Рішення № 6452355, 14.10.2009, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.10.2009
Номер справи
5064-2009
Номер документу
6452355
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 309

РІШЕННЯ

Іменем України

14.10.2009Справа №2-22/5064-2009 За позовом - ТОВ «ЛІНТА», м. Ялта, в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6 до відповідачів - 1. Відділу міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим, м. Алупка, вул. Червоноармійська 32

2. Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим, м. Алупка, вул. Червоноармійська 32

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – Алупкінської міської ради АР Крим, м. Алупка, вул. Червоноармійська 32

про визнання права та спонукання до виконання певних дій

Суддя Калініченко А.А.

представники:

від позивача – Якубов І.С., представник, дов від 09.09.2009 року

від відповідачів – не з'явився

від третьої особи - не з’явились

Обставини справи:

Позивач – ТОВ «ЛІНТА» звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - Відділу міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим, просить суд визнати за ТОВ «ЛІНТА» право на складання проекту відведення щодо земельної ділянки орієнтованою площею 0,007га, розташованої за адресою: м. Алупка, вул.Палацове шосе, буд.4в, під існуючими нежилими приміщеннями, для будівництва та обслуговування торговельного комплексу; зобов’язати Відділ міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим надати висновок про можливість закріплення за Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛІНТА» земельної ділянки орієнтованою площею 0,007 га, розташованої за адресою: м. Алупка, вул.Палацове шосе, буд. 4в, під існуючими нежилими приміщеннями, в десятиденний строк з моменту набрання законної сили рішенням Господарського суду АР Крим, а у раз у разі ненадання висновку вважати можливість закріплення земельної ділянки погодженою.

Ухвалою Господарського суду АР Крим від 22.09.2009 року порушено провадження у справі, справу призначено до розгляду, до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, залучено Виконавчий комітет Алупкінської міської ради АР Крим та Алупкінську міську раду.

Ухвалою Господарського суду АР Крим від 07.10.2009 року з числа третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, виключено Виконавчий комітет Алупкінської міської ради, та залучено Виконавчий комітет Алупкінської міської ради в якості іншого відповідача у справі.

Відповідачі та третя особа в судове засідання не з’явились, під час розгляду справи від вказаних учасників судового процесу до суду надійшли клопотання про розгляд даної справи у відсутність їх представників. Про дату розгляду справи повідомлені належним чином – рекомендованою кореспонденцією.

Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи те, що матеріали справи у достатній мірі характеризують правовідносини сторін, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, вважає за можливе розглянути справу в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд –

встановив:

Відповідно до статей 2, 4, 10, 16, 18, 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити положенням цього Закону.

Відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, окрім іншого будуються на договірній основі.

Відповідно до статті 2 Цивільного кодексу України, статті2 Господарського кодексу України, статті 2 Земельного кодексу України, учасниками земельних, цивільних відносин та відповідно учасниками відносин у сфері господарювання є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади (споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією), іноземні держави та інші суб'єкти публічного права.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Таким чином, спори, які виникають між місцевими органами самоврядування та підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, з приводу оформлення права оренди земельних ділянок, з огляду на суб’єктний склад сторін, повинні розглядатися місцевими господарськими судами за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Правове положення відповідача у спірних правовідносинах.

Відповідно до п. п. 1, 2 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від25.03.1993 р. № 225, державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог і технічних умов, а також положень затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів (далі - затверджені проектні рішення), місцевих правил забудови населених пунктів усіма суб'єктами містобудівної діяльності незалежно від форм власності під час забудови територій і населених пунктів, розміщення, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам'яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій (п. 1).

Державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи (п. 2).

Відповідно до п. 3 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від18.10.2006 р. № 1434, основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).

Відповідно до 111 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від18.10.2006 р. № 1434, для виконання покладених на Держархбудінспекцію завдань у її складі утворюються за погодженням з Міністром регіонального розвитку та будівництва територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі у межах граничної чисельності працівників Міністерства, визначеної Кабінетом Міністрів України. У разі потреби з урахуванням обсягу будівельних робіт, що проводяться у відповідному регіоні, можуть утворюватися територіальні органи Держархбудінспекції, діяльність яких поширюється на кілька суміжних областей.

