Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2009 року Справа № 2а-6008/09/1370
м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал №9
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Москаля Р.М., при секретарі Самборській Ю.М., за участю представника позивача Кріля А.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Городоцього району Львівської області в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до приватного підприємства «ВІЗ» про стягнення фінансових санкцій в сумі 340 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Городоцького району Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до приватного підприємства «ВІЗ». Позивач просить суд стягнути з відповідача в дохід державного бюджету фінансові санкції в сумі 340,00 грн. Позовні вимоги мотивовані наступним. 14 квітня 2009 року начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області виніс постанову № 030445 про накладення на відповідача фінансових санкцій в сумі 340 грн. за порушення, передбачене п. 11 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме здійснення перевезень без розпізнавальних знаків державної реєстрації. Провівши перевірку, прокурор встановив, що постанова від 14.04.2009 року відповідачем не оскаржувалася, а вказана сума фінансових санкцій добровільно до бюджету не сплачена, тому і просить її стягнути у примусовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, навів пояснення, аналогічні до викладеного у позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання не зявився, хоча про час та дату його проведення був повідомлений належним чином, свідченням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення. Тому суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача та дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України «Про автомобільний транспорт». Відповідно до вимог ст. 5 цього Закону основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг. За порушення перевізниками законодавства про автомобільний транспорт до них застосовуються передбачені ст. 60 цього ж Закону санкції. Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р.
Відповідно до пп. 2-4 Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Відповідно до вимог пп. 27, 28, 29 Порядку, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення
Судом встановлено, що 14 квітня 2009 року начальник територіального управління ГДІ на автомобільному транспорті у Львівській області виніс постанову №030445 про застосування до приватного підприємства «ВІЗ» фінансових санкцій в сумі 340 грн. за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено п. 11 Закону України «Про автомобільний транспорт» (здійснення водіями міжнародних перевезень без розпізнавальних знаків державної реєстрації). Постанова винесена на підставі акту перевірки відповідача №016091 від 07.04.2009р., проведеної за його місцезнаходження. Перевіркою встановлено відсутність розпізнавальних знаків державної реєстрації на належному відповідачу транспортному засобі марки «МАН». На виконання вимог п. 29 Порядку, копію постанови про застосування фінансових санкцій направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням, яку він отримав 17.04.2009 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення, яка є в матеріалах справи. Встановивши, що постанова від 14.04.2009 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 340 грн. у встановлені законом строки приватним підприємством «ВІЗ» не оскаржувалася, вказані кошти на зазначений у постанові рахунок добровільно ним також не перераховані, прокурор просить стягнути їх з відповідача у примусовому порядку.
Таким чином, позовні вимоги Прокурора Городоцького району, заявлені в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Щодо судових витрат, такі відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «ВІЗ» (Львівська область, м. Городок, вул. Крипякевича, 4/3; ідентифікаційний код юридичної особи: 19176670) в дохід державного бюджету України фінансові санкції за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт» в сумі 340 (триста сорок ) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаль Р.М.
Постанова виготовлена у повному обсязі 26 жовтня 2009 року.