліфікації працівників матеріально-технічного забезпечення галузі.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського кодексу України організаційно-господарськими визнаються господарські зобов'язання, що виникають у процесі управління господарською діяльністю між суб'єктом господарювання та суб'єктом організаційно-господарських повноважень, в силу яких зобов'язана сторона повинна здійснити на користь другої сторони певну управлінсько-господарську (організаційну) дію або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Суб'єктами організаційно-господарських повноважень в організаційно-господарських зобов'язаннях виступають, як правило, органи господарського управління, що підрозділяються на органи загальної компетенції та органи спеціальної господарської компетенції. Здійснюючи покладені на них функції організації господарювання, органи загальної компетенції, як правило, у безпосередні господарські відносини із суб'єктами господарювання основної ланки не вступають, а діють через свої структурні підрозділи, що займаються управлінням економікою - органи спеціальної господарської компетенції. Разом з тим, суб'єктом організаційно-господарських повноважень може виступати також власник суб'єкта господарювання, що є засновником даного суб'єкта або будь-яка інша особа (група, осіб), яка володіє певними повноваженнями щодо управління господарською діяльністю суб'єкта господарювання.
Пунктом 1 Положення про державну адміністрацію залізничного транспорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.1996 р. № 262 передбачено, що до сфери управління Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші об'єднання, підприємства, установи і організації залізничного транспорту за переліком, визначеним Мінтрансзв'язку. Укрзалізниця здійснює централізоване управління процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученні та регулює виробничо-господарську діяльність залізниць у сфері організації цього процесу.
Укрзалізниця, відповідно до свого Положення, замовляє та фінансує ремонт і модернізацію залізничного рухомого складу на ремонтних заводах, що входять до єдиного виробничо-технологічного комплексу централізовано, здійснює централізовані закупівлі матеріально-технічних ресурсів через ДП «Укрзалізничпостач».
Закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюється у відповідності до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2008 р. № 921 «Про затвердження Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».
Відповідно до Закону України «Про залізничний транспорт», Положення про Державну адміністрацію залізничного транспорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.1996 р. № 262, наказу Державної адміністрації залізничного транспорту України від 13.04.1992 р. № 26 про створення ДП «Укрзалізничпостач», саме на ДП «Укрзалізничпостач»покладено функції забезпечення підприємств залізничного транспорту України матеріально-технічними ресурсами.
Право ДП «Укрзалізничпостач»проводити закупівлю товарів, робіт і послуг для потреб залізниць у порядку, передбаченому Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, також закріплено наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц.
Договір на виконання планів матеріально-технічного забезпечення, затверджених Укрзалізницею, між ДП «Укрзалізничпостач»та Державним територіально-галузевим об’єднанням (далі - ДТГО) «Південно-Західна залізниця»не укладено, що відповідачем - 2 не оспорюється .
Відповідно до ст. 186 Господарського кодексу України договірне оформлення організаційно-господарських зобов'язань може здійснюватися учасниками господарських відносин як на основі вільного волевиявлення сторін, так і на основі примірних договорів, якщо укладання таких договорів передбачено відповідними нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Оскільки позивачем доведено покладення на нього функцій здійснення централізованого матеріально-технічного забезпечення матеріально-технічними ресурсами, позовні вимоги щодо визнання за ним права в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці здійснювати централізовано матеріально-технічне забезпечення матеріально-технічними ресурсами та одноособово процедури державних закупівель з подальшим укладанням договорів про закупівлю згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Як зазначено вище, згідно з ч. 6 ст. 4 Закону України «Про залізничний транспорт»управління процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученнях, а також регулювання виробничо-господарської діяльності у сфері організації і забезпечення цього процесу залізницями, підприємствами, установам та організаціями проводяться централізовано і належать виключно до компетенції Укрзалізниці, яка здійснює функції господарюючого суб'єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (ч. 2 ст. 8 Конституції України).
За таких обставин, враховуючи, що Законом України «Про залізничний транспорт»регулювання виробничо-господарської діяльності у сфері організації і забезпечення процесу перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученнях залізницями, підприємствами, установам та організаціями проводяться централізовано і належать виключно до компетенції Укрзалізниці, яка здійснює функції господарюючого суб'єкта, і актами останньої покладено на ДП «Укрзалізничпостач»функції забезпечення підприємств залізничного транспорту України матеріально-технічними ресурсами, що, в свою чергу, виключає застосування процедури, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2008 р. № 921 відмова відповідача-2 від централізованого матеріально-технічного забезпечення є неправомірно.
З огляду на викладене, вимога зобов'язати ДТГО «Південно-Західна залізниця»згідно із наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач»виконати плани матеріально-технічного забезпечення, затверджені Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. № 921, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1017, шляхом укладання відповідного договору підлягає задоволенню.
З аналогічних підстав підлягають задоволенню вимоги про визнання права державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці здійснювати централізоване матеріально-технічне забезпечення матеріально-технічними ресурсами згідно із наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц та визнання права державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці одноособово здійснювати процедури державних закупівель з подальшим укладанням, договорів про закупівлю згідно із наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц.