Керівники зазначених органів та їх заступники призначаються на посаду та звільняються з посади в установленому порядку Міністром регіонального розвитку та будівництва за поданням начальника Держархбудінспекції. Положення про територіальні органи Держархбудінспекції затверджуються її начальником.

Відповідно до п. п. 1.1, 1.3, 1.5 Положення про відділ міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради народних депутатів, затвердженим рішенням 23 сесії 05 скликання Алупкінської міської ради народних депутатів № 6 від 12.03.2008 р., відділ міського архітектора є місцевим органом державної виконавчої влади та створений на підставі рішення 27 сесії Алупкінської міської ради народних депутатів від 09.08.2000р. від 09.08.2000 р. та підпорядковується Міському голові м. Алупка. Відділ здійснює керівництво в сфері містобудування та архітектури на території м.Алупка (п. 1.1).

Відділ є структурним підрозділом Алупкінського виконкому. Як юридична особа має гербову печатку, штампи, фірмові бланки з власним найменуванням та реквізитами (п. 1.3).

Відділ підпорядкований Виконавчому комітету Алупкінської міської ради народних депутатів та керується начальником відділу міського архітектора – головним архітектором м. Алупка (п. 1.5).

Таким чином, відділ міського архітектора, як структурний підрозділ Виконавчого комітету Алупкінської міської ради народних депутатів, є юридичною особою, що здійснює керівництво в сфері містобудування та архітектури на території м.Алупка.

Відповідно до ч. 3 ст. 124 Земельного кодекс України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Відповідно до ч. ч. 2-7 ст. 123 Земельного кодексу України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом її відведення, звертається з клопотанням про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації (ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України).

До клопотання додаються матеріали, передбачені частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу (ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України).

Вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюються у порядку, встановленому статтею 151 цього Кодексу (ч. 4 ст. 123 Земельного кодексу України).

Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розробку проекту відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України (ч. 5 ст. 123 Земельного кодексу України).

Розроблений проект відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, а також з відповідним територіальним органом виконавчої влади з питань лісового або водного господарства (у разі вилучення (викупу), надання, зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення чи водного фонду) (ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України).

Погоджений проект відведення земельної ділянки після одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи у випадках, передбачених законом, подається разом з клопотанням про надання земельної ділянки до відповідної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, які розглядають його в місячний строк і в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки у користування (ч. 7 ст. 123 Земельного кодексу України).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про землеустрій», документація із землеустрою - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проектів тощо.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 20 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV, землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі: надання, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV, землеустрій здійснюється на підставі: рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою; укладених договорів між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою; судових рішень.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV, документація із землеустрою розробляється у вигляді програм, схем, проектів, спеціальних тематичних карт, атласів, технічної документації.

Відповідно до п. «д» ч. 2 ст. 25 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV, одним з видів документації із землеустрою є проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Відповідно до ст. 50 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.

Порядок складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. п. 3-8 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. № 677, проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі: рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок; укладених договорів між землевласниками і землекористувачами та розробником проекту відведення земельної ділянки; судового рішення (п. 3).

Розробником проекту відведення земельної ділянки є фізична або юридична особа, яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону (п. 4).

Замовником проекту відведення земельної ділянки можуть бути сільська, селищна, міська рада, районна, Київська або Севастопольська міська держадміністрація, землевласник або землекористувач, інші особи відповідно до закону. У разі прийняття судом рішення про надання земельної ділянки у користування або передачу у власність замовником проекту її відведення є фізична або юридична особа, на користь якої прийнято рішення (п. 5).

Проект відведення земельної ділянки розробляється на основі завдання, затвердженого замовником, що є невід'ємною частиною договору на проведення відповідних робіт.

Типовий договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.

До договору замовник додає вихідну документацію, необхідну для розроблення проекту землеустрою (п. 6).

