Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/536
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05.10.2009 р. 14 год.16 хв. № 2а-8843/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Назарова О.П. вирішив адміністративну справу
за позовомКиївський міський центр зайнятості
до Артеменко Денис Жоржевич
простягнення коштів у розмірі 389,78грн.
за участю представників сторін:
позивача: Гаврова Н.О.
відповідача: не з’явилися
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 05.10.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Обставини справи:
Позивач Київський міський центр зайнятості (надалі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Артеменка Дениса Жоржевича (надалі - відповідач) про повернення коштів на загальну суму 389,78 грн.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача вказує на те, що фізична особа – підприємець Артеменко Денис Жоржевич перебуває на обліку в Дарницькому районному центрі зайнятості м. Києва. Відповідачем в порушення п. 2 та п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-III не були подані відомості щодо реєстрації ним в якості суб’єкта підприємницької діяльності, що призвело до неправомірного отримання допомоги по безробіттю. Тому, позивачем правомірно прийняте рішення про стягнення неправомірно отриманих коштів в розмірі 389,78 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечень на позов не надав, свого представника не направив, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений за місцем реєстрації, докази чого наявні в матеріалах справи.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Київський районний центр зайнятості відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та Положення про Київський міський центр зайнятості, є місцевим органом державної виконавчої влади і підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України та виконує покладені державою функції по забезпеченню зайнятості населення. Центр створено з метою забезпечення реалізації питань, пов'язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, професійним навчанням та соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян.
Артеменко Денис Жоржевич звернувся 19.01.2009 р. до Дарницького районного центру зайнятості м. Києва за сприянням у працевлаштуванні. Відповідно до ст.. 2 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 року № 803-XII, з 26.01.2009 р. йому було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю згідно з ст.. 22 та ст.. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.
Згідно з «Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», позивачем було встановлено, що гр.Артеменко Д.Ж. під час реєстрації та протягом перебування на обліку в Дарницькому районному центрі зайнятості не повідомив спеціаліста на прийомі та приховав факт реєстрації в якості суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи. Відповідно до п. б ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»він належить до зайнятого населення. Тому, згідно з наказом Дарницького районного центру зайнятості м. Києва від 20.05.2009 року № 6396/93 Артеменко Д.Ж. був знятий з обліку у зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мав місце під час одержання допомоги по безробіттю.
Відповідно до п.2 та п. 3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Статтею 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»встановлено, що видами забезпечення є допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного.
Під час реєстрації в центрі зайнятості та наданні статусу безробітного Артеменко Д.Ж. факт того, що він є приватним підприємцем приховав, а тому виплата допомоги по безробіттю отримана ним неправомірно.
За час перебування Артеменко Д.Ж. на обліку в центрі зайнятості, йому була виплачена допомога по безробіттю в розмірі 389 грн.78 коп., про що свідчить довідка - розрахунок Дарницького районного центру зайнятості.
Дарницьким районним центром зайнятості був виданий наказ від 15.06.2009 року № 28 щодо повернення Артеменко Д.Ж. отриманої обманним шляхом допомоги по безробіттю у сумі 389 грн.78 коп., виплаченої йому відповідно до ст. ст.22,23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Рішення прийняте відповідно до п. 3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Громадянину Артеменко Д.Ж. 15.06.2009 року був направлений лист - повідомлення з пропозицією добровільно повернути кошти у розмірі 389 грн.78 коп. на рахунок Київського міського центру зайнятості, який він отримав 25.06.2009 року, але кошти відповідачем станом на час розгляду справи не повернуті.
Таким чином, суд погоджується позицією позивача щодо правомірності стягнення з відповідача Артеменка Д.Ж. надміру сплаченої допомоги по безробіттю в розмірі 389,78 грн.
Відповідно до ст.39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Позивачем в судовому засіданні було доведено правомірність стягнення допомоги по безробіттю, яка була отримана відповідачем.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимогах в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Артеменка Дениса Жоржевича (02175, м. Київ, вул.. Харківське шосе, 55 кв. 48 ідентифікаційний номер3003606974) з будь-яких рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем під час виконання судового рішення, на рахунок Київського міського центру зайнятості за реквізитами КМЦЗ р/р 37179301900001 в ГУ ДКУ м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091, код платежу 1341, призначення платежу повернення допомоги по безробіттю 389,78 грн. (триста вісімдесят дев’ять грн.. 78 коп.)
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.