Постанова № 6447171, 01.10.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2009
Номер справи
39665/09/2070
Номер документу
6447171
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 жовтня 2009 р.                                                                                 № 39665/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого – судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Карамушко І.І.,

за участю прокурора – Сотник О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом

Прокурора Орджонікідзевського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс»про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Орджонікідзевського району м. Харкова звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс»заборгованості перед бюджетом у сумі 1738,60 грн., обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліс»зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради від 22 травня 1998 року №1090/2.3, та взято на облік платника податків у Державній податковій інспекції Орджонікідзевського району м. Харкова 05 червня 1998 року.

На теперішній час за підприємством лічиться заборгованість перед бюджетом в сумі 1738,60 грн.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Харкова виконала усі заходи, передбачені ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року №2181-111, а саме сформовані та надіслані у встановленому порядку податкові вимоги. Вказану суму боргу ТОВ «Ліс»до цього часу до Державного бюджету України добровільно не сплатило.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліс» - у судове засідання свого представника не направив, про час та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками за місцезнаходженням згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, заперечень та клопотань суду не надав.

Позивач - Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Харкова - у судове засідання свого представника не направив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки представника суду не повідомив.

Прокурор Сотник О.О. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити їх у повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліс»зареєстровано Виконавчим комітетом міської ради 22 травня 1998 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності (а.с.12).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліс»з 05 червня 1998 року перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків від 19 червня 2009 року № 185 (а.с. 10).

Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова була проведена невиїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс»з питання неподання податкової декларації з податку на додану вартість за липень-грудень 2006 року та січень-липень 2007 року, за результатами якої складено акт №1327/152-23908245 від 17 вересня 2007 року (а.с.18).

В ході перевірки було встановлено та відображено в акті перевірки факти неподання декларацій з податку на прибуток підприємства за липень-грудень 2006 року та січень-липень 2007 року. Зазначене неподання податкової звітності є порушенням п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення № 0001561520/0 від 09 жовтня 2007 року, за яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс»застосовано штрафну санкцію в сумі 2210,00 грн. за неподання податкових декларацій (а.с.16).

Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу та ним отримано, що підтверджується копією поштового повідомлення про отримання (а.с.16), тобто є узгодженим.

Зазначене податкове повідомлення-рішення не було оскаржене відповідачем ані в апеляційному, ані в судовому порядку.

Згідно розрахунку заборгованості, наданого Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова відповідачем станом на 28 вересня 2009 року була частково сплачена заборгованість у сумі 471,40 грн.

У зв’язку з несплатою визначеної податковим органом суми штрафної (фінансової) санкції Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова винесено вимогу про сплату боргу №2/69 від 20 лютого 2009 року, яку було направлено відповідачу (а.с.5)

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Підпунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача в зв’язку з їх несплатою у встановлений законом строк.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 1, 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ, ст. 67 Конституції України, преамбули та ст. ст. 1, 5, 6, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Орджонікідзевського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліс»(61006, м. Харків, вул. Індустріальна,3, код 23908245) заборгованість перед бюджетом у розмірі 1738.60 (одна тисяча сімсот тридцять вісім) гривень 60 копійок шляхом перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок №31112029700009, код платежу 14010100, УДК України в Орджонікідзевському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134604 в установі банку ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

У повному обсязі постанова виготовлена 06 жовтня 2009 року.

          Суддя                                                                                           Білова О.В.