Виконавець у встановлений договором строк розробляє проект землеустрою, який включає текстові та графічні матеріали, обов'язкові положення, встановлені завданням на розроблення проекту, інші дані, необхідні для вирішення питання щодо відведення земельної ділянки (п. 7).

Вимоги до складу, змісту та оформлення проекту відведення земельної ділянки встановлюються нормативно-технічною документацією із землеустрою (п. 8).

Як вбачається з п. 9 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. № 677, проект відведення земельної ділянки погоджується із землевласником або землекористувачем, органом земельних ресурсів, природоохоронним органом, санітарно-епідеміологічною службою, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV, погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом та іншими законами України.

11.12.2007 р. державним реєстратором виконавчого комітету Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим була зареєстрована юридична особа – Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІНТА» (Ідентифікаційний код: 35580005, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 11461020000004533), про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 за №066100.

На підставі рішення Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим № 698 від 06.11.2008 р., за ТОВ «ЛІНТА» було зареєстровано право приватної власності на нежитлові будівлі, в тому числі: літ. «А» площею 8,1 кв.м., літ. «Б» площею 5,5 кв.м., літ. «В» площею 3,9 кв.м., літ. «Г» площею 5,2 кв.м., літ. «Д» площею 5,89 кв.м., літ. «Е» площею 5,5 кв.м., літ.«Ж» площею 5,5 кв.м., літ. «З» площею 5,1 кв.м., літ. «И» площею 5,1 кв.м., літ. «К» площею 3,5 кв.м., літ. «Л» площею 3,4 кв.м., літ. «М» площею 3,3 кв.м., які знаходяться за адресою: АР Крим, м. Ялта, м. Алупка, шосе Плацове, буд. 4в, про що видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 04.02.2009 р.

На підставі рішення Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим № 699 від 06.11.2008 р., за ТОВ «ЛІНТА» було зареєстровано право приватної власності на нежитлові будівлі, в тому числі: літ. «А» площею 10,6 кв.м., літ.«Б» площею 16,8 кв.м., літ. «В» площею 7,6 кв.м., літ. «Г» площею 5,1 кв.м., літ. «Д» площею 4,3 кв.м., літ.«Ж» площею 4,3 кв.м., літ. «З» площею 5,6 кв.м., літ. «К» площею 4,4 кв.м., літ. «Л» площею 4,3 кв.м., літ. «М» площею 8,0 кв.м., літ. «Н» площею 5,8 кв.м., літ. «О» площею 3,1 кв.м., які знаходяться за адресою: АР Крим, м. Ялта, м. Алупка, шосе Плацове, буд. 7г, про що видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 05.12.2008 р.

На підставі рішення Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим № 700 від 06.11.2008 р., за ТОВ «ЛІНТА» було зареєстровано право приватної власності на нежитлові будівлі, в тому числі: літ. «А» площею 6,8 кв.м., літ.«Б» площею 3,4 кв.м., літ. «В» площею 4,2 кв.м., літ. «Г» площею 3,9 кв.м., літ. «Д» площею 4,1 кв.м., літ. «Е» площею 4,6 кв.м., літ.«Ж» площею 4,9 кв.м., літ. «К» площею 3,1 кв.м., які знаходяться за адресою: АР Крим, м. Ялта, м. Алупка, шосе Плацове, буд. 26в, про що видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 05.12.2008 р.

З митою оформлення права на землю під існуючими забудовами, що знаходяться за адресою: АР Крим, м. Ялта, м. Алупка, шосе Плацове, буд.4в, та належать ТОВ «ЛІНТА» на праві приватної власності відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 04.02.2009 р., виданого на підставі рішення Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим № 698 від06.11.2008 р., позивач звернувся до Алупкінської міської ради АР Крим з заявою про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою для надання в оренду земельної ділянки ТОВ «ЛІНТА» для будівництва та обслуговування торговельного комплексу із земель, що знаходяться у веденні Алупкінської міської ради.

