Постанова № 6496375, 28.10.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2009
Номер справи
2а-45887/09/1670
Номер документу
6496375
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а-45887/09/1670

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2009 року м. Полтава

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Чеснокової А.О.

при секретарі Лисенка М.С.

за участю: позивача ОСОБА_1

представника відповідача Пархоменко І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Зіньківського ВРЕР УДАІ, треті особи: Котелевська селищна рада, СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС про зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

10 липня 2009 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ВРЕР УДАІ, треті особи: Котелевська селищна рада, СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС про зобов'язання вчинити дії, а саме здійснити безкоштовно перереєстрацію мотоцикла ММВЗ-31151, 1979 року випуску, державний номер № НОМЕР_1 з видачею свідоцтва (технічного паспорту), за місцем фактичної реєстрації позивача АДРЕСА_1 та здійснити безкоштовно перереєстрацію мотоцикла ИЖ-6114.01, 1989 року випуску, державний номер № НОМЕР_2 з видачею свідоцтва (технічного паспорту), за місцем фактичної реєстрації позивача АДРЕСА_1

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є власником двох транспортних засобів, а саме: мотоцикла ММВЗ-31151,1979 року випуску, державний № НОМЕР_1 та мотоцикла ИЖ-6114.01, 1989 року випуску, державний №НОМЕР_2 зобов'язаний один раз на два роки проходити державний технічний огляд. Постановою КМ від 09.07.2008 року №606 п.7 передбачено, що техогляд засобу проводиться за місцем його постійної або тимчасової реєстрації відповідним підрозділом Державтоінспекції. Вказані транспортні засоби перебувають на обліку в Зінківському ВРЕР УДАІ. В травні місяці позивач звернувся до відповідача з повним переліком документів які необхідні для проведення технічного огляду для отримання талона про його проходження, але йому було відмовлено посилаючись на те, що в його паспорті громадянина України зазначено місце реєстрації АДРЕСА_1, а в технічному паспорті на транспортний засіб ММВЗ-31151, 1979 року випуску, державний № НОМЕР_1, зазначено АДРЕСА_1 та в проходженні техогляду на мотоцикл ИЖ-6114.01. 1989 року випуску, державний №НОМЕР_2, з посиланням на те, що вказано іншу адресу, а саме: АДРЕСА_2. Позивач вважає дії відповідача незаконними, в вязку з чим порушені права позивача як власника майна.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов, з підстав викладених у позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечує, надав до суду заперечення, в яких просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на правомірність своїх дій.

Треті особи Котелевська селищна рада та СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС надали до суду клопотання про розгляду справи здійснювати за їх відсутністю.

Суд, вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

ОСОБА_1 є власником двох транспортних засобів, а саме: мотоцикла ММВЗ-31151,1979 року випуску, державний № НОМЕР_1 та мотоцикла ИЖ-6114.01, 1989 року випуску, державний №НОМЕР_2 зобов'язаний один раз на два роки проходити державний технічний огляд. Постановою КМ від 09.07.2008 року №606 п.7 передбачено, що техогляд засобу проводиться за місцем його постійної або тимчасової реєстрації відповідним підрозділом Державтоінспекції. Вказані транспортні засоби перебувають на обліку в Зінківському ВРЕР УДАІ.

В травні місяці позивач звернувся до відповідача з повним переліком документів які необхідні для проведення технічного огляду для отримання талона про його проходження, але йому було відмовлено посилаючись на те, що в його паспорті громадянина України зазначено місце реєстрації смт. Котельва вул. Петровського,46 а в технічному паспорті на транспортний засіб ММВЗ-31151, 1979 року випуску, державний № НОМЕР_1, зазначено АДРЕСА_1 та в проходженні техогляду на мотоцикл ИЖ-6114.01. 1989 року випуску, державний №НОМЕР_2, з посиланням на те, що вказано іншу адресу, а саме: АДРЕСА_2.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 затверджено Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок.

У пункті 1 вказаного нормативного акту зазначено, що, цими Правилами встановлюється єдиний на території України порядок державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок та видачі реєстраційних документів і номерних знаків. Пунктом 2 передбачено, що, ці Правила є обов'язковими для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх.

Таким чином, дії по перереєстрації транспортних засобів не повинні суперечити визначеному порядку державної реєстрації транспортних засобів і здійснюватися у відповідності до вказаних Правил.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач проживає за адресою АДРЕСА_1, (стара адреса АДРЕСА_2).

Зміна номерів будинків відбулась на підставі рішення четвертої сесії Котелевської селищної ради від 02.12.1998 року.

Пунктом 7 Правил визначено, що, власники транспортних засобів - юридичні та фізичні особи або їх представники зобов'язані зареєструвати їх протягом 10 діб після придбання або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Аналогічна вимога міститься у статті 34 Закону України "Про дорожній рух" власники транспортних засобів зобов'язані зареєструвати належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після їх придбання, одержання або виникнення обставин, що потребують внесення змін у реєстраційні документи.

