Постанова № 6464531, 23.10.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2009
Номер справи
2а-4803/09/2370
Номер документу
6464531
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2009 року Справа № 2а-4803/09/2370

08 год. 45 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Кульчицького С.О.,

при секретарі Руденко Ю.В.,

за участю:

представника позивача Чобітько Ю.М. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Христинівка Агропостач» про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 510 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник прокурора Черкаської області звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку до ВАТ «Христинівка Агропостач» про стягнення 510 грн. штрафу.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач, в порушення Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996р. № 448/96 не надав регулярну інформацію про емітента за 2007 рік, внаслідок чого було винесено постанову про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів. Проте відповідачем штраф сплачено не було.

Прокурора в судове засідання не зявився, хоча був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи в установленому порядку.

Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав повністю, позов просив задовольнити.

Відповідач до зали судового засідання не зявився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідно до ч.5 ст. 107 КАС України копія ухвали про призначення справи до розгляду та копія позовної заяви з додатками направлялися відповідачу за зазначеною в матеріалах справи адресою.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, не повідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відкрите акціонерне товариство «Христинівка Агропостач» зареєстроване як юридична особа 23.05.1997 року Христинівською районною державною адміністрацією Черкаської області за № 10000053793 (ідентифікаційний код 00908751), про що свідчить копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 року № 3480-IV(надалі за текстом «Закон № 3480-IV»).

Стаття друга Закону № 3480-IV визначає емітента як юридичну особу, Автономну Республіку Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками

Відповідно до частини першої статті 40 Закону № 3480-IV регулярна інформація про емітента, це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Частиною третьою статті 40 Закону № 3480-IV визначено, що річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. (ч. 6 ст. 40 Закону № 3480-IV).

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюються Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591.

Відповідно до глави 7 цього Положення розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

В порушення вимог зазначеної статті Закону № 3480-IV відповідач станом на 29.07.2008 року не надав до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку регулярну інформацію за 2007 рік.

По факту правопорушення уповноваженою особою позивача винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.07.2008 року вих. № 01-1150 та викликано представника відповідача на складення акту про правопорушення на ринку цінних паперів і надання письмових пояснень 06.08.2008 року.

Представник відповідача 06.08.2008 року на складення акта про правопорушення на ринку цінних паперів не зявився, хоча відповідач про дату складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів був повідомлений своєчасно, про що свідчить поштова квитанція по списку № 7568118-7568193/9 від 29.07.2008 року.

06.08.2008 року на підставі ст.9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у відношенні відповідача уповноваженою особою позивача складено акт № 236-ЧК про правопорушення на ринку цінних паперів, про що було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 06.08.2008 року. Згідно вказаної постанови розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача призначено на 18.08.2008, про що було повідомлено відповідача своєчасно, що підтверджується поштовою квитанцією по списку № 7650108-7650299 від 08.08.2008 року.

18.08.2008 року на підставі п.п.1.3 п.1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 11.12.2007 року № 2272 та у відповідності до ч. 14 ст.18 та абз. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» позивачем було розглянуто справу про правопорушення на ринку цінних паперів, про що було складено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 227-ЧК від 18.08.2008 року, згідно якої за ненадання інформації на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 510 грн.

Згідно квитанції про відправлення поштової кореспонденції, постанова направлена відповідачу рекомендованим листом від 20.08.2008 року. Законом який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року№ 448/96-ВР (надалі за текстом «Закон № 448/96-ВР»).

Статтею 8 цього Закону визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до пункту 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 18.3. розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 9 січня 1997 р. № 2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 лютого 2001 р. № 27) до учасників ринку цінних паперів за порушення законодавства передбачено застосування штрафу у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за неподання, несвоєчасне подання або подання юридичними особами завідомо не достовірної інформації.

Розділом 19 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. У разі оскарження цієї постанови штраф має бути сплачений: не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення; не пізніше як через 15 днів з дня отримання рішення за результатами розгляду скарги, якщо рішення передбачає сплату штрафу.

Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, ч. 2 ст. 128, ст.ст. 159, 162 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Христинівка Агропостач» (20000, Черкаська область, Христинівський район, м. Христинівка, вул. Леніна, 89, код ЄДРПОУ 00908751) в доход бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 225, ідентифікаційний код 22803076, рахунок відділення Держказначейства в м. Черкаси № 31114106700002 в УДК в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 228099222, в графі «призначення платежу» - 106; штраф за правопорушення на ринку цінних паперів; код платежу 21081100) штраф в сумі 510 (пятсот десять) грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 23 жовтня 2009 року.

Головуючий С.О. Кульчицький