Рішенням 29 сесії 05 скликання Алупкінської міської ради № 14/6 від11.12.2008 р., дозволено ТОВ «ЛІНТА» складання технічної документації із землеустрою для надання у дострокову оренду строком на 49 років земельної ділянки орієнтованою площею 0,007 га, яка розташована за адресою: м. Алупка, вул. Палацове шосе 4в, для будівництва та обслуговування торговельного комплексу, із земель, що знаходяться у веденні Алупкінської міської ради.

На виконання рішення 29 сесії 05 скликання Алупкінської міської ради №14/6 від11.12.2008 р., ТОВ «ЛІНТА» звернулося до відповідача з заявою, вх.№574/0215 від 07.05.2009 р., в якій просило надати висновок про можливість закріплення земельної ділянки, розташованої за адресою: м.Алупка, вул.Палацове шосе, буд. 4в, під існуючими нежилими приміщеннями орієнтованою площею 0,007 га.

Втім, листом вих. б/н від 19.06.2009 р. відповідач відмовив ТОВ «ЛІНТА» у відведенні земельної ділянки за адресою м. Алупка, вул.Палацове шосе, буд.4в, для будівництва та обслуговування торговельного комплексу, посилаючись на те, що земельна діяльна, яка запитується до відведення, розташована в межах червоних ліній вул. Палацове шосе.

Правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій встановлюються Законом України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 р. № 1699-III.

Так, відповідно до ст. 1 цього Закону, встановлені поняття генеральний план населеного пункту, детального плану території, червоних ліній та ліній регулювання забудови.

Зокрема, згідно ст. 1 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 р. № 1699-III: генеральний план населеного пункту – це містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; детального плану території – це містобудівна документація, що визначає зонування територій, розташування червоних ліній, інших ліній регулювання забудови, зон, у яких встановлюються планувальні обмеження, розміщення та функціональне призначення об'єктів містобудування, види забудови для окремих районів, мікрорайонів, кварталів та районів реконструкції існуючої забудови населених пунктів; червоні лінії – це визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення; лінії регулювання забудови – це визначені в містобудівній документації межі розташування будинків і споруд відносно червоних ліній, меж окремих земельних ділянок, природних меж та інших територій.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 р. № 1699-III, генеральним планом населеного пункту визначаються: потреби в територіях для забудови та іншого використання; межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій; планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту; тощо.

Відповідно до генеральних планів населених пунктів сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, а також Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами: вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи в користування земельних ділянок; організують розроблення та затвердження місцевих правил забудови, детальних планів території, планів червоних ліній, іншої містобудівної документації та проектів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 р. № 1699-III, детальний план території розробляється згідно з генеральним планом населеного пункту та визначає, зокрема, розташування червоних ліній, ліній регулювання забудови.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 р. № 1699-III, планом червоних ліній відповідно до генерального плану населеного пункту, детального плану, даних Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру населеного пункту визначається розташування червоних ліній.

План червоних ліній є складовою частиною генерального плану населеного пункту (детального плану території) або може бути окремою містобудівною документацією.

Відповідно до планів червоних ліній сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, а також Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у разі делегування їм таких повноважень: встановлюють межі земель загального користування населених пунктів; вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність або користування (оренду) земельних ділянок, встановлюють на відповідній території єдині умови та обмеження використання земель, визначених для містобудівних потреб; визначають технічні умови для розміщення та утримання інженерно-транспортної інфраструктури.

Крім того, згідно ст. 15 Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 р. № 1699-III, розташування об'єктів містобудування, місцевих проїздів відносно червоних ліній визначається проектом забудови території.

Крім того, суд звертає увагу на те, що на момент звернення ТОВ «ЛІНТА» до Відділу міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим та отримання оскаржуваної відмови, ні генерального плану, ні детального плану території, ні плану червоних ліній у м. Алупка, Алупкінською міською радою АР Крим не затверджувалося, у зв’язку з чим, відмова відповідача у наданні висновку про можливість закріплення земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Алупка, вул.Палацове шосе, буд. 4в, під існуючими нежилими приміщеннями орієнтованою площею 0,007 га, є необґрунтованою.

