Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.10.09Справа №2а-10293/09/4/0170 о 14:35 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Кравченко О.І., за участі представників сторін:
від позивача – не з'явився;
від відповідача – не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі АР Крим
до Малого приватного сільськогосподарського підприємства "Надія"
про стягнення 6893,05 грн.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі АР Крим (далі – позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Малого приватного сільськогосподарського підприємства «Надія» (далі – відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 6893,05 грн. Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сум штрафу і пені.
Ухвалами суду від 01.09.2009 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження адміністративну справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, направив заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення судового розгляду справи не надав.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, відповідно до вимог ч. 3 ст. 122, ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін за наявними у матеріалах справи документами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 КАС України, згідно із п. 4 ч. 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року №121/2001 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно із п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. N 8-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за N 442/6730управління Пенсійного фонду України (далі - Фонд) у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду. Відповідно до пп. 5 п. 2.2 цього Положення управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності нарахування та сплати страхових внесків, призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Отже контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 64, абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону України від 09.07.2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058) орган Пенсійного фонду має право звертатись до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Таким чином, управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі АР Крим, реалізуючи свої завдання та функції у правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб’єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.
Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці, в тому числі юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач є юридичною собою, ідентифікаційний код 32641379, державну реєстрацію якого проведено Первомайською районною державною адміністрацією 09.09.2003 року (а.с. 8), є страхувальником і платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону №1958 виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п. п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону №1058 страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону – один календарний місяць.
Судом встановлено, що за відповідачем, станом на день подання позову, склалась заборгованість зі сплати страхових внесків, сум штрафу і пені у загальному розмірі 6893,05 грн., що підтверджується розрахунком позовних вимог (а.с. 4) і даними картки особового рахунку (а.с. 12-15).
Згідно із частинами 2 і 3 ст. 106 Закону №1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Судом встановлено, що на суму заборгованості позивачем направлено вимогу від 07.08.2009 року №323 (а.с. 10), яка отримана відповідачем 11.08.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 10).
Відповідачем у встановленому порядку не надано доказів повної та своєчасної сплати сум страхових внесків, штрафу та пені, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Малого приватного сільськогосподарського підприємства «Надія» (ідентифікаційний код 32641379, АР Крим, Первомайський район, с. Олексіївка, вул. Садова, 4) на користь управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі АР Крим (п/р 25606010047101 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЗКПО 22259431) заборгованість у сумі 6893,05 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення в повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може біти подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.