Отже, позивач є власником двох транспортних засобів, а саме: мотоцикла 1979 року випуску та мотоцикла 1989 року випуску, зміна номерів будинку відбулась в 1998 року.

Пунктом 8 Правил встановлюється, що реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків, а також внесення в установленому порядку платежів за огляд транспортних засобів, реєстрацію, перереєстрацію та зняття їх з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Згідно п. 14 Правил під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків вибракування їх у цілому) підлягають огляду (обстеженню та дослідженню) з метою звірення ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу з номерами, зазначеними в наданих документах, визначення їх справжності та перевірки за наявними автоматизованими базами даних зареєстрованих та розшукуваних транспортних засобів, а також відповідності конструкції і технічного стану транспортного засобу обов'язковим вимогам норм і стандартів, що діють в Україні. Обстеження проводиться уповноваженими працівниками підрозділів ДАІ, а дослідження - фахівцями експертної служби МВС або іншими спеціалістами, які мають свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесені до єдиного державного реєстру. За результатами огляду в документах, які подаються на реєстрацію, уповноваженим працівником ДАІ робиться відповідна відмітка або складається акт технічного огляду та додається відповідний висновок фахівця".

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 року № 795 визначено перелік платних послуг, які надаються органами та підрозділами МВС. Даною постановою до них віднесені і послуги з перереєстрації транспортних засобів, їх огляд, експертне дослідження та перевірка технічного стану та перевірка за АБД, що передбачені п. 14 Правил.

Розмір плати за надання послуг органами та підрозділами МВС, а також порядок їх справляння визначені спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 № 369/1105/336.

Крім того, при перереєстрації транспортного засобу власникові видається спецпродукція (бланки й державні номерні знаки), яка закуповується за бюджетні кошти і обіг якої контролюється за документами суворої звітності.

Перерахування та отримання коштів за спецпродукцію контролюється, в т.ч., Державним казначейством України відповідно до вимог наказу Державного казначейства України від 25.05.2004 № 89 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 червня 2004 р. за №716/9315) "Про затвердження Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету".

Згідно розпорядження МВС України від 24.03.2008 № 296 "Про організацію централізованого придбання спеціальної продукції" та розпорядження ДДАІ МВС України від 03.04.2008 №59 "Про перерозподіл коштів спеціального фонду в частині власних надходжень" підрозділи ДАІ здійснюють щоденне перерахування коштів, в обсягах фактичної реалізації населенню бланкової продукції та номерних знаків, на реєстраційний рахунок Департаменту ДАІ. Департамент щоденно інформується про обсяги реалізації спеціальної продукції.

Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1., ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 814, 71, 94, 159, 160164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Зіньківського ВРЕР, треті особи: Котелевська селищна рада, СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС про зобов'язання вчинити дії відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) А.О. Чеснокова

З оригіналом згідно:

Суддя А.О. Чеснокова

Повний текст постанови виготовлений 02 листопада 2009 року.

Постанова не набрала законної сили.

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69

E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510

202 листопада 2009 року

№ 4/2-а-45887/09/1670 ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Зінківське ВРЕР УДАІ

вул. Леніна, 36, смт. Опішня, 38164

Котелевська селищна рада

вул. Жовтнева, смт. Котельва, 38600

СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС юстиції

вул. ьерегова, 18, смт. Котельва, 38600

Полтавський окружний адміністративний суд направляє копію постанови від 28 жовтня 2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Зіньківського відділення реєстрації екзаменаційної роботи, треті особи: Котелевська селищна рада, СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС про зобов'язання вчинити дії для відома.

Додаток: копія постанови на 2 арк. - кожному адресату.

Суддя А.О. Чеснокова

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. С.Кондратенка, 6, м. Полтава, 36009, тел./факс 8 (05322) 2-78-69

E-mail: inbox@adm.pl.court.gov.ua код ЄДРПОУ 35521510

202 листопада 2009 року

№ 4/2-а-45887/09/1670 ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Зінківське ВРЕР УДАІ

вул. Леніна, 36, смт. Опішня, 38164

Котелевська селищна рада

вул. Жовтнева, смт. Котельва, 38600

СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС юстиції

вул. ьерегова, 18, смт. Котельва, 38600

Полтавський окружний адміністративний суд направляє копію постанови від 28 жовтня 2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Зіньківського відділення реєстрації екзаменаційної роботи, треті особи: Котелевська селищна рада, СГІРФО Котелевського РВ ГУМВС про зобов'язання вчинити дії для відома.

Додаток: копія постанови на 2 арк. - кожному адресату.

Суддя А.О. Чеснокова