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Тотожні положення зафіксовані статтею 20 Господарського кодексу України, за якою кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Під порушеним правом, в його об’єктивному аспекті розуміється порушення правових норм гарантованих законом, які регулюють спірні правовідносини, суб’єктивний зміст порушеного права знаходиться свій прояв в порушені правових норм, які надають певні правові можливості позивачеві.

Порушення права невід’ємно тягне за собою й порушення свободи особи, оскільки ці дві категорії в правовому розрізі, взаємно пов’язані та розуміють під собою певну правову можливість особи, яка реалізується в певних правовідносинах, вони є невід’ємними, визнається та забезпечується державою.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України, способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, може бути визнання права та спонукання до виконання обов’язку в натурі.

Аналогічні способи закріплені у ч. 2 ст. 20 Господарського кодексу України, за якою права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; присудження до виконання обов'язку в натурі; іншими способами, передбаченими законом.

Отже, з урахування викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України оплата держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу підлягає покладанню на відповідачів.

В судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складений та підписаний відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 16 жовтня 2009 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.82-84, 85 Господарського процесуального Кодексу України, суд

вирішив:

1.          Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.          Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛІНТА» (Україна, АР Крим, м. Ялта в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6, поштовий індекс: 98635, ЄДРПОУ 35580005) право на складання проекту відведення щодо земельної ділянки орієнтованою площею 0,007га, розташованої за адресою: м. Алупка, вул.Палацове шосе, буд.4в, під існуючими нежилими приміщеннями, для будівництва та обслуговування торговельного комплексу.

3.          Зобов’язати Відділ міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим (м. Алупка, вул. Червоноармійська, 32) надати висновок про можливість закріплення за Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛІНТА» (Україна, АР Крим, м. Ялта в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6, поштовий індекс: 98635, ЄДРПОУ 35580005) земельної ділянки орієнтованою площею 0,007 га, розташованої за адресою: м. Алупка, вул.Палацове шосе, буд. 4в, під існуючими нежилими приміщеннями, в десятиденний строк з моменту набрання законної сили рішенням Господарського суду АР Крим, а у раз у разі ненадання висновку вважати можливість закріплення земельної ділянки погодженою.

4.          Стягнути з Відділу міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим (м. Алупка, вул. Червоноармійська 32, банківські реквізити невідомі) на користь ТОВ «ЛІНТА» (Україна, АР Крим, м. Ялта в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6, поштовий індекс: 98635, р/р 260081578907000 в АКІБ «Укрсиббанк», м.Ялта, МФО 351005, ЄДРПОУ 35580005) 85,00 грн. державного мита.

5.          Стягнути з Відділу міського архітектора Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим (м. Алупка, вул. Червоноармійська 32, банківські реквізити невідомі) на користь ТОВ «ЛІНТА» (Україна, АР Крим, м. Ялта в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6, поштовий індекс: 98635, р/р 260081578907000 в АКІБ «Укрсиббанк», м.Ялта, МФО 351005, ЄДРПОУ 35580005) 118,00 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

6.          Стягнути з Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим (м. Алупка, вул. Червоноармійська 32, банківські реквізити невідомі, ЄДРПОУ 04055667) на користь ТОВ «ЛІНТА» (Україна, АР Крим, м. Ялта в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6, поштовий індекс: 98635, р/р 260081578907000 в АКІБ «Укрсиббанк», м.Ялта, МФО 351005, ЄДРПОУ 35580005) 85,00 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

7.          Стягнути з Виконавчого комітету Алупкінської міської ради АР Крим (м. Алупка, вул. Червоноармійська 32, банківські реквізити невідомі, ЄДРПОУ 04055667) на користь ТОВ «ЛІНТА» (Україна, АР Крим, м. Ялта в’їзд Санаторний 8, корп. 1, кв. 6, поштовий індекс: 98635, р/р 260081578907000 в АКІБ «Укрсиббанк», м.Ялта, МФО 351005, ЄДРПОУ 35580005) 118,00 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

8.          Видати накази після чабарня рішенням законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Калініченко А.А.