Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28.09.2009 р. № 12/463
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Цвіркуна Ю.І.,
при секретарі Рудик Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення коштів,
встановив:
Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача про стягнення коштів у розмірі 400 грн. 00 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач має заборгованість по єдиному податку перед бюджетом на загальну суму 400 грн. 00 коп.
У свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_2 зазначено, що місцезнаходження відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1. На зазначену адресу судом були неодноразово надіслані листи із судовими повістками, однак листи із судовими повістками повертались на адресу суду без вручення адресату. Також вказана позивачем у позовній заяві адреса відповідача відповідає відомостям, що вказані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується витягом із нього.
Згідно п. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
З огляду на положення ст. 35, 128 КАС України та відповідні обставини, адміністративна справа розглядалася і вирішувалася без участі даної особи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Дарницькою районною державною адміністрацією у м. Києві 13.09.2006 року, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів - НОМЕР_1 за НОМЕР_3 запису про включення відомостей про фізичну особу підприємця до ЄДР.
На підставі заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 15.09.2006 року Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва ОСОБА_1 видано свідоцтво про сплату єдиного податку НОМЕР_4.
Відповідно до абз. 3 п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано.
У заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач зазначив вид діяльності роздрібна торгівля та громадські харчування.
Згідно абз. 2 п. 2 вищезазначеного Указу Президента ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Також, у корінці свідоцтва НОМЕР_4 зазначений розмір єдиного податку, який становить 200 грн. 00 коп.
Абзац 6 п. 2 Указу Президента встановлює, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва винесена перша податкова вимога № 1/1935 від 12.12.2006 року на загальну суму податкового боргу ОСОБА_1 у розмірі 400 грн. 00 коп.
На підставі акта від 25.12.2006 року №1935, затвердженого начальником відділу погашення прострочених податкових зобовязань Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва, ОСОБА_1 занесена в список на дошці податкових оголошень.
24.01.2007 року Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва винесена друга податкова вимога № 2/128 на загальну суму податкового боргу ОСОБА_1 у розмірі 400 грн. 00 коп.
На підставі акта від 12.02.2007 року №128, затвердженого начальником управління погашення прострочених податкових зобовязань Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва, ОСОБА_1 занесена в список на дошці податкових оголошень.
Відповідно до довідки, виданої начальником управління Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва, заборгованість відповідача станом на 24.09.2009 року становить 400 грн. 00 коп.
Таким чином, позивач вчинив всі можливі дії для врегулювання даного спору в порядку досудового провадження.
Станом на час розгляду справи, зазначений податковий борг відповідачем не сплачено.
Тож в суді знайшов підтвердження факт наявності заборгованості відповідача перед позивачем на суму 400 грн. 00 коп.
В статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначені терміни, зокрема, платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 вищезазначеного Закону у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно абз. 4 п. 6.2.4. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Пункт 3.1.1 ст. 3 зазначеного Закону встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Згідно із ч. 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Вимоги позивача за цим позовом суд вважає такими, які ґрунтуються на законі.
В свою чергу відповідач у жодне судове засідання не зявився, своїх заперечень до суду не надав.
Таким чином, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.
На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 податкову заборгованість у розмірі 400 (чотириста) грн. 00 коп. на користь Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва (р/р №34216379700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУУДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 16050200).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Цвіркун Ю.І.