ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 березня 2017 року м. ЧернігівСправа № 825/271/17
Чернігівський окружний адміністративний суд
під головуванням суддіСоломко І.І.,
за участю секретаряПархомчука Д.А.,
представника позивачаОСОБА_1Ю,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області про зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду знаходяться справа за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління державної служби охорони при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області про зобовязання відповідача надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області інформацію про розмір грошового забезпечення.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про зупинення провадження у справі в звязку з несплатою позивачем судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, посилаючись на те, що згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються позивачі лише у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на работі. При цьому просила врахувати правову позицію Верховного суду України, викладену в постанові від 30.11.2016 по справі № 6-1121цс16 (226/15-ц).
Представник позивача просив відмовити в задоволенні клопотання за необґрунтованістю.
Вирішуючи клопотання про зупинення провадження у справі з наданням строку позивачу для сплати судового збору, суд виходив із наступного.
Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позовні вимоги стосуються зобов'язання відповідача надати інформацію, а не стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Частиною 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з абз. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" в редакції від 01 січня 2017 року судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року для працездатних осіб встановлено у розмірі 1600 гривень.
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 для фізичних осіб ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 640 грн. 00 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не сплачено судовий збір в розмірі, встановленого Законом України "Про судовий збір".
Пунктом 4 ч.2 ст. 156 КАС України передбачено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв'язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.
Враховуючи надане право суду на зупинення провадження у справі, що передбачене п.4 ч. 2 ст. 156 КАС України і висновки Верховного суду України у постанові від 30.11.2016 по справі № 6-1121цс16 (226/15-ц), суд приходить до переконання, що провадження у справі слід зупинити та надати ОСОБА_3 строк для сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 156, 165, 186, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Провадження у справі зупинити до 15.03.2017 року.
Наступне судове засідання призначити на 16.03.2017 о 10-00 год. в приміщенні Чернігівського окружного адміністративного суду каб.23.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
СуддяІ.І. Соломко