Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"13" жовтня 2009 р. № 2а- 37766/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонова М.О.
за участю секретаря судового засідання Свіргун О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом
Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Унітех"
простягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 10323,75 грн.
Відповідно до ст. 36 - 1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом
В обґрунтування позову вказано, що підприємство як платник податків, зборів та обов'язкових платежів перебуває на податковому обліку у ДПІ з 12.08.2004 року, довідка про взяття па облік платника податків № 5334. Станом на день звернення до суду, ТОВ "Унітех" має узгоджені податкові зобов'язання, не сплачені у встановлений законом строк у сумі 100323,75 грн. в т.ч.: комунальний податок у сумі 57,70 грн. Податок на прибуток приватних підприємств у сумі 208,00 грн. Податок на додану вартість у розмірі 10058,05 грн.
В судове засідання представники прокуратури та ДПІ з’явилися, позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Судом встановлено, що підприємство має заборгованість по наступним платежам:
1. Комунальний податок:
15.04.2007 року ТОВ "Унітех" подано податковий розрахунок комунального податку № 30061 у сумі 20,40 грн., заборгованість станом на 20.05.2008 року складає 20,40 грн.;
30.07.2008 року ТОВ "Унітех" подано податковий розрахунок комунального податку №104483 у сумі 10,20 грн., заборгованість станом на 19.08.2008 року складає 30,60 грн.;
16.10.2008 року ТОВ "Унітех" подано податковий розрахунок комунального податку №149311 у сумі 17,00 грн., заборгованість станом на 19.11.2008 року складає 47,60 грн.;
19.11.2008 року ТОВ "Унітех" подано податковий розрахунок комунального податку №227521 у сумі 5,10 грн., заборгованість станом на 31.12.2008 року складає 52,70 грн.;
19.02.2009 р. ТОВ "Унітех" подано податковий розрахунок комунального податку №227521 у сумі 5,10 грн., заборгованість станом на 18.03.2009 року складає 58,80 грн.
2. Податок на прибуток приватних підприємств:
17.04.2008 року ТОВ "Унітех" подано декларацію №34768 з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 188,00 гри. внаслідок чого виникла недоїмка в сумі 188,00грн.
30.07.08 року ТОВ "Унітех" подано декларацію №104469 з податку на прибуток Приватних підприємств у сумі 11,00 грн. внаслідок чого виникла недоїмка в сумі 199,00грн.
19.02.2009 ТОВ "Унітех" подано декларацію № 227483 з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 9,00 грн., внаслідок чого виникла недоїмка в сумі 208,00 грн.
3. Податок на додану вартість:
19.11.2007 року нараховано по декларації від 29.10.07р. №127088 суму податкового зобов'язання 1929 00 грн. Дана сума не сплачена ТОВ "Унітех" у встановлений законодавством термін, внаслідок чого виникла заборгованість по даному податку у сумі 1929,00грн.
19.02.2008 року нараховано по декларації від 25.08.08р. №172682 суму податкового зобов'язання 527,00 грн., заборгованість по даному податку складає 2456,00грн.
27.03.2008 р. п/д № 80 було самостійно сплачено суму 400,00 грн. В результаті розподілу було погашено пені у сумі 2,05 грн. та недоїмки у сумі 397,95 грн. внаслідок чого сума заборгованості складає 2058,05 грн.
30.07.2008р. ТОВ "Унітех " подано податкову декларацію з податку на додану вартість №104871 якою визначено податкове зобов'язання у сумі 800,00 грн., внаслідок чого сума заборгованості складає 2858,05 грн.
04.02.2009р. ТОВ "Унітех " подано податкову декларацію з податку на додану вартість №227506 якою визначено податкове зобов'язання у сумі 7200,00 грн., внаслідок чого сума заборгованості складає 10058,05 грн.
Відповідно до п.п.6.2.2 ст.6 Закону України №2181 ДПІ була направлена перша податкова вимога №1/1591 від 23.01.2007 р. на загальну суму 2358,89 грн.. ( отримана директором 26.01.2007 року Усенковим Н.І.), 26.02.2007 р. було направлено другу податкову вимогу №2/365 на загальну суму 5926,89 грн.. (направлена поштою, повідомлення про вручення від 15.03.07 р.)
19.03.2007 року начальником ДПІ у Київському районі міста Харкова прийнято рішення № 27 про стягнення коштів та інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно витягу про внесення запису до Державного реєстру застав рухомого майна майно та майнові права ТОВ "Унітех" знаходяться у податковій заставі з 28.02.2007 року.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.
Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Унітех" про стягнення заборгованості –задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Унітех", код. 33067376 на користь Державного бюджету України заборгованість в розмірі 10 323,75 грн. (десять тисяч триста двадцять три гривні сімдесят п"ять копійок) .
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку
Повний текст постанови виготовлено 16.10.2009 року.
Суддя Спірідонов М.О.