Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 215
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.10.2009Справа №2-19/4765-2007А За позовом - Державної інспекції по контролю за цінами АР Крим, м.Сімферополь АР Крим До відповідача – Ленінської районної санітарно-епідеміологічної станції, смт.Леніне АР Крим
Про стягнення 37572,00 грн.
Суддя Мокрушин В.І.
Секретар Хлебнікова Н.С.
П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від позивача – Окул Н.Л., представник, довіреність № 2911 від 17.11.2008 р.
Від відповідача – Якубова С.С., юрист, довіреність № 01-5096 від 25.11.2008 р.
Суть спору:
Позивач заявив позов про стягнення з відповідача 37572,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач повинен сплатити економічні санкції та штраф відповідно до рішення інспекції № 68 від 01.12.2006 року.
Відповідач надав відзив на позов, згідно якому позовні вимоги не визнає та просить у задоволенні позову відмовити.
Справа слухалася у відповідності до положень Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями).
Ухвалою господарського суду АР Крим від 12.06.2007 р. провадження по справі було зупинено до розгляду господарського суду АР Крим справи за № 2-16/7233-2007А за позовом Ленінської районної санітарно-епідеміологічної станції до Державної інспекції по контролю за цінами АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 29.09.2009 р. провадження по справі було відновлено.
Представники сторін відмовились від послуг перекладача.
Відповідно до ст.9, 10 Конституції України, ст.9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003 року № 802), ст.3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 року № 1771), ст.10 Закону України «Про судоустрій» (від 07.02.2002 року № 3018), ст.18 Закону України «Про мови» (від 28.10.1989 року № 8312), ст.10, 12 Конституції Автономної Республіки Крим (Закон України від 23.12.1998 року № 350), ст.15 Кодексу адміністративного судочинства України та клопотанням представників сторін вони давали пояснення по справі на російській мові.
Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями) здійснювалася фіксація судового процесу технічними засобами.
Відповідно до ст.130 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747) перед початком слухання справи представнику позивача були роз’яснені права, передбачені ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747) та вручена пам’ятка про права та обов’язки сторін.
Розглянувши матеріали справи, суд -
В С Т А Н О В И В :
Державною інспекцією по контролю за цінами в АРК за період з 31.10.2006 р. по 17.11.2006 р. проведена перевірка відповідача на предмет правильності застосування тарифів (прейскурантів) на роботи (послуги), які виконуються і надаються за платню установами і закладами державної санітарно-епідеміологічної служби.
В ході проведення перевірки встановлено необґрунтоване застосування додаткової націнки у вигляді податку на додану вартість у розмірі 20% до тарифів, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. № 1351; необґрунтоване завищення тарифів на роботи (послуги), що виконуються та надаються державними санітарно-епідеміологічними службами, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. із змінами та доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. № 662.
За наслідками проведеної державною комісією з контролю за цінами в АР Крим перевірки дотримання державної дисципліни цін при формуванні і застосуванні тарифів на роботу і послуги, які виконуються за плату установами і закладами державної СЕС відповідно до вимог ухвали Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. № 1351, був складений акт від 17.11.2006 р. № 0748, прийнято рішення від 01.12.2006 р. № 68 “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін”, згідно якому вирішено стягнути з відповідача в дохід державного бюджету 12524,00 грн. необґрунтовано одержану суму виручки, та стягнути штраф в сумі 25048,00 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача 37572,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач повинен сплатити економічні санкції та штраф відповідно до рішення інспекції № 68 від 01.12.2006 року.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 12.06.2007 р. провадження по справі було зупинено до розгляду господарського суду АР Крим справи за № 2-16/7233-2007А за позовом Ленінської районної санітарно-епідеміологічної станції до Державної інспекції по контролю за цінами АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 29.09.2009 р. провадження по справі було відновлено.
Так, рішенням господарського суду АР Крим від 12.03.2009 р. по справі № 2-19/7233-2007А за позовом Ленінської районної санітарно-епідеміологічної станції до Державної інспекції по контролю за цінами АР Крим у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.08.2009 р. апеляційну скаргу Ленінської районної санітарно-епідеміологічної станції на постанову господарського суду АР Крим від 12.03.2009 р. по справі № 2-19/7233-2007А залишено без задоволення.
Позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Правовідносини сторін регулюються Законом України «Про ціни та ціноутворення» № 507-Х11 від 03.12.1990 року (далі – Закон № 507-Х11), Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року № 334/94-ВР (далі –Закон № 334/94-ВР), Законом України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 року (далі –Закон № 168/97-ВР), Законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» № 4004-ХII від 24.02.1994 року (далі – Закон № 4004-ХII). Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи та послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби» № 1351 від 27.08.2003 року (далі-Постанова № 1351), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку робіт та послуг у сфері забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, які виконуються і надаються за плату» № 1544 від 15.10.2002 р. (далі –Постанова № 1544).
Відповідно до положень статті 13 Закону України № 507-ХII та Положення «Про Державну інспекцію з контролю за цінами», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 року № 1819, на Державну інспекцію з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим покладено контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Стаття 35 Закону № 4004-ХII визначає джерела фінансового та майнового забезпечення державної санітарно-епідеміологічної служби. Передбачає можливість виконання робіт та надання послуг за плату і встановлює перелік таких робіт та послуг у сфері забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя. При цьому зазначаються конкретні види робіт та послуг, які виконуються за плату, та надається право Кабінету Міністрів України визначити перелік інших платних видів робіт і послуг.
Кабінет Міністрів України постановою № 1544 затвердив Перелік робіт і послуг у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, які виконуються і надаються за плату. Відповідно до примітки к Переліку зазначені роботи і послуги виконуються і надаються установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ на добровільній основі за договорами з юридичними і фізичними особами.
Відповідно до пункту 4.1. статті 4 Закону № 168/97-ВР (у редакції, чинної на час існування спірних правовідносин) база оподаткування операцій з поставки товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами) з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов’язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів (робіт, послуг) згідно із законами України з питань оподаткування. Постановою № 1351 були затверджені тарифи (прейскуранти) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби. Ці тарифи включали податок на додану вартість (оскільки у постанові не було зазначене протилежне).
Згідно із статтею 14 Закону України № 507-ХII вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в дохід відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Таким чином рішення про застосування економічних санкцій про порушення державної дисципліни цін № 68 від 01.12.2006 р. прийнято з дотриманням вимог закону, у зв’язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.17, 18, 55, 70, 86, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями), суд
П О С Т А Н О В И В :
· Адміністративний позов задовольнити.
· Стягнути з Ленінської районної санітарно-епідеміологічної станції (смт.Леніно, вул.Шосейна, 5, р/р 352250003000135 в УДК в АР Крим м.Сімферополь, ЄДРПОУ 02007294, МФО 824026) в дохід державного бюджету (р/р 31113106700164, МФО 824026, код ЄДРПОУ 24043215 відділення Держказначейства, банк одержувача Управління Державного казначейства в АР Крим, м.Сімферополь, код платежу 21081100) економічні санкції у розмірі 12524,00 грн. та штраф за порушення державної дисципліни цін у розмірі 25048,00 грн.
Постанова може бути оскаржена у апеляційному порядку відповідно до ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 20.10.2008 року у 11 год. 45 хв.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Мокрушин В.І.