У той же час, вимоги позивача про зобов'язання Державної адміністрації залізничного транспорту України вжити організаційно-господарських заходів щодо зобов'язання Південно-Західної залізниці згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», укласти з ДП «Укрзалізничпостач»договір на виконання планів матеріально-технічного забезпечення, затверджених Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці, без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 921, задоволенню не підлягають з огляду на наступне.
Підставою для звернення до суду є захист порушених або оспорюваних прав та охоронюваних законом інтересів (ст. 1 ГПК України). Отже, наслідком вирішення спору є захист та відновлення прав позивача.
Доведення обставин про невиконання Державною адміністрацією залізничного транспорту України організаційно-господарських заходів покладається на позивача (ст. 33 ГПК України).
У той же час, позивачем не наведено жодних доказів на підтвердження вищевказаних обставин.
Таким чином, вимоги позивача до відповідача-1 є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Згідно зі ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Суд приймаючи рішення зобов’язаний керуватись наданими сторонами доказами.
Позивачем доведено порушення його прав відповідачем-2.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в частині визнання за позивачем права в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці здійснювати централізоване матеріально-технічне забезпечення матеріально-технічними ресурсами згідно із наказом Укрзалізниці від 05.02.2009р. № 056-Ц; одноособово здійснювати процедури державних закупівель з подальшим укладанням, договорів про закупівлю згідно із наказом Укрзалізниці від 05.02.2009р. № 056-Ц та зобов'язання відповідача-2 згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009р. № 056-Ц про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», виконати плани матеріально-технічного забезпечення, затверджені Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008р. № 921, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1017, шляхом укладання відповідного договору.
Позовні вимоги про зобов'язання Державної адміністрації залізничного транспорту України вжити організаційно-господарських заходів щодо зобов'язання Південно-Західної залізниці згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через ДП «Укрзалізничпостач», укласти з ДП «Укрзалізничпостач»договір на виконання планів матеріально-технічного забезпечення, затверджених Укрзалізницею, в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. N 921, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1017, є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Оскільки під час розгляду справи державне підприємство «Придніпровська залізниця»та державне підприємство «Одеська залізниця» уклали відповідні договори з позивачем, провадження в частині вимог до відповідача-3 та відповідача-4 підлягає припиненню на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Витрати по оплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на сторони пропорційно задоволенню позовних вимог. Зокрема з відповідача-2, відповідача-3 та відподіача-4 підлягають стягненню на користь позивача по 85 грн. грн. державного мита та по 29,5 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, оскільки спір вини внаслідок їхніх неправомірних дій. Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу з вимог до Державної адміністрації залізничного транспорту України покладаються на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 80, 82-85 ГПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати право державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»(03049, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 11/15, код 19014832) в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці здійснювати централізоване матеріально-технічне забезпечення матеріально-технічними ресурсами згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц.
Визнати право державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»(03049, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 11/15, код 19014832) в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці одноособово здійснювати процедури державних закупівель з подальшим укладанням, договорів про закупівлю згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц.
Зобов'язати державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-Західна залізниця»(01034, м. Київ, вул. Лисенка, 6, код 04713033) згідно з наказом Укрзалізниці від 05.02.2009 р. № 056-Ц про централізоване матеріально-технічне забезпечення, яке здійснюється через державне підприємство матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач», виконати плани матеріально-технічного забезпечення, затверджені Укрзалізницею в межах єдиного виробничо-технічного комплексу Укрзалізниці, без застосування процедури, передбаченої Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. N 921, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1017, шляхом укладання відповідного договору.
Провадження в частині позовних вимог до державного підприємства «Придніпровська залізниця»припинити.
Провадження в частині позовних вимог до державного підприємства «Одеська залізниця» припинити.
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути з державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця»(01034, м. Київ, вул. Лисенка, 6, рахунок № 20405302360604 в Залізничному відділенні ПІБ, м. Київ, МФО 322153, код 04713033) на користь державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»(03049, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 11/15, МФО 322830, рахунок № 26001006398980 в відділенні АКБ «ТК Кредит», м. Київ, код 19014832) 85 грн. державного мита та 29,5 витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Стягнути з державного підприємства «Придніпровська залізниця»(49800, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 108, код 01104687, рахунок 26006000120001 в АБ «Експрес-Банк», МФО 306964) на користь державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»(03049, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 11/15, МФО 322830, рахунок № 26001006398980 в відділенні АКБ «ТК Кредит», м. Київ, код 19014832) 85 грн. державного мита та 29,5 витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Стягнути з державного підприємства «Одеська залізниця»(м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19, код 01071315, рахунок 26009000005 в АБ «Експрес-Банк», м. Одеса, МФО 328801) на користь державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»(03049, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 11/15, МФО 322830, рахунок № 26001006398980 в відділенні АКБ «ТК Кредит»м. Київ, код 19014832) 85 грн. державного мита та 29,5 витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Суддя С.А. Ковтун
Рішення підписано 03.11.